Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Pacjent Megane 3 Grandtour phI 2.0T, 2009, 180KM. Odebrałem ostatnio samochód od gazownika. Aby wymienić jeden z filtrów musiał zdjąć dolną, drugą osłonę silnika (tę większą). Wszystko fajnie ale po paru dniach zauważyłem, że ów osłona odstaje (jak na załączonym foto). 

 

I tu moje pytanie. Bo spiąłem to na trytytki wcząłgując się pod auto - czy na końcu osłony, który odstaje, przytwierdzona jest ona w jakis trwały sposób? Śrubami? Bo jeśli śrubami to gazownik mi je zgubił... Bez kanału nie jestem w stanie tego ocenić. Gdzie takie śruby mogę dostać? 

 

P. S. Jeszcze dodatkowe pytanie. Jak naprawić obracającą się śrubę w osołonie, której nie mogę wykręcić (na łączeniu z osłoną pod zderzakiem jedna śruba się obraca ale nie wykręca) ? 

20200328_182950.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, marusiek91 napisał:

P. S. Jeszcze dodatkowe pytanie. Jak naprawić obracającą się śrubę w osołonie, której nie mogę wykręcić (na łączeniu z osłoną pod zderzakiem jedna śruba się obraca ale nie wykręca) ?

Śrubę uciąć bo tulejka z gwintem, która zamocowana jest w nadwoziu obraca się swobodnie i nie wykręcisz. Jak utniesz to są takie nity z gwintem w środku (nitonakrętka), tylko trzeba mieć zaciskarkę do tych nitów, ale da się bez niej zrobić - są filmiki na YT. Jak zamontujesz taki nit to wkręcisz nową śrubę.

Robiłem tak w Scenicu 3 i działa bez problemu.

Odnośnie zwisającej osłony, to gazownik pewnie miał podobny przypadek i nie chciało mu się montować nitonakrętek, lub ich nie miał.

Nitonakretki_aluminiowe_Topex_M6_20_szt.-202096-103582_1.jpg

Zaciskarka do nitonakrętek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yetiq napisał:

 

Śrubę uciąć bo tulejka z gwintem, która zamocowana jest w nadwoziu obraca się swobodnie i nie wykręcisz. Jak utniesz to są takie nity z gwintem w środku (nitonakrętka), tylko trzeba mieć zaciskarkę do tych nitów, ale da się bez niej zrobić - są filmiki na YT. Jak zamontujesz taki nit to wkręcisz nową śrubę.

Robiłem tak w Scenicu 3 i działa bez problemu.

Odnośnie zwisającej osłony, to gazownik pewnie miał podobny przypadek i nie chciało mu się montować nitonakrętek, lub ich nie miał.

Nitonakretki_aluminiowe_Topex_M6_20_szt.-202096-103582_1.jpg

Zaciskarka do nitonakrętek.jpg

Dziękuję za odpowiedz i pomoc. A proszę powiedz kojarzysz czy na końcu osłony też jest ona przykręcana śrubami (w miejscach które zaznaczyłem)? 

20200330_100350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby 6mm na kluczyk 10. Długość ok 45-50mm. Dość duża, ruchoma podkładka, średnica ok 25mm.

Takie śruby są tylko w tym miejscu zastosowane. Warto je nasmarować przy każdym demontażu osłony (np przy wymianie oleju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dokładną uzyskałeś od kolegów. Są tam śruby. Jeżeli gazownik wyrwał tulejki z gwintem to zastosuj nitonakrętki. Bardzo dobry pomysł z przesmarowaniem śrub, właśnie tak zrobiłem jak jedna zaczęła mi się kręcić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!