Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Średnica sprzęgła a kod silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

pada mi łożysko oporowe przy sprzęgle (typowe objawy, nie będę się rozpisywał). Czeka mnie wymiana, mam zamiar kupić komplet czyli tarcza, docisk i wysprzęglik ale tu mam właśnie dylemat. Na jednej stronce (nie podaję linku tu, żeby nie robić reklamy, podam zainteresowanym), sprawdzając po VIN - mój JM0J - są trzy rozmiary średnicy: 200mm, 215mm i 220 mm pasujące do trzech silników K4M761, K4M, K4M782, wszystkie 113KM.

 

Pytanie jest takie, jaki ja mam silnik i jaka średnica sprzęgła będzie dla mnie? Da się to jakoś sprawdzić nie jadąc do ASO po numerze VIN oraz nie szukając na bloku silnika? Żadnej innej tabliczki nie znalazłem pod maską, a "szkopy" w książce serwisowej też tego nie napisali.

 

Dziękuję z góry za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na jednej stronie, nie polskiej, bo na polskiej żądają zapłaty i faktycznie jest tak jak piszesz K4M782. Pytanie czy strona jest wiarygodna:

https://www.vindecoderz.com

Jeśli nie to proszę o sprawdzenie po moim VIN: VF1JM0J0H29352216

   
Edytowane przez bpm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie takie info wyczytałem na stronie, którą podałem, dzięki.

 

A teraz pytanie z innej beczki, co sądzicie o sprzęgle marki RYMEC? Myślałem o STATIM, ale nie ma 215 w ofercie. Tak wiem, są LUK, VALEO i SACHS, ale nie zamierzam pchać kasy w to auto, regenerowanego sprzęgła też nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymec naprawdę sobie odpuść, sprzęgła te pracują praktycznie zero-jedynkowo, bez poślizgu, z dużym szarpaniem.

Sprzedaje się bardzo słabo, niestety na tak niewielką sprzedaż są też reklamacje. Szukasz tanio to kieruj się w stronę Valeo.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info. Do tego jeszcze wysprzęglik potrzebny, bo o łożysko właśnie chodzi i z tego co widziałem komplet Valeo już tak tanio nie wychodzi ?

No chyba, że wysprzęglik jakiejś innej marki wziąć...:?:

 

Jeszcze małe pytanie, w opisie aukcji jest:

 

Średnica zewnętrzna [mm]: 215
Średnica zewnętrzna 1 [mm]: 200

 

Co to znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, tylko jeszcze ta jedna kwestia tak jak pisałem wyżej, bo nie wiem co to znaczy:

Średnica zewnętrzna [mm]: 215
Średnica zewnętrzna 1 [mm]: 200

 

Edit: Proszę o info, o ile ktoś zna odpowiedź, ponieważ w końcu wysprzęglik padł i mam umówionego mechanika.

 

Sprawdziłem stronę producenta Valeo i nie ma tam jednoznacznej odpowiedzi odnośnie czujnika sprzęgła. Przekopałem też internet i nie znalazłem odpowiedzi.

 

Dostępne są trzy warianty sprzęgła marki Valeo:

1) Sama tarcza i docisk - numer katalogowy: 826479 z info: "Supplementary Article/Info 2: with clutch plate"

2) Komplet z wysprzęglikiem - nr: 834285 z info: "Supplementary Article/Info 2: with clutch plate"

3) Komplet z wysprzęglikiem - nr: 834320 z info: "Supplementary Article/Info 2: with clutch plate, without sensor"

 

Przy wariancie 1) (826479) nie ma żadnego info czy ma czujnik czy też nie, tak samo jak nie ma info przy komplecie 2) (834285).

.

I właśnie pytanie pierwsze jest takie, o co dokładnie chodzi z tym czujnikiem?

 

Różnice jakie zauważyłem między nimi to siła wyrzutu [N], zatem pytanie drugie jest takie, wydaje mi się, że im większa siła wyrzutu tym lepiej, tym lżej będę wciskał pedał sprzęgła, mam rację?

 

Pytanie trzecie jest takie, czy różnią się one tylko siłą wyrzutu właśnie, a info o czujniku nie ma znaczenia żadnego i mogę bez problemu żadnego lupować komplet 834320?

 

Dziękuję z góry za info.

 

 

Edytowane przez bpm
Więcej danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!