Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak poziomowania ksenon


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pomocy, bo już głupieje.. Megane 2 ph1 i światła ksenon . Po zakupie okazało się, iż światła świecą bardzo nisko, lewa lampa nie poziomowała się w ogóle, prawa chodziła góra dół, jednak świeciła równie nisko. Po jakimś czasie prawa również przestała się poziomowac. Na lampach podniosłem maksymalnie i nadal srogo za nisko.. już była u 3 "speców", z czego ostatni miał Clipa i wykazało błędy jak na zdjęciu. Oba "czujniki" na wahaczach są, instalacja oryginalna, nie wygląda jakby ktoś pchał tam ręce. Mechanik twierdzi, iż nie da się na krótko wzbudzić silniczka reflektora, bo potrzebny jest jeszcze sygnał. Już nawet nie o tyle chce naprawić to poziomowanie, co podnieść światła na normalną wysokość, bo nocą nie da się tak jeździć. Od czego zacząć, czego i gdzie szukać, liczę na jakąkolwiek pomoc, bo po prostu już nie wiem co robić.

95215856_3137953959600240_4963158087205650432_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jarosz13 napisał:

Od czego zacząć, czego i gdzie szukać,

Po tylu latach czujniki poziomowania przestały działać ze względu na korozję w ich wnętrzach. Regulacja elektryczna jest niemożliwa przy uszkodzonych  czujnikach. Reflektory stanęły w dolnym ustawieniu, a regulacja mechaniczna jest tylko w wąskim zakresie. Najłatwiej wyciągnąć regulatory, rozebrać i osiami silników przekręcić w środkowe położenie zębatki. Wiem, że to jest nieprofesjonalne, ale na okres przejściowy należy zrobić taką metodą. Ręczne ustawienie korekty jest w wąskim zakresie i jest ściśle zależne od ustawienia elektrycznego.

Można to samo zrobić elektrycznie, ale trzeba mieć dodatkową wtyczkę regulatora i zasilacz z regulacją napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno mechanik wypinał wszystko, sprawdzał kostki i jest wszystko w porządku. Nie wiem, może sam zerknę, ale robię u niego wszystkie auta i do tej pory przynajmniej mechanicznie nie zawiódł. Jeśli kostki i piny nie są skorodowane to zastosuję kontakt. Jednak, jak powiedział mechanik od klipa, że to wygląda na uszkodzenie modułu od ksenonu, tylko czym on jest i gdzie go szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że nowe czujniki, jak ze zdjęcia powinny załatwić sprawę? Jak wyjaśnić to, że jedna lampa próbowała się poziomować, jednak i tak poziom był stanowczo za niski?

Ewentualnie, czy jest sposób, aby manualnie te lampy ustawić tak, aby świeciły prawidłowo ?

czujnik-poziomowania-lamp-renault-538210005r-moto.jpg

Edytowane przez jarosz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jarosz13 napisał:

Ewentualnie, czy jest sposób, aby manualnie te lampy ustawić tak, aby świeciły prawidłowo ?

To już opisałem w pierwszym moim poście.

 

13 minut temu, jarosz13 napisał:

Jak wyjaśnić to, że jedna lampa próbowała się poziomować, jednak i tak poziom był stanowczo za niski?

Wskazuje na tylny czujnik, ale tak naprawdę trzeba użyć clipa, żeby podejrzeć poprawności działania obydwóch, sprawdzić, czy ustawiony kąt pochylenia samochodu jest zgodny z odczytanym. Tu się nie robi nic w ciemno, bo szkoda pieniędzy.

U Ciebie ponadto jeden z regulatorów może nie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zacząć coś robić i to niestety w ciemno, bo clip czy inny program diagnostyczny w ogóle nie widzi tych ksenonów jak na zdjęciu powyżej. Czy jest jakiś moduł sterujący całością? Gdzieś czytałem, że podobno w ph1 to właśnie przetwornice pełnią taką funkcję .. możliwe to jest, że w przetwornicach coś padło i stąd zero reakcji ksenonów? Na chłopski rozum przetwornica powinna jedynie przetwarzać napięcie, a nie jeszcze zarządzać czymkolwiek, aczkolwiek już nie wiem co sprawdzać, więc spekuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma specjalnego mudułu do poziomowania. Czujniki mają zasilanie ze świateł mijania i przekazują swój sygnał bezpośrednio do wtyczek reflektorów poprzez białe 12 pinowe złącze znajdujące się w skrzynce bezpieczników pod maską.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek umówiłem się do elektromechanika, podobno ogarnięty człowiek. Przekażę mu powyższe wskazówki, liczę że coś poradzi, choćby na krótko. Jeśli nie, to nie wiem co z tym tematem zrobić ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem schematy zasilania silniczków korekty reflektorów, jeżeli masz M IIph I to wygląda na to, że przetwornice lamp sterują bezpośrednio silniczkami, w M II ph II jest już osobny sterownik do zasilania silniczków korekty wiązki światła. Numer 989 na rysunku.

S1.PDF

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, aniewa napisał:

Przejrzałem schematy zasilania silniczków korekty reflektorów, jeżeli masz M IIph I to wygląda na to, że przetwornice lamp sterują bezpośrednio silniczkami, w M II ph II jest już osobny sterownik do zasilania silniczków korekty wiązki światła. Numer 989 na rysunku.

S1.PDF 233 kB · 2 downloads

 

 

 

Przypuszczam, że jest analogicznie jak w Lagunie L2 Ph1  i Ph2. Sterownik w wyższej wersji ma dynamiczną korektę świateł mijania. Ze wzrostem prędkości od 60 km/h delikatnie je podnosi (prawy reflektor -  odcięcie strumienia świetlnego max do 150-200 m, że używanie świateł drogowych staje się zbyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie rozumiem, że winne mogą być przetwornice? Jeśli tak, to jakich szukać? Gdzieś czytałem, iż LAD5G, choć na jeszcze innym forum wyczytałem, że to prawa przetwornica zarządza wysokością świateł, to czy różni się ona czymś od lewej? Panowie, proszę obserwujcie temat, w poniedziałek elektryk będzie mierzył napięcia i sprawdzał, czy gdzieś obwód nie jest przerwany itp. Być może po jego diagnozie będziemy mogli coś więcej ustalić.

 

Panowie! Problem był błahy.. gdyby nie 2 wcześniejszych mechaników. W skrócie, zaśniedziały styki w kostce przedniego czujnika, przez co lampy poszły najniżej na dół.. wystarczyło je przeczyścić i potraktować kontaktem. W lewej lampie coś było odłączone, wystarczyło podłączyć i wróciło poziomowanie lewej lampy. Z prawą była zagadka i co? Któryś ze speców spalił coś, podobno ewidentnie widać, że próbował podłączać na krótko tnąc kable ... Takich mamy mechaników (zawsze jeżdżę do kogoś z polecenia). Teraz pytanie, czy spalił silniczek lampy, czy coś w przetwornicy. Jutro podmiana przetwornic i werdykt. Czy w M2 Ph1 silniczek lampy można zdemontować? Czy jest on częścią lampy mocowany na stałe? Znalazłem lampę w opłakanym stanie, jednak ze sprawnym silniczkiem i się zastanawiam, czy w grę wchodzi taki przeszczep.

Edytowane przez jarosz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!