Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektrozawór zmiennych faz - megane 2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Panowie na rozrządzie mam przejechane już 67tys(tak jest napisane w książce).jeszcze z 10tys.i wymiana czyli w sumie będzie 200tys.

Mechanik mówił żeby kupić orginal rozrząd+koło zmiennych faz i elektrozawór zmiennych faz, zastanawiam się jedynie czy ten elektrozawór też trzeba wymienić? czy da się go jakoś sprawdzić czy lepiej wymienić wszystko,dziś wymieniłem pasek wielorowkowy i napinacz,pewnie od nowości nie był wymieniany bo już był trochę popękany.megane 2 2008r 1.6 112KM,proszę o radę.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podczas hamowania silnikiem (np.: 100 km/h 5 bieg puszczamy gaz) słychać dodatkowe dźwięki, których nie ma podczas gdy gaz jest wciśnięty to masz odpowiedź. Inny test: po zdemontowaniu zaworu jak nim potrząśniesz i jest grzechotka (przesuwa się element wewnątrz obudowy) to też wymaga wymiany lub naprawy (rozciąganie sprężynki wielokrotnie opisywane). Z mojego doświadczenia: było rzężenie podczas hamowania silnikiem, nie było grzechotki, utrata mocy trudna do stwierdzenia, obroty biegu jałowego książkowe, jak rozciągnąłem sprężynkę to się zablokował i błąd P010. Po usprawnieniu działa.

Jeżeli we wtyczce zaworu jest oleju to do wymiany.

KZFR wymienia się profilaktycznie tak jak pozostałe elementy rozrządu (pompa wody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wymieniłem koło przy 80 kkm i drugi raz przy 110 kkm włącznie z zaworem. Nie było żadnego błędu, ale wolne obroty nie schodziły poniżej 750. Wszystko zostało dokładnie pomierzone. Nie było żadnej ubocznej reakcji ze strony silnika z wyjątkiem dużego zużycia paliwa i "powolnej" reakcji na gaz pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozciąganie sprężynki to działanie doraźne, kilka razy podejmowałem taką próbę, bo dość szybko trzeba to było robić od nowa. Każde rozkucie zaworu trochę go tam zniekształca i w pewnym momencie zacząłem się bać, że "pierścionek" wyleci i narobi bałaganu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!