Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wydatek powietrza 1.5dci 836


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam pytanie dotyczące parametrów powietrza w silniku 1.5dci 836

PR916 - zmierzony wydatek powietrza
PR018 - szacowany wydatek powietrza
PR180 - Żądany wydatek powietrza

PR916 to jest jasne że to wartość z przepływomierza.

A jak mam poprawnie rozumieć PR018 i PR180?

 

Poobserwowałem te wartości i mój wniosek jest taki:

PR916 - zmierzony wydatek powietrza - wartość z przepływomierza
PR018 - szacowany wydatek powietrza - całkowity wydatek powietrza silnika
PR180 - Żądany wydatek powietrza - wydatek powietrza który powinien być odczytany z przepływomierza

Przykład - Jak się otwiera EGR to silnik zaciąga tą samą ilość powietrza więc parametr szacowany wydatek się nie zmienia a za to zmienią się dwa kolejne, gdyż po otwarciu, wpada mniej świeżego powietrza zmierzonego przez przepływomierz.

Może się to kiedyś komuś przyda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

U mnie wartości na postoju przy zatkanym EGR wynoszą

PR916 39.80 kg/g

PR180 217,90 mg

To nie za mało?

Martwi mnie tam PR889 - Zalecenie temperatury przed turbiną. Ta wartość wynosi ciągle -40 *C jakby nie było czujnika lub był on uszkodzony. Gdzie on się znajduje?

Swoją drogą ciężko zobaczyć wszystkie wymienione wartości w tym samym momencie, bo PyClip ma porozrzucane te opcje w nielogiczny sposób w różnych, często nawet niezwiązanych z daną kategorią danymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majk2085 napisał:

Martwi mnie tam PR889 - Zalecenie temperatury przed turbiną. Ta wartość wynosi ciągle -40 *C jakby nie było czujnika lub był on uszkodzony.

Powinno być 700 stopni ale to jest tylko taki strażak przed przegrzaniem turbiny podczas wypalania filtra. Praktycznie nigdy taka temperatura nie będzie osiągnięta. - 40 oznacza brak odczytu tego parametru. Gdyby czujnik był uszkodzony to byłby błąd na tablicy wskaźników. Są tematy o tym czujniku, poszukaj.

Wszystkie parametry pracy można dodać do folderu ulubionych.

Dużo szybciej wszystko podejrzysz w programie Torque, na jednej stronie dodajesz wszystkie interesujące parametry i w łatwy sposób podglądasz. Torque bardzo szybko łączy się z sinikiem. Poniżej zrzut ekranu a Torque.

Screenshot_2023-09-07-18-18-42-64_b9c66f921be6b9ee18febc2ed6906538.thumb.jpg.2d128d6f966828b35502eaa5079a6453.jpg

 

 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!