Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W mojej Megance (1.5dci 86KM 2010, klima automatyczna) przed wakacjami z rurki skroplin wyciekł olej smarujący klimatyzację - rozszczelnił się parownik. Auto oddałem do naprawy, parownik został wymieniony, niestety po godzinie zatarł się kompresor- zbyt długo jeździłem z rozszczelnioną klimą.... Kupiłem kompresor "po przeglądzie" - układ został 2 krotnie przepłukany i wymieniono osuszacz(zakładam, że wcześniej też było to zrobione). Klima działała miesiąc i po 15-godzinnej podróży przestała działać- zatarty kompresor.  Mam problem z doborem nowego kompresora - 1 jaki był, posiadał oznaczenie: 6SEL14C, 8200939386, drugi kupiłem o takim samym oznaczeniu (po przeglądzie). Teraz jednak, gdy szukam po numerze VIN to do mojego auta wymagany jest: 926008209R - słabo z jego dostępnością, lub ceny są 2x takie jak tych poprzednich. Proszę o informację jak to jest - czy kompresor musi być taki jak wskazuje VIN czy różnice pomiędzy nimi są praktycznie nieistotne?

Dodatkowo o ile można przypuszczać, czy powodem zatarcia 2 kompresora mógł być brak wymiany skraplacza? Czy warto rozważać regenerację kompresora?

Edytowane przez RACAVAN19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RACAVAN19 napisał:

czy kompresor musi być taki jak wskazuje VIN czy różnice pomiędzy nimi są praktycznie nieistotne

Różnice są dość istotne. Oryginalny 6SEL14C miał sztywne sprzęgło i elektrozawór regulacji wydajności sprężarki czyli standard w tym silniku. Ten co niby jest prawidłowy po VIN posiada dodatkowo jeszcze sprzęgło elektromagnetyczne oraz ten sam elektrozawór wydajności sprężarki. Prawdopodobnie nie masz doprowadzonej instalacji do sterowania sprzęgłem elektromagnetycznym. Przy sprężarce byłyby dwie wtyczki. Musiałbyś też w module  klimatronika  zmienić rodzaj sprężarki.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wiadomości co Aniewa to ja nie mam, ale katalogowo wychodzi ten. Porównaj go zwyczajnie do Twojego oryginału: https://allegro.pl/oferta/denso-sprezarka-klimatyzacji-renault-scenic-iii-9409494523  cena też jest atrakcyjna. Regeneracja u nas to już mocno loteria jest, zależy od pana Mietka który przyjdzie do pracy, czy wstał prawą nogą, czy kobieta mu dała itp. W zasadzie kompresory są wieczne przy właściwym ich użytkowaniu (co roku uzupełnienie czynnika i oleju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!