Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Włączenie trybu wymiany klocków w ręcznym elektrycznym


Rekomendowane odpowiedzi

Krótka historia o tym co mi się przytrafiło podczas wymiany tarcz i klocków z tyłu w SC III. Wszystko przygotowane łącznie z płynem hamulcowym do wymiany. Standardowo laptop do kabiny, uruchomiony Maxiecu i w sterowniku hamulca elektrycznego włączam tryb konserwacji. Silniczki elegancko cofają przez kilka sekund i raptem na desce wyskakuje komunikat Stop, skontroluj hamulec parkingowy. Jako, że laptop podłączony więc nie ma problemu, włączam wyście z trybu konserwacji. A tu zonk, nic nie idzie. wyskakuje tylko komunikat, że polecenie nie wykonane. Skanowanie pod kątem błędów i pokazuje błąd DTC503C --- Komputer. Błąd nie do skasowania, ręczny nie działa, kontrolka w wyłączniku ręcznego nie świeci. Włączanie, wyłączanie nie działa, ręczny jest martwy. Nie raz już tę czynność robiłem programem Maxiecu i nigdy nie było problemu. A tu taka niespodzianka. Niby sytuacja bez wyjścia więc szukam ratunku w poczciwym ELM327 który zawsze mam w schowku i DDT4all. Łączę się przez BT z programem, otwieram sterownik hamulca APB_ X95_S&SV1. Wchodzę w zakładkę Configuration - Proces Usine  i uruchamiam wyjście z trybu konserwacji. Wszystko odbywa się bez najmniejszego problemu, silniczki wracają na swoje miejsce, błąd ginie. Wszystko jest OK. Piszę o tym bo może komuś przytrafić się taka nieciekawa historia przy samodzielnej wymianie klocków z tyłu. Da mnie ratunkiem okazał się zwykły ELM i DDT4all. Poniżej dołączam scren z DDT4all dotyczący wejścia i wyjścia z trybu wymiany klocków.

 

1623801038_trybwymianyklockw.thumb.jpg.facd9107b7311acad08be9a36c8d5463.jpg

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Elem jakieś logi wysyła ale silniki nie pracują.  Już działa, miałem inny moduł wybrany.

Sprawdzę tą metodę z pedałami.  Fajną grzechotkę ma ten youtuber

Edytowane przez lufa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!