Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z rozrusznikiem, elektroniką?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dzisiaj rano chciałem odpalić samochód i wystąpił dziwny problem :)

Włożyłem karte i było zero reakcji, elektronika się nie zapaliła, szyby nie działały ani nic innego. Wcisnąłem przycisk START i samochód zaczął kręcić rozrusznikiem i nie chciał przestać tak jakby się zaciął aż musiałem odpiąć szybko akumulator. 

Miał ktoś podobny problem? Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz teraz to grubsza sprawa :D rozrusznik się spalił chyba bo poszedł dymek, zaczeło coś piszczeć i śmierdziało :D

Do tego alternator się chyba grzeje bo można się oparzyć dotykając go.

Edytowane przez ArturMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zakłócenie sieci multipleksowej. Częstą przyczyną są problemy z zasilaniem lub "dzwonienie" czujników (np zamek drzwi kierowcy). Po zdarzeniu trzeba wykasować błędy. Może wystarczy odłączyć akumulator. 

Napisałem przed Twoją odpowiedzią.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę założyć nowy rozrusznik, czy to obojetne czy bedzie on miał kierunek obrotów? Są dwa kierunki

Przeciwnie do ruchu wskazówek zegara

zgodnie do ruchu wskazówek zegara

 

Nie wiem który powinienem kupić, bo hurtowni dostępne są dwa z różnymi kierunkami obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tworzyć nowego tematu :)

 

Oddałem auto do mechanika na wymianę rozrusznika, bo poprzedni się spalił i w ogóle coś piszczało pod maską itp. coś z elektroniką. Sam kupiłem nowy rozrusznik. Dzisiaj dzwonił, że założył nowy i ten nowy też się spalił i czy ma mi zamówić kolejny nowy rozrusznik. Co robić? Czy to ja powinienem płacić za kolejny rozrusznik?

Edytowane przez ArturMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej miałeś auto hybrydę - pracował na silniku spalinowym i elektrycznym (rozrusznik) jednocześnie (dlatego grzał się alternator). Elektronika nie rozłączała rozrusznika po uruchomieniu silnika spalinowego. Mechanik najprawdopodobniej nie usłyszał pracującego rozrusznika. Tak wnioskuję - miałem taki przypadek w maluchu.

Tak jak pisał Lelupi, warto znaleźć bardziej zorientowanego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lelupi napisał:

Czy to jest właściwy rozrusznik do tego auta? Kto dobierał?

Nie powinien być model S3008 ewentualnie PR (regenerowany)?

Zapomniałem wspomnieć, że chodzi tu o Renault Laguna 2 2.0 IDE 16V (Wiem, że to forum o megane, ale warto spróbować :D ) :)

Pasuje na 100% :)

 

jak myślicie, jeśli zareklamuje rozrusznik to przejdzie czy nie? 

Edytowane przez ArturMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!