Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zdalne otwieranie bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Można w prosty sposób aktywować zdalne otwieranie bagażnika w SC III M III. Wystarczy za pomocą ELM 327 na pic PIC18F25K80 i programu DDT4all lub na androidzie (ECU-TWEAkER185) aktywować tą funkcję. Warto aktywować tą funkcję by mieć możliwość otworzenia bagażnika w przypadku usterki mikrowłącznika w klapie bagażnika lub usterki ciągłości przewodów w peszlu klapy bagażnika.

Po aktywacji tej funkcji wystarczy nacisnąć na karcie przycisk otwierania bagażnika przez dwie sekundy i to spowoduje uruchomienie silniczka odblokowującego bagażnik. Klapa bagażnika odskoczy na kilka milimetrów i można ją podnieść bez przyciskania przycisku otwierania. Wystarczy złapać np. za wycieraczkę. Po założeniu dodatkowych sprężyn na siłownikach klapy ta automatycznie pójdzie do góry. Funkcja przydatna zwłaszcza dla tych użytkowników co nie posiadają systemu HF i muszą używać pilota. Warto mieć tę funkcję włączoną na wszelki wypadek gdyby coś miało dziać się z wiązką bagażnika i byłby uszkodzony przewód zasilający przycisk otwierania bagażnika lub sam przycisk. Przy okazji można zdalnie podnieść klapę bagażnika za pomocą pilota po zastosowaniu odpowiednich sprężyn za kilka złotych.

Dla SC III temat dobór odpowiednich sprężyn jest w temacie założonym przez użytkownika @bigtomi https://megane.com.pl/topic/71739-klapa-bagażnika/page/2/#comments 

Procedura włączenia tej funkcji w programie ddt4all.

115562906_zdalneotwieraniebagaznika.thumb.JPG.55d7030d21ff342cf60672eaf415e1b1.JPG

Po wybraniu odpowiednich opci oczywiście kliknąć na "send", przycisk niewidoczny na screnie.

 

Włączyłem tę funkcję w mim samochodzie i po dwusekundowym przyciśnięciu przycisku z symbolem bagażnika na pilocie klapa odskakuje na kilka milimetrów i można ją swobodnie podnieść np. za wycieraczkę.  Muszę dobrać sprężyny z linku który wstawiłem by mieć zdanie otwieranie klapy bagażnika. Myślę, że to niezły bajer, jak założę wspomniane sprężyny wrzucę filmik ze zdalnego otwierania.

 

Edytowane przez aniewa
  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączenie tej funkcji pokazałem na przykładzie ddt4all ale robiłem to Ecutweaker-em bo wygodniej, nie trzeba brać do samochodu laptopa. Wchodzisz w Body Control Module-SW25_V1,1-Dorlock-Dorlock Configuration-RKE_BTN_TALGATE_OPENING_CF i w tej linijce zmieniasz z without na with. Zatwierdzasz przyciskiem Send. 

Możesz mieć inne ecu w zakładce Body Control Module np. SW10_VB10_4 ale tam ścieżka jest identyczna i też zadziała.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dobry człowieku  :-)

 

Faktycznie działa jak należy , ale mam pytanie czy u Ciebie też jest tak że jak włączysz tą funkcję to przestaje działać HF , czy to tylko u mnie z powodu słabej baterii w karcie ?

Edytowane przez unkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam

mam zamiar zastosować ten trik we fluence. Mam jednak problem z aplikacją ecu tweaker 1,85. Po podłączeniu do modułu elm nie mam opcji takich np: jak body control. Aplikacje mam zablokowaną z tego co doczytałem apka jest zablokowana, i mam kliknąć jakąś żółtą kłódkę w celu przeczytania kodu żądania i wysłać to autora aplikacji. Niestety za nic nie mogę znaleźć tej kłódki....Proszę o pomoc jak uruchomić tą aplikację w telefonie

 

aplikacja chyba jednak nie jest zablokowana, brakuje mi odpowiedniej bazy zip, może ktoś podesłać link do fluence 

Edytowane przez mackus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie apka nie jest zablokowana, do folderu głównego telefonu musisz wgrać plik "ECU. zip". Baza jest jedna do wszystkich modeli Renault-dacia. Bez problemu znajdziesz w necie, sam kilka razy podsyłałem linki. 

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To podeślij mi link, bo ten co miałem dla fluence obsługiwał kilka opcji... Nie mogę znalezc

 

Poda ktoś? Nie mogę nigdzie znaleźć, wszędzie trzeba się logować, zakładać konta... 

Udało mi się znaleźć plik bazy ale nadal coś mi nie działa, nie z czytuje w ogóle danych z komputera, poniżej screen

Screenshot_20200727_194125_org.quark.dr.canapp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nadal tak jak w screenie nie działa, tam gdzie mam kolumnę read ma myślnik i nie z czytuje dane, przejzalem wszystkie opcje w zakładce body control module... Mam niby apke połączona ale nic nie czytuje. Czy auto ma być odpalone, czy jak? Proszę krok po kroku jak mam to podłączyć, samochód Renault fluence

Nie mam pojęcia o co chodzi, na jakimś darmowym programie piston sprawdziłem czy moduł działa ELM i działa odczytuje dane. Czy telefon na androidzie 10 może mieć jakiś wpływ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz otworzyć to ecu które masz w samochodzie, UCH jest kilkanaście. Na zdjęciu masz nieczytelne linijki, może zmniejsz rozmiar tekstu.

Ewentualnie spróbuj to zrobić laptopem i programem ddt4all, zeskanujesz przyciskiem "lupa" wszystkie dostępne ecu samochodu i otworzysz to które posiadasz i odpowiednio skonfigurujesz. 

Baza danych ta sama.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Może spróbuj laptopem i programem ddt4all. Baza danych ta sama. 

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale lupą wybieram fluence, później idę do body control i tam mam 7 opcji wszystkie sprawdza i w za każdym razem mam w kolumnie read myślnik, czyli tak jakby żadna opcja nie pasowała do mojego auta. Jak dam auto scan żeby sam wybrał to kręci się bez konca

nie no ja odpadam... Ludzie jak sie chwalicie czymś że zrobiliście to piszcie to jakoś żeby można było zrozumieć...

próbowałem teraz na komputerze ddt4all, wyskoczyło mi że port elm nie rozpoznany . mam takie coś jak na załączniku.

Może problem tkwi w urządzeniu elm które mam? podajcie jakieś działające na 100%..

urządzenie to które mam poprawnie działało z programem piston - pokazywało parametry z komputer.

 

ecu tweaker próbowałem na dwóch telefonach , na obu to samo. wybierałem lupę -> fluence - body control module - i było tam 7 opcji bcm95, w każdej klikałem Dorlock - dorlock configuration i w każdej tam gdzie read miałem trzy kropi (czyli brak aktualnych ustawień) przez co nie mogę nic zmieniać. Klikałem też odśwież i nic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

plik.jpg

i pytanie czy auto ma być odpalone podczas konfiguracji? (pytam, ale próbowałem tak i tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mackus napisał:

gdyby było napisane w pierwszym poście to taki bym kupił

 

Dnia 22.03.2020 o 19:09, aniewa napisał:

Wystarczy za pomocą ELM 327 na pic PIC18F25K80

 

Wystarczyło przeczytać pierwszy post ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!