Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

LED drl do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wymieniłem raz żarówkę w mojej Megane i już mam dość. Może ktoś poleciłby mi światła do jazdy dziennej takie montowane dodatkowo płaskie na wloty powietrza w zderzaku. Mam w aucie halogeny i nie chcę z nich rezygnować a takie halogeny z LED to kupa forsy. Czy jest jakieś dobre oświetlenie w kwocie do powiedzmy 150 zł które warto założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście po radach forumowych kolegów zamówiłem Magneti Marelli LPQ080. Fakt. Cenowo bardziej do 200, ale osobiście polecam. Nikt nie mruga :) Mam je zamontowane w dolnej kratce praktycznie od razu koło tablicy rejestracyjnej.

W poprzedniej miałem Philips DayLight 9. Również świetne dzienne, lecz cenowo 200+.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niepamiętnych czasów namawiam do naszych polskich WAŚów:

1) produkt polski, 24 m-ce gwarancji

2) HOMOLOGACJA

3) lampy na 24V, więc ewentualne podwyższone napięcie nic nie uszkodzi
4) wybór kształtów

5) są tylko lampy + przewody, żadnych dodatkowych kostek i kombinowania. Przewody to PLUS, MINUS i SYGNAŁOWY do wyłączenia (np. z postojówki)

6) w SCII jeździły u mnie 5 lat, po sprzedaniu SCII jeżdżą do dziś z tym samym efektem świetlnym

7) w SCIII jeżdżą z poniższego linku już 5 lat

8) na żadnych lampach nie było wypalonych, przygaśniętych diód. Po prostu jak nowe

9) bardzo dużo  lamp WAŚowych montowaliśmy w pojazdach, które produkowaliśmy na rynek (cysterny naczepy drogowe do przewozu paliw, gdzie pojazd musi być z wszystkich stron oświetlony) bez żadnych problemów lampy świeciły przez wiele lat.

10) to nie lekrama firmy - to reklama porządnego produktu

 

https://www.was.eu/pl/lampy-drogowe-przeciwglowe-do-ja/w86/51
 

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2020 o 21:16, jackowskipatryk napisał:

Mam w aucie halogeny i nie chcę z nich rezygnować a takie halogeny z LED to kupa forsy.

Nie musisz rezygnować z halogenów i mieć dzienne w nich i nie kosztują majątku:

wersja - 130 zł

wersja 1 - 160 zł

wersja 2

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mrarek napisał:

jaka homologacja wytłoczona jest na takie podwójne światła

Znajdziesz i z homologacją:

Podwójne z homologacją.

Homologacja na światła do jazdy dziennej: Tak, zgodna z dyrektywą E4 R87 - wybita na każdej lampie - E4, RL00 wraz z końcówką numeru homologacji

Homologacja na światła przeciwmgłowe: Tak, zgodna z dyrektywą E4 R19 - wybita na każdej lampie - PL F3 wraz z końcówką numeru homologacji

 

I wtedy zastanawiałbym się, czy brać taniej bez homologacji czy drożej z homologacją niż szpecić CC jakimiś paskami led.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie fajne te światełka w miejsce halogenów i zamówię je mam nadzieję że będą trochę światła te ringi dawały. Jeśli ktoś ma coś takiego to proszę o opinię jak to świeci, chodzi mi o to czy naprawdę widać je z daleka czy tylko ładnie świecą jak się do nich podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy te lampy w miejscu reflektorów przeciw mgielnych będą prawidłowo zainstalowane. O ile rozstaw reflektorów będzie ok(conajmniej 60 cm), powierzchnia świecenia chyba też (każda po co najmniej 20 cm2), o tyle odległość dolnej krawędzi o powierzchni jezdni chyba nie będzie większa niż 25 cm.

Ja mam mniej więcej na wysokości tablicy rejestracyjnej w MII i od nawierzchni jest bliski tego wymiaru.

Efekt świecenia będzie taki, że jak pojazd będzie wyjeżdżał z za szczytu wzniesienia to będzie widoczne praktycznie całe auto a świateł dziennych jeszcze nie. Oprócz oszczędności żarówek oraz alternatora ważne jest bezpieczeństwo, nie tylko wlasne, ale też innych użytkowników dróg. Po za tym, wg. mojej wiedzy na kloszu musi być naniesiona homologacja. Oryginalne lampy są szklane a i tak widuje się stłuczone. Te pewnie są z tworzywa. I szybko się brudzą zwłaszcza podczas jazdy w deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!