Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oryginalne czujniki parkowania - modyfikcje


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam w aucie zamontowane oryginalne czujniki parkowania z sygnalizacją dźwiękową. Mam pytanie o 2 modyfikacje - czy są możliwe do zrealizowania, i ewentualnie jak ich dokonać (ECU Tweaker/PyClip) ?:

1. Chciałbym, aby po włączeniu biegu wstecznego radio automatycznie się ściszyło, aby lepiej słychać było dźwięk czujników. Po wyłączeniu czujników (ponowne wrzucenie luzu lub 1'ki) radio wraca do pierwotnego poziomu głośności.

2. Czy możliwe jest pokazanie "animacji" czujników parkowania na wyświetlaczu radia? Mam taki zwykły  niewielki monokrystaliczny wyświetlacz  (auto z 2015r.).

Pozdrowienia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać ze właściciel napatrzył się na czujki cofania w peugeotach tam tak jest niestety w renault nie ma tak dobrze , proste konstrukcje idące po dwóch przewodach , myślę ze koszt grzebnięcia w taki sposób jak opisany jest przez autora tematu będzie się równał połowie przeciętnej wypłacie.

tak kolega wyżej wspomniał na rlinku kamerka cofania i wszystko byłoby jasne ale wymiana radia płaskiego na takie z rlinkiem do tego wyświetlacz wiązka przewodów i wyjdzie temat jak ze swapem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Chciałbym podpiąć się pod ten temat żeby nie zakładać nowego. Kupiłem Megane 3 z pełnym parktronikiem tył i przód. Z tym że z przodu auto było bite i miało wymieniony zderzak w związku z czym nie ma przednich czujników. Poprzedni właściciel twierdził że tylne działają a ja niestety tego nie sprawdziłem. I jednak nie działają. Pytanie jest takie czy nie działają dlatego że musi być komplet tył i przód? I jak sprawdzić czy same czujniki tylne są sprawne ? I ewentualnie przy zakupie czujników na przód czy są takie same jak na tył? I czy lepiej kupić oryginalną używkę czy nowy zamiennik. Co na pewno wiem to że głośnik parkowania działa bo sprawdzałem programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jeśli nawet jeden czujnik nie działa to cała instalacja nie działa, więc nawet jeśli wyłączysz w opcjach parktronik przód to będzie błąd a czujniki z tyłu nie będą działać.

Nr czujników są różne, ale u siebie stosowałem różne nr i działało wszystko. Może w komputerze idzie wyłączyć na stałe przód i wtedy tył zagada.

Jeśli masz zderzak bez otworów na przedzie to czeka wymiana zderzaka albo wiercenie dziur plus dołożenie instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W zderzaku są dziury tylko muszę dokupić oprawy halogenu z dziurami. Też myślałem o wyłączeniu funkcji w clipie ale kobieta przybrała mi na parkingu przodek i PZU mi sfinansuję:D . Instalacja jest. Mam nadzieję że sprawna. A wiesz może czy jest jakiś pewny sposób sprawdzenia prawidłowego działania czujnika skoro piszesz że stosowałeś różne to znaczy że wymieniałeś. To skąd wiedziałeś który?

Instalacja raczej sprawna bo w Delphi po załaczeniu przedniego parktronika pokazuje błędy wszystkich czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tylko czy teraz jeśli cały system nie działa pojedyncze czujniki powinny pikać wibrować?  Ja akurat mam czarny kolor i nie będę musiał malować. No i z rzodu trochę więcej jest zabawy ale to już inna sprawa.

No i czy jesteś w stanie potwierdzić że tylne i przednie są jednakowe? Bo numerów zamiennych jest dość sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że rózni producenci mają odmienne numery ale z samego renault jest duża ilość. Można wyłączyć przednie i wtedy nie generuje błędu. Ale system nie działa. Ale skoro mówisz że przy uszkodzeniu czujnika wywalał błąd to znaczy że czujnik są sprawne. Czyli rozumiem że kupowałeś też zamienniki i nie było problemu z konfigurowanie i poprawnością działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!