Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tarcze tył - jakie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wg wyszukiwarki „… Doc” nr tarcz tylnych, które są dedykowane to:

    OEN 432000166R — RENAULT

    OEN 432009292R — RENAULT

    OEN 432024629R — RENAULT

Tarcze te (w zależności od producenta) mają różną głębokość : 74,1 mm, 86,2 mm, 87 mm i 87,5 mm oraz różną średnicę otworu centrującego: 50,2 mm,  50,4 mm i  52,3 mm. Tarcze te są z pierścieniami nadajnika impulsów.

Skąd takie różnice i czy są one ważne z punktu  widzenia montażu (czy będą pasowały) ? (chodzi mi o różnicę głębokość tarcz względem zacisku hamulcowego – … np. tarcza o gł. 74,1 mm i np. tarcza o gł. 87,5 mm? )

Pozdr.

Edytowane przez Hokusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na elektryczny ręczny.

Ja mam tarcze osobno i piastę osobno. Jeszcze nie znalazłem tych tarcz. Grubość około 9 mam. Wyglądają tak samo jak od Kadjara czy Nissana tylko że te mają grubość 13 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier, tam są dwa rodzaje tarcz, ale we wszystkich firmach podają, że różnica polega na tym, czy w wyposażeniu samochodu są tylne koła skrętne czy nie. Obie te tarcze są z piastami zintegrowanymi. Ty sam osobiście wymieniałeś lub byleś przy wymianie, ze twierdzisz są oddzielnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z piastami ? czy raczej zintegrowana z łożyskami ? Jeżeli macie pewne informacje, proszę podać nr OEM jest właściwy do mojej  megane IV , bo  nie chciałbym, żeby ten post przerodził się w zbyteczną polemikę nt. wiedzy użytkowników czy jej braku ....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier24a, może i nie wiem co mam w samochodzie, ale po co ta "wycieczka" pod moim adresem ? Czy napisałem coś uszczypliwego ? Chyba nie ... ale skoro masz taką wiedzę, to podziel się ... odpowiadając na mój post.

Edytowane przez Hokusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam. Do tematu podszedłeś bardzo profesjonalnie - znalazłeś nr kat, wymiary. Brakło jeszcze tylko zdjęcia koła i zrobienia pomiarów.

Postanowiłem prostować w tym temacie bo:

- mam takie auto

- mam zdecydowanie inne tarcze niż Ty aby przestrzec przed pochopnym zakupem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowałbym w te: https://allegro.pl/oferta/snr-tarcza-hamulcowa-z-loz-tyl-lozyskiem-megane-iv-9142615115  Na bardzo upartego, możesz ją zdjąć i przemierzyć, choć mnie by się nie chciało. Wziąłbym te z linku powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!