Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czyszczenie przepustnicy, kolektora, problemy jak zawsze.


Renia08

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jest jeden temat już, ale ja przynajmniej coś podziałałem, chyba z marnym skutkiem. Przeczyściłem całą przepustnice, dałem nowy oring, przeczyściłem kolektor dolotowy, wymieniłem wszystkie uszczelki, wymieniony również oring od odmy. Silnik cały przeczyszczony z oleju, sadzy brudu itd. Wszystko ładnie dokładnie poskładane, i jaki efekt ? Jeszcze gorzej jak było.

Obroty szaleją od 1100 do 1500. Czasem spadną na 1000 ale ogólnie przedział taki jak napisałem. Nie byłoby chyba to problemem, gdyby nie to, że podczas pracy silnika wydech jest strasznie gorący i powietrze z niego również. Na postoju po 5-10min potrafi się włączyć wentylator. Nie wiem co mogłem źle zrobisz, bo wszystko starałem się zrobić ze sztuką. Auto przyśpiesza lepiej jak przed uszczelnieniem, ale strasznie martwi mnie ten wydech i ta temperatura. Nie ma żadnych błędów na cyferblacie, auto przyśpiesza bez problemów. Zaznaczam, że mam instalacje gazową, która miałą w kolektor taki wężyk wkręcony, starannie odkręciłem i przykręciłem. Jakieś pomysły ? Pomocy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dotknięciu przepustnicy musi się przyuczyć - może to potrwać 500 km. Na pewno wpięte wszystkie wężyki do kolektora? I wszystkie czujniki? Te wkrętki w kolektorze plastykowym to żaden fachowy montaż. Nie czuć gazem z pod maski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, gazu nie było czuć ani razu. Więc z tym mam spokojną głowę. Każdy prawie na forum miał problem z głowy nawet chwilę po czyszczeniu, a ja widzę się będę bujać z tym.

Edit.

Obroty gdy włączam bieg, auto samo przyspiesza. Gdy obroty były w normie jakiś czas temu, prędkość była na 3 biegu Max 15kmh. Czuje jak auto przyspiesza. Podczas jazdy jak puszczam gaz to auto prawie nie zwalnia a komputer pokazuje ze cały czas, że pobiera paliwo. Mam jeszcze jeden filmik z wariowania obrotów, jak będziecie chcieli.

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi rozjasnileś, że jak obracałem kolektorem to mogłem go uwalić olejem, a nie wyciągałem go. Czyli muszę go sprawdzić. 

 

Edit part 1.

Wszystko co się dało posprawdzałem, map sensor czysty. Wszystkie kable ok. Pisałem perfumą na kolektor i na przepustnice i zero reakcji. Patrzyłem na przepustnice podczas pracy, to jest ledwo otwarta prawie, że zamknięta. Obroty zawieszają się na 1.5tyś, po dojechaniu do świateł zawieszaja się na 2tyś. Na postoju czasem spadną na 1tyś, albo 1.1tyś. Na postoju włącza się też wentylator na 1 bieg. Pewnie dlatego, że obroty wysokie to i temperatura wyższa.

Nie mam sił już.

 

Edit part 2.

Dziś byłem na kompie, nie na Clipie niestety. Jeden komputer nie chciał się połączyć. Połączyliśmy się drugim. Miałem takie oto błędy. Po skasowaniu i 10km przejażdżce ponownie nie wystąpiły. A taką mam w aucie przepustnice, mechanik mówi, że to nie jest oryginalna i, że to właśnie jej usterka powoduje takie cyrki. Większość błędów pewnie była dlatego, że odpinałem np: cewki podczas pracy silnika albo wtyczkę od przepustnicy i całą resztę 

 

 

20200522_173016.jpg

20200522_173021.jpg

20200522_173026.jpg

20200522_172954.jpg

20200522_173008.jpg

20200522_184048.jpg

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Coś ktoś doradzi ? Auto potrafi samo jechać nawet 50 na godzinę bez gazu, jak hamuje na biegu to mam wrażenie jakby silnik sam dodawał sobie gazu. Adaptacja przepustnicy nic nie pomogła. 

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2020 o 10:45, Renia08 napisał:

Wszystko co się dało posprawdzałem, map sensor czysty.

Musi być szczelnie zamontowany w dolocie,

 

Dnia 21.05.2020 o 10:45, Renia08 napisał:

A taką mam w aucie przepustnice, mechanik mówi, że 

   - to nie jest oryginalna i, że to właśnie jej usterka powoduje takie cyrki.

Reno jest bardzo czułe na zamienniki, które wprowadzają zamieszanie i błędy;

  - wszelkie części z elektroniką muszą być oryginał, aby silnik pracował OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przepustnice i tak muszę wymienić na oryginał, ale używaną. Cena nowej to stanowczo za dużo. Dopiero jak zaczęły się kwiatki z obrotami to wyszło, że nie jest oryginalna. Wcześniej nie patrzyłem na jej numery. Jeśli chodzi o map sensor to jest luźny i widać, że u prawie każdego tak jest. Wchodzi z wyraźnym klikiem, tak samo jak przed demontażem. Przepustnica, gdy włączę zapłon piszczy, czyli norma ale wydaje też takie "skrzeczące" dźwięki. Przed czyszczeniem tego nie było. 

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Renia08 napisał:

 Jeśli chodzi o map sensor to jest luźny i widać, że u prawie każdego tak jest.

 Wchodzi z wyraźnym klikiem, tak samo jak przed demontażem.

Warto uszczelnić go silikonem wysokotemperaturowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry wieczór wszystkim. Chce Was poinformować, że problem rozwiązany za kwotę 40 zł. Wkurzyłem się i kupiłem używaną przepustnice. Dawca to 101konna Meganka z 2010 roku. Założyłem i wszystkie problemy znikły. Więc jak ktoś ma problem z zawieszającymi się obrotami, brakiem wolnych obrotów albo innymi cyrkami to ma rozwiązanie, tanie i szybkie :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Renia08
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!