Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzęsie silnikiem na benzynie a na gazie wszystko ok


Mateu161

Rekomendowane odpowiedzi

Obczytalem forum żeby nie było że nic nie sprawdzałem, ale takiego przypadku nie znalazłem.

Ostatnio zrobiłem oleje, filtry, rozrząd ze sprawdzeniem kzfr. Nie odpala) od pierwszego - wymieniłem czujnik położenia walka . Wszystko było ok przez miesiąc.

Tydzień temu:

Silnik na zimnym pracował jak traktor, na ciepłym było ok. Jedna cewka miała zła rezystacje wymieniłem na beru za 70zl, mniej trzęsie ale nadal występują takie problemy jak opiszę niżej.

Co się dziej aktualnie:

A) na zimnym silniku:

Odpala normalnie

Od razu nierowno chodzi

Po kilku sekundach wywala błąd ABS ESP, check i servis

Jechać da się ale jest trochę słabszy noi nierowno chodzi, czuć wibracje

 B) jak się zagrzeje

Na benzynie chodzi nadal nierowno.

Jak przełączy się na lpg-nadal chodzi nierowno(to jest chyba ważne)

Ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu na gazie chodzi idealnie cały czas. Każde kolejne odpaleniu na ciepłym na gazie działa ok.

Po przełączniki na benzynę chodzi dobrze ale po kilku km wywala te same błędy i zaczyna chodzić nierowno. Po zmianie na gaz (bez gaszenia) wszystko wraca do normy, od razu czuć inna reakcje silnika itp.  Na gazie znikają wszystkie błędy.

Wypinalem, Wypinalem cewki. Założyłem inny czujnik położenia walka i ciśnienia powietrza, nadal to samo. ABS i esp nie ma nic z tym związanego, czujniki, blaszki są dobre

Co polecacie sprawdzić i najlepiej jak? Dziwne jest to że na gazie chodzi idealnie, nie ma żadnych błędów. Obstawiam coś związanego z układem paliwowy. Dziwne jest też to ze na ciepłym przez pewien czas chodzi idealnie kilka minut, kilka km.

 

:lapka:

REGULAMIN forum się kłania :!: - Prezes

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak wygląda zasilanie pompy w połączeniu na baku/pompie paliwa. To jest pod gumową pokrywą; pod tylnym siedzeniem. Tam warto wyczyścić styki kontaktem.

Na zimnym jest bardzo duże zapotrzebowanie na paliwo i spadek napięcia może obniżać ciśnienie tzn. zmniejszać dawkę paliwa. W następstwie trzęsienie i obniżone obroty.

15 minut temu, Mateu161 napisał:

Dziwne jest też to że na ciepłym przez pewien czas chodzi idealnie kilka minut, kilka km.

Nie dziwne. Połączenie się nagrzewa; rośnie opór i w następstwie ciśnienie paliwa spada.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jabrze napisał:

Sprawdź jak wygląda zasilanie pompy w połączeniu na baku/pompie paliwa. To jest pod gumową pokrywą; pod tylnym siedzeniem. Tam warto wyczyścić styki kontaktem.

Na zimnym jest bardzo duże zapotrzebowanie na paliwo i spadek napięcia może obniżać ciśnienie tzn. zmniejszać dawkę paliwa. W następstwie trzęsienie i obniżone obroty.

Sprawdzę, tylko że na ciepłym też to występuje, nie wiem czy to był zbieg okoliczności ale często pojawia się błąd gdy jadę na benzynie na zawysokim biegu i czuć że ciężko się zbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak ciśnienia paliwa.

Dla mnie jest niezrozumiałe, że przez tyle lat nikt tam nie zaglądał.

Jest to wspólne dla zimnego i ciepłego silnika. To jest tak jakby w szeregu z zasilaniem był włączony termistor.

Wilgoć zwiększa jego wartość.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mateu161 napisał:

Po przełączniki na benzynę chodzi dobrze ale po kilku km wywala te same błędy i zaczyna chodzić nierowno.

Po zmianie na gaz (bez gaszenia) wszystko wraca do normy, od razu czuć inna reakcje silnika itp. 

Na gazie znikają wszystkie błędy.

Zakręć gaz na butli,

Pojeżdzij  na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa do wymiany - zużyty zawór regulacyjny ciśnienia paliwa. Klasyka przy eksploatacji auta na LPG. Przechodziłem przez to. Teraz mam automatyczny wyłącznik pompy po przełączeniu na LPG.

Pytania dodatkowe:

Co to znaczy odpala normalnie: kręci 5 sekund i odpala czy odpala w 1-1,5 sekundy? Jak odpala awaryjnie na LPG? Szybciej łapie? Odstęp elektrod na 0,7 mm.

Po uporaniu się z problemami błędów zalecał bym wizytę u gazownika.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jabrze napisał:

Zmierz napięcie podczas pracy silnika na zaciskach pompy. Nie może być niższe jak 13V. Możliwe jest także, że uszkodzony jest zawór ciśnienia w pompie.

Napięcie 12.6. Po przeczyszczeniu wtyczki chodził na benzynie w miarę równo ale nie idealnie. Po jakiś 10 minutach jazdy wywalił błąd, zgasilem, odpaliłem i pracował na postoju - nie wywalił błędu.

 

 

Odlaczylem też ten symulator od gazu, żeby sprawdzić czy on nie powodował spadków napięcia. Jutro na zimnym zobaczę co będzie.

Dnia 16.11.2020 o 19:28, jabrze napisał:

 

 

1 godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

Zakręć gaz na butli,

Pojeżdzij  na benzynie.

No nie da się jeździć na benzynie, to jest zbyt męczące dla mnie a głównie dla samochodu. Szkoda poduszek i podzespołów.

 

52 minuty temu, szwagier24a napisał:

Pompa paliwa do wymiany - zużyty zawór regulacyjny ciśnienia paliwa. Klasyka przy eksploatacji auta na LPG. Przechodziłem przez to. Teraz mam automatyczny wyłącznik pompy po przełączeniu na LPG.

Pytania dodatkowe:

Co to znaczy odpala normalnie: kręci 5 sekund i odpala czy odpala w 1-1,5 sekundy? Jak odpala awaryjnie na LPG? Szybciej łapie? Odstęp elektrod na 0,7 mm.

Po uporaniu się z problemami błędów zalecał bym wizytę u gazownika.

 

Był sprawdzany u gazownika miesiąc temu, razem z kompem. Wszystko jest tam cacy. Odpala szybko, odpalam tylko na benzynie. Jak jest nagrzany to pół sekundy kręci, odpali i po pół sekundy przełącza się na gaz. Jak jest zimny nie kręci dłużej niż 1.5s. O co chodzi z tym automatycznym wyłącznikiem pompy? Przecież ona nie pracuje jak załączyć się gaz.

DSC_1931.JPG

DSC_1932.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mateu161 napisał:

No nie da się jeździć na benzynie, to jest zbyt męczące dla mnie a głównie dla samochodu.

Szkoda poduszek i podzespołów.

Zakręciłeś gaz na butli i próbowałeś jazdy na samej benzynie????

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa caly czas pracuję niezależnie od paliwa, na którym pracuje. Jak pracuje na gazie to ciśnienie jest upuszczanie tylko przez zawór regulacyjny który ma z 15 lat.

Instalacja może wymagać ponownej regulacji po rozwiązaniu problemu z błędami. Zwłaszcza jak gazownik ustawił gaz do rozjechanych map.

Spróbuj rady @Andrzej-2010
Wie co mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Miałem taki przypadek- lał mi jeden wtrysk benzyny, ale że miałem czasowy wyłącznik pompy benzyny to łatwo to wyhaczyłem bo jak się wyłączyła to auto dobrze pracowało. 

Wygląda na to że po latach pracy na gazie częstą usterką jest: uszkodzony wtrysk Pb, zużyta pompa paliwa niezależnie od trzymanego poziomu w zbiorniku - obalam mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!