Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cieknie olej skrzynia-silnik Megane 2 1.6


yackar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Taka historia...

Rok temu - wymiana kpl. rozrząd, oleje, kpl. sprzęgło, uszczelnienie wałków...

Po około 7 miesiąc - wyciek. Ściągnąłem osłonę silnika i faktycznie mokro ze hej... od kiedy tak sie leje? ciężko stwierdzić.

Wizyta u tego samego mechanika, bo w ramach gwarancji. Padło diagnoza ze leci ze skrzyni - łożysko wałka sprzęgłowego. Kolejna naprawa i kasa. I auto prawie na 2 tygodnie uziemione:( 

Nie wspomnę, że po naprawie, bład ABS (sam to ogarnąłem), strzelające sprężyny na łożysko amortyzatora - wymienił łożyska, ale to nic nie pomogło...brak rury powietrza przy akumulatorze, osłona przy chłodnicy ...także jedno naprawia drugie psuje...

No mamy aktualna sytuacje - olej cieknie dalej połączenie silnik - skrzynia. FOTO

 

Wiecie co może być albo w trakcie montażu uszkadzają elementy i cieknie, albo może wysprzeglik cieknie? 

 

Być może ważne - Początkowo niechciały biegi wchodzić - zostało odpowietrzone. Sprzegło brało bardzo szybko z dołu i było miękkie (nie przyzwyczajony). Po około kilkudziesięciu kilometrach kiedy sprawdzałem czy ABS mi działa (bo świeciła się lampka) i było kilka mocnych hamowań. I wtedy zauważyłem ze sprzęgło zaczęło brać jak poprzednio - wyżej i stało się twardsze. 

Aktualnie jak zimny silnik to przed uruchomieniem silnika wciskam sprzęgło to czasami pedał jest miękki, a czasami twardszy. 

88.jpg

Edytowane przez yackar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2020 o 11:18, Pitrek napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

No w sumie tak, bo sprzęgło pracuje na płynie hamulcowym - naczynia powiązane. 

Mechanik powinien rozróżnić "media" Stan zbiorniczka jest ok aktualnie. 

Jeśli to płyn hamulcowy to wymiana tego łożyska to ....

To może cieknie gdzieś na połączeniu z układem hamulcowym? 

:lapka:

REGULAMIN forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pitrek napisał:

A jak mechanik to drugi raz rozkręcał to znalazł coś na wale silnika? Ciekło tam? 

Drugi raz to wtedy kiedy byłem z reklamacja bo cieknie. I wtedy jak pisałem stwierdził ze to łożysko....ja tego nie widziałem więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma podobnie, ale w o wiele mniejszym stopniu. Cieknie u mnie olej silnikowy. W skrzyni górny stan. Branie sprzęgła: tttm: bierze dość wysoko.

Moja teoria wycieku, nie sprawdzona nie potwierdzona: rośnie ciśnienie oleju ponad 3,5 bar i w tedy cieknie. Dzieje się tak bo zawór regulacyjny ciśnienia oleju się zawiesza w pozycji zamkniętej. Odmę wykluczam bo w tej konstrukcji silnika to nie możliwe. Miałem wcześniej inną MII z przebiegiem 293 tyś. tam też ciekło. Zaryzykowałem: zrobiłem płukankę silnika i wyciek się zmniejszył. Także nie było u mnie tak źle jak u kol. na zdjęciach. Aby to potwierdzić trzeba by zbadać ciśnienie oleju podczas pracy na wolnych obrotach i na podwyższonych. Jeżeli ciśnienie odbiega na plus od katalogowych to mamy odpowiedź.

Uwaga do płynu hamulcowego: zbiornik wyrównawczy ma przegrodę zabezpieczającą hamulce od sprzęgła gdyby nastąpił wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szwagier24a napisał:

Uwaga do płynu hamulcowego: zbiornik wyrównawczy ma przegrodę zabezpieczającą hamulce od sprzęgła gdyby nastąpił wyciek.

Na pewno? Ja temat uwalonego wysprzęglika przerabiałem niestety latem tego roku, durna pierdoła, a kupę kasy kosztuje wymiana tego. W każdym bądź razie wysprzęglik sikał płynem jak porąbany przy każdym naciśnięciu pedału sprzęgła. Do mechanika holował mnie ojciec swoim autem i ja z nawyku od czasu do czasu naciskałem sprzęgło, choć i tak biegów nie dało się zmienić. W pewnym momencie na desce zaczął się pojawiać komunikat STOP, a po zajechaniu na miejsce okazało się, że zbiorniczek pusty - dolewałem płynu przed holowaniem, żeby hamulce były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, yackar napisał:

wysprzęglik ( rok temu założony)  puszcza

ubywa ten płyn ze zbiorniczka czy nie ? bo jeżeli nie, to nie będzie to wysprzęglik. No i sama jego nieszczelność daje więcej objawów niż sam wyciek ze skrzyni. Wygląda to jak olej silnikowy, na zdjęciu widać że jest dużo wyżej i tak jak Pitrek wydaje mi się, że cieknie z góry.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pitrek napisał:

Szczerze to ja obstawiam coś sciekajacego z góry po silniku. W przestrzeni gdzie jest wysprzeglik, sprzęgło i koło zamachowe nie ma oleju - tam jest powietrze. Więc jeżeli coś z wysprzeglika by leciało, czy tryskalo to powinno się odbić od ściany i spłynąć na dno czyli na dół. A tu wyciek jest od góry - więc albo ścieka z góry albo z jakiejś nieszczelności rozpyla mgiełkę oleju, ale musiałoby być jakieś nadciśnienie wewnatrz które by powodowało takie rozpylanie. W układzie wysprzeglania wyższe ciśnienie pojawia się w momencie naciśnięcia sprzęgła. 

Gdzie koło zamachowe, sprzęgło jest powietrze dopóki cos nie puści. Na dół ma sie wydostać ale jak jesli na dole brak ujścia...jedyne ujscie to tam gdzie widoczne jest koło zamachowe od zew. jak na zdjęciu. Olej tak nie wygląda raczej po 10tyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszczający uszczelnicz wału silnika rozbryzguje olej silnikowy kołem zamachowym po całym kadłubie sprzęgła w czasie jazdy. Miałem taką usterkę i sprzęgło działało bez zarzutu. Zorientowałem się po za dużym ubytku oleju. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i po upierdliwej wizycie - skrzynia bedzie ponownie ściągana :(( zobaczymy co tam wymysli - przyczyna wycieku...

Bo przy rozrzadzie był wymieniany oring w silniku od strony skrzyni, później uszczelniacz wału sprzęgłowego w skrzętni...hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!