Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane 16 16v Świeci Światło w środku


77domino77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. od 2 tyg miałem problem z akumulatorem. mam renie 1.6 16 v hb 2001r. co noc podłączam ostatnio pod prostownik. wczoraj wyciagnąłem z szafy 8 letni akumulator  , podlaczylem i chodzi jak petarda.. tylko problem.. w samochodzie zapala się żarówka oswietleniowa w środku i nie chce zgasnąć po otwarciu samochodu... czyli muszę wyciągać kleme i jestesmy w punkcie wyjścia.. czy akumlator jest za mocny? ale mysle ze to nie powinno miec nic wspólnego... jak otworze, zamkne auto, żarówka sie non stop świeci.. mozliwe że jakieś zwarcie od dachu idzie? prosze o pomoc bo za kilka dni w trase wyjeżdzam i chce zostawić żonie sprawny samochód. pozdrawiam serdecznie, i komenty w stylu wykręć żarówke to przestanie świecić zostawcie dla siebie. ;)  

Edytowane przez 77domino77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. Renie mam od 4 lat, zawsze paliła sie kontrolka że drzwi otwarte bo poprzedni własciciel powiedział że w prawych tylnich drzwiach ten czujnik w drzwiach jest uszkodzony. ale jak włącznik lampki jest w środkowej pozycji to zapalał sie tylko na chwilke jak się otwierało samochód. teraz nawet jak auto zamknę to  się świeci... także to nie bedzie miało raczej z tym nic wspólnego.. poki co to zrobilem to co pisalem żeby nie pisać takich bzdur - mianowicie wyciągnąłem żarówke xD zobaczymy czy to to doiło akumulator czy gdzie indziej też prąd ucieka... teraz siana na elektryków nie ma, auto ma po prostu jeździć żeby żona mogła po pampersy dla córki do biedry podjechac itp, jestem w trakcie zmiany pracy.. jak wróce z trasy i dostane wypłatę to wtedy bedzie mozna myslec o fachowcach.. teraz trzeba coś wymyslec domowym sposobem.. grrr ;P      hmmm... a może jakiś przekaźnik poszedł czy cos? nie wiem już nie mam siły do tego... fajne autko bo czesci tanie itp... ale wszystko tak poukrywane że nigdy nie wiadomo gdzie co jest... francuzi są lepsi niż chińczycy haha xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oświetlenia nie ma przekaźnika. Możliwe, że przewód z zepsutego włącznika trwale zwiera z masą i uch widzi te drzwi otwarte cały czas i dlatego się pali lampka. Tylko w pozycji wyłączone lampka się nie zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz włącznik w lampce sufitowej, może coś tam się rozsypało. Stałe napięcie czerwonym przewodem dochodzi do żarówki a z niej poprzez włącznik do masy. W położeniu wyłączenia ten wyłącznik powinien całkowicie odciąć żarówkę od masy.  W położeniu "auto" wyłącznika masą steruje moduł komfortu kabiny w zależności od stanu włączników drzwiowych. W położeniu włączenia łączy na stałe żarówkę z masą.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wyłącznik może być dobrym tropem. W MI antena jest na dachu tuż za przednią szybą, dokładnie nad tym panelem oświetlenia. Mnie kiedyś, jak miałem to auto, faktycznie tamtędy dostawała się woda, choć nie zrobiła nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!