Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj układ wydechowy Fluence 1.6 benzyna


kuki37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś podczas jazdy wyskoczył mi komunikant Skontroluj układ wydechowy.

Po podłączeniu Obd pojawił się błąd P0136 sensor 2 bank 1.

Czy to któraś sonda lambda pada czy może katalizator?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kuki37 napisał:

Po podłączeniu Obd pojawił się błąd P0136 sensor 2 bank 1.

 

Błąd dotyczy sondy za katalizatorem,

   1/ Sprawna II sonda, faluje w przedziale; 0,6 – 0,8 V,

   2/ Sprawdź przewody instalacji elektrycznej sondy II do sterownika czy nie są ;

         - przygniecione,

         - przepalone ( od wydechu),

         - posprawdzaj styki, kostki, masy,

         - kontrola elementu grzejnego sondy,

   3/ Im bardziej II sonda faluje tym bardziej jest zużyty katalizator,

          - napięcie drugiej sondy jest stałe do momentu gdy katalizator działa poprawnie,

          - gdy spaliny nie spełniają normy, sonda II zaczyna pracować tak jak pierwsza ,

   4/ II sonda wchodzi w skład systemu OBD ;

         A/ druga sonda sprawdza ;

               -  sprawność katalizatora,

               -  sprawność pracy sondy I ,

               -  oraz ogólny stan układu wtrysku silnika,

         B// dobiera tzw ; '' long term fuel trim '' czyli ;

               Długoterminowy dobór mieszanki oraz ustala czy silnik ma generalnie ;

                   1/ Mieć bogatą czy ubogą mieszankę, niezależnie od działania pierwszej sondy,

                   2/ W wypadku braku sygnału, silnik może wejść w open loop, czyli ;

                         -  podawany będzie AFR z pamięci komputera a nie z faktycznego działania silnika,

                   3/ W efekcie silnik będzie ;

                        a/ więcej spalał,

                        b/ miał mniej mocy,

                        c/ miał nieodpowiednio dobraną mieszankę,

  5/ W razie wymiany to tylko sonda oryginał, bo zamienniki szybko padają;

          - może być używka ale oryginał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kuki37 napisał:

błąd P0136 sensor 2 bank 1.

ten błąd to sonda za katalizatorem (przynajmniej w mojej Megane 2 1,6 - K4M tak było) żadne tam zmienne fazy

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obie sondy były podobno szmelc. Wymieniłem je na oryginały a błąd znowu wywaliło. Macie jeszcze jakieś pomysły?

Bo już nie wiem co robić.

Edytowane przez kuki37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd był skasowany przez mechanika. Zrobiłem może z 300 km i błąd powrócił. Wiem że do Renault stosuje się komputer z sondą(clipem).

On jednak tego nie posiada i błąd skasował zwykłym komputerem który stosuje do innych aut. Stąd moje pytanie. Czy jeśli nie skasował go oryginalnym oprogramowaniem Renault to błąd będzie powracał? A może przyczyny jest gdzieś indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem sytuację podobna do Twojej. Okazało się że były nadpalone przewody, możliwe że miały kontakt z rurą wydechową czy katalizatorem. Mało tego - zwarcie w przewodach spowodowało zwarcie w sterowniku silnika. Zamiast wymieniać sondy itd podjedź aby ktoś sprawdził co się podziało od spodu auta bo szkoda kasy na chybił trafił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czarną, gumową rurkę fi wewnętrzne ~6mm  która łączy katalizator z układem kontroli podciśnienia ,jakoś tak, to się nazywa.

Rurka z metra kosztuje ~2 pln ( w ASO 100 pln) , ale robota na godzinę, trzeba całe podszybie zdjąć i kombinować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuki37 ja kasowałem błąd po wymianie sondy amatorskim ELM327 z aplikacją na smartfon i dało się bez problemu, nie wiem jakiej marki sondę założyłeś ale kiedy padła fabryczna ja założyłem Bosch i ta padła po pół roku, teraz mam Denso i na razie już prawie rok i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem u dwóch mechaników żaden nie umie sobie z tym poradzić. Teraz oprócz p0136 wywala też p0138. 
Jeden mechaników mówi że najprawdopodobniej katalizator jest uszkodzony. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!