Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Buczenie/wycie powyżej 65km/h na biegu lub bez biegu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 
Od jakiegoś czasu (miesiąc, dwa) jeżdzę megane ciągle jej się uczę i od kilku dni mam pewne obawy, że coś jest nie tak. Otóż, słyszę w czasie jazdy powyżej 65km/h jakieś buczenie lub wycie (nie muszę się wsłuchiwać, żeby to usłyszeć, ale powyżej 100km/h już raczej nie jest słyszalne, chociaż wydaje mi się, że dzwięk jest, ale z uwagi na hałasy powietrza i kół tego tak nie słychać).

Wycie występuje na każdym biegu powyżej tej prędkości, jak i bez biegu, na luzie. Poniżej tej prędkości, nawet na 6 biegu jest cisza, problemu nie ma. 

Dodatkowo buczenie ustępuje kiedy wcisnę gaz tak, żeby przyspieszać - chociaż nie muszę mocno przyspieszać. Jeśli jade i utrzymuje prędkość np 80km/h to buczenie występuje, odpuszę gaz, też występuje. Zacznę przyspieszać, przestaje wyć/buczeć. Znowu odpuszczę gaz - pojawia się ten dźwięk. 

 

Kompletnie nie wiem z czym to może być powiązane, dlaczego jak przyspieszam to przestaje a jak przestaje lub nawet zrzucam bieg to się pojawia.. 

 

Może ktoś z Was miał podobne historie i wie gdzie najpierw zajrzeć? Skrzynia? Jakieś łożysko? 
Opony są nowiutkie, na pewno mam do wymiany końcówkę drążka kierowniczego i potem zrobię geometrie, ale nie sądzę, żeby to miało związek. Niestety nie wiem jak było na starych oponach, bo się tak nie wsłuchiwałem.. 

Edytowane przez Maciekek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem i znalazłem nowy "objaw" albo lepsze okreslenie tego dzwieku. Jak jade na 3 i redukuje do 2 biegu, to podczas puszczania sprzegła wydobywa się taki dzwięk jak obroty się dopasowują, podobny dzwięk jest w czasie kiedy jade nie przyspieszając powyżej 65 km/h, nie ważne na jakim biegu. 

 

Podobny dzwięk słyszałem w innym aucie, przy redukcji, ale nie w czasie jechania bez przyspieszania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam ten sam problem. Auto 2000 obrotów, słychać takie "huuuuuuu" w dość wysokim tonie ciągiem. Ono ustępuje jak puszczę gaz lub go dodam.

60 km / 4 bieg

70 km / 5 bieg (mniej już słyszalny)

Rura między filtrem powietrza a rezonatorem była lekko wypięta (jakby celowo) bo po jej wpięciu silnik czasem wyje grubym dźwiękiem co przez chwile myślałem, że zwiastuje jego uszkodzenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie sobie czy nie macie wyząbkowanych opon na tylnej osi. Jest to bardzo częstą sytuacja na kołach nie napędzanych i nie obciążonych. U siebie zamieniam opony przód <-> tył co jakieś 30-40 kkm. Mam całoroczne więc zużywają się 12 m-cy na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.Auto mam od nowości już ponad 12 lat . Od początku tak było jak opisujesz w moim przypadku. Nic z tym nie robiłem i nic się nie dzieje.Temat stary wystarczy poszukać. Dodam ,że jak jest ciepło a nawet gorąco latem to prawie tego buczenia nie słychać. Opony nie mają nic do tego.Taki urok tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!