Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RENAULT MEGANE II 1,5DCI - Nie odpala świece nie grzeją


Motofan46

Rekomendowane odpowiedzi

Megane II 1,5DCI przestał odpalać wymieniłem akumulator bo wcześniej dość długo ostatnio kręcił zanim zapalił .
. Znalazłem , że napięcie nie przychodzi na świece żarowe to może być powód .
Podmieniłem sterownik grzania świec , sprawdziłem bezpiecznik 70A na dolnej skrzynce .
Przedzwoniłem kable między świecami a pinami kostki sterownika .
Dalej nie wiem ale chyba sygnał przychodzi z komputera .
Na skrzynce bezpieczników było trochę zielonych nalotów na kostkach
usunąłem sprayem do kontaktów .
Gdzie dalej szukać ??

20201002_172005 Sterownik swiec Megan 15DCI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownikiem świec steruje komputer silnika za pomocą cienkiego brązowego przewodu wychodzącego z pinu 8. Sprawdź połączenie pin 8 sterownika świec z pinem F2 w szarej wtyczce komputera silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2020 o 18:52, aniewa napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

Znalazłem dwie szare wtyczki .
Nigdzie nie ma przejścia  między pinem 8 sterownika
Na tej mniejszej coś było rzeźbione na drugim z brzega pinie ale kable na niej są grube jakby nie sterujące tylko z większymi prądami. 
Sądzisz że poprowadzić bypass między tymi pinami ?

20201003_131849  kostka szara x4.jpg  20201003_131212  kostka szara.jpg

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta szara wtyczka na zdjęciu to nie jest wtyczka sterownika silnika. Do sterownika wchodzą tylko trzy duże wtyczki. Czarna, brązowa i szara. Znajduje się za akumulatorem. To co na zdjęciu to jest wtyczka z UPC. 

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ja skupiłem się na tej skrzynce bezpieczników UPC i tam była śniedź więc sadziłem że tam trzeba szukać .
A nie zauważyłem tego za akumulatorem prawdziwego komputera . 

Znalazłem tą szarą wtyczkę i nie ma przejścia między pinem 8 sterownika świec a F2 na niej (kabelek jest brązowy) .
W oko rzuciły mi się uszkodzenia izolacji na G3 i F1 . 
Na F1 był zielony nalot ale po oczyszczeniu wygląda że przejście jest kabel raczej cały .
Samo zaizolowanie powinno chyba wystarczyć .
Jak sądzisz czy poprowadzić oddzielny kabel z F2 na Pin 8 czy próbować pruć wiązkę ?
Mam obawy z tym pruciem bo mogą powstać kolejne problemy .

Nie ma jakichś kostek po drodze ? Zwykle w kostkach powstają problemy z przejściem .

20201006_115055 MEGANE szara wtyczka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!