Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wielosezonowe 225/40/R18 czy 225/45/R18 ?


mgrlukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam do kupienia 4 opony do Megane 3 GT220 felgi oryginalne 18''

Zastanawiam się nad większym profilem bo 40 na polskie drogi jest dość mało.

 

Czy profil  opony z profilem 45 wejdą do meganki GT220?

Co sądzicie o większym profilu?

 

Cena niestety dużo wyższa za 4 opony.

 

4x BRIDGESTONE A005 225/45 R18 = 2290 zł

4x BRIDGESTONE A005 225/40 R18 = 1770 zł

 

 

Edytowane przez mgrlukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał taki rozmiar jak był. Bardziej się zastanawiam nad wielosezonem do tej mocy. Miałem taką megankę i potrafiła zgubić trakcję przy niezłych oponach - raczej bym tu nie wsadził wielosezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią co jest do wszystkiego to jest do niczego albo guma jest na lato albo na zimę chyba że stać Cię na zakup nowego zderzaka czy innego elementu jak trzeba będzie wymienić po utraceniu panowania nad autem.

Wiem że czasy są jakie są ale mając takie auto powinno się podejść poważnie do opon jak nie za gotówkę to są raty PayU na portalu aukcyjnym osobiście dwa komplety już w taki sposób do meganki kupowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wspominane Bridgestone w rozmiarze 205/50/17. W zimie dają radę w trudnych warunkach. Jeździłem zarówno po sypkim śniegu jak i po oblodzonych fragmentach i nie mam tutaj zastrzeżeń ale na lato są wg mnie co najwyżej przeciętne. Za taką cenę oczekuje się od nich zdecydowanie więcej. Trzy największe ich wady to: paliwożernosc, wysoki hałas podczas toczenia oraz największa wada - mało przewidywalne na mokrej nawierzchni. Kupując je byłem, przekonany że właśnie w deszczu są świetne a wyszło całkowicie odwrotnie. 

Nie polecam zakupu opon Bridgestone A005. 

Przed nimi miałem Michelin cross climate + i byłem z nich bardzo zadowolony stąd decyzja o kolejnym komplecie całorocznych no ale, wyszło jak wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to jakiś delikatny sposób na podniesie komfortu. Jednak zeby poczuć istotna roznice chyba bys musial zmienic rozmiar felgi.
Jest jeszcze ryzyko ze jazda na niehologowanym rozmiarze opon może dać powód ubezpieczycielowi do odmowy wypłaty odszkodowania...

Czy warto to musisz już sobie odpowiedzieć sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko 1 cm różnicy na wysokości ścianki opony, nie wiem czy tu będzie jakaś różnica odczuwalna,
czasami większa będzie różnica na komforcie jak inna opona będzie miała bardziej miękkie boki.

Edytowane przez tomqu86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!