Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd p0202


Pielik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Błąd p0202 może ktoś mądry doradzi coś... sprawdzone.... zamiana wtryskow kodowanie po zamianie instalacja nowa kostka piny przy komputerze... przejście w kablach plus zwarcie do masy  wszystko ok jak narazie samochód normalnie pali jeździ przyspiesza blad po skasowania zamknięciu samochodu i otwarciu wyskakuje od razu... jeżeli go skacuje odpale samochud i jade nim nie ma bledu ... mial ktos cos podobnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pielik napisał:

Błąd p0202 może ktoś mądry doradzi coś

1/ To błąd obwodu sterowania 2 -go wtryskiwacza - liczymy od strony skrzyni,

2 godziny temu, Pielik napisał:

zamiana wtryskow, kodowanie po zamianie, instalacja nowa kostka piny przy komputerze...

przejście w kablach plus zwarcie do masy  wszystko ok,

jak na razie samochód normalnie pali jeździ przyspiesza,

blad po skasowania zamknięciu samochodu i otwarciu wyskakuje od razu.

2/Jeżeli po zamianie miejscami wtryskiwaczy, dalej jest błąd P0202 to ;

   - masz uszkodzoną/zaśniedziałą wiązkę między wtryskiwaczem a wtyczką komputera;

        -  słabych/chwiejnych połączeń elektrycznych na wtryskach, wtyczkach,

3/ Profilaktycznie ;

  - wymień filtr paliwa na markowy; mann, knecht, purflux,

  - zapewnij brak pęcherzy powietrza pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze @Pielik chyba bardziej chodzi o to dlaczego błąd zawsze wyskakuje po zamknięciu i otwarciu samochodu a nie w czasie jazdy. Gdyby coś było nie tak z obwodem drugiego wtryskiwacza to błąd by się pojawiał podczas jazdy. Naprawdę ciekawy przypadek.

Ten błąd pojawia się na desce czy tylko w komputerze diagnostycznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc auto ma 36tys km wczoraj zrobiłem trasę 650 km bez wyłączania zapłonu blad się nie pojawił dojechałem na miejsce wyłączyłem zapłon zamknąłem odpaliłem blad się pojawił... podstawy sprawdzone... Tak jak wyżej napisane ... I cały czas drugi cylinder ... Błąd na desce się p9kazuje A przy okazji wyłącza start stop i trakcie... alarmy oginal... moim zdaniem jeżeli by była przerwa w obw9dzie  to błąd podczas jazdy też by wyskoczył... A tu nic i auto zero spadku mocy szarpania itd... jedyne co m8 do głowy przychodzi to komputer tylko czemu jak jest jakie zwarcie błędu nie wyrzuci oraz po skasowniu tylko po zamknieciu auta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pielik napisał:

Błąd na desce się p9kazuje A przy okazji wyłącza start stop i trakcie.

Piszesz w dziale megane II ph 2 ale jakiego auta dotyczy ta usterka? System S&S był stosowany w megane III i przy wszelkiego rodzaju błędach silnika jest z automatu dezaktywowany.  

Odczytywany błąd na pewno dotyczy silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak system start stop jest przy błędzie wyłączamy i zapala trakcie... P0202 jest od obwodu drugiego wtrysku za bardzo nie mam pomysłu czy by wywaliło ten błąd z innym bedem .... zaczelo sie od szarpania i nie rownej pracy przy odpaleniu na minusowej temperaturz a skonczylo z tym bledem tak ja wyzej pisalem zamienialem wtryski z kodowaniem piny patrzylem itd zabardzo nie mam pojecia co by moglo byc a najlepsze bo blad jest a samochod jezdzi jak narazie 1.5 dci 110ps Continental komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz silnik K9K 636 i na forum jest temat dotyczący problemu z nierówną pracątego silnika  po uruchomieniu na mrozie. 

Co do błędu występującego po otwarciu drzwi a dotyczącego obwodu wtryskiwacza to chyba nikt nie zgadnie co jest grane. Niby to wszystko jest bez związku ale jednak nie do końca. Czym odczytujesz błędy? 

Masz nowoczesny samochód i może jest tak, że po otwarciu drzwi jest przeprowadzany test systemów i w trakcie tego testu z jakiegoś powodu wykrywa problem z drugim wtryskiwaczem.

Może jest to związane ze sterownikiem silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!