Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III reset kilometrów dziennych.


jarek0303

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Posiadam Megane iii 1.5 dci i mam problem z kasującym się przebiegiem dziennym przy rużnych kilometrach. Zrobiłem diagnostykę i okazuje się, że wskazania kilometrów na sterowniku ABS są inne niż na liczniku. Wychodzi na to, że licznik jest cofnięty i zablokowany jakoś, zakupiłem drugi licznik z tymi samymi numerami i po podpięciu kilometry przepisał się z ABS ale w menu jest brak moich konfiguracji ustawień w liczniku i napis error prog. Muślałem o przelutowaniu pamięci EPROM 24C16WQ ale zastanawiam się czy wraz z pamięcią nie przelutuje blokady licznika, która jest w moim obecnym liczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Megane III reset kilometrów dziennych.

Numer to jedno a konfiguracja to drugie :rolleyes:

Albo musisz udać się do kogoś z CLIP'em w celu przyuczenia licznika do konfiguracji.

Albo jak mówisz przelutować kość, albo zgrać wsad konfiguracji z kości i wgrać do nowego licznika (ja zrobiłem tą opcję) - więcej tutaj 

 

Edytowane przez Papf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem kupić ELM 327, ściągnąć darmowy ddt4al i samemu skonfigurować licznik pod samochód.

Zamiast Ddt4all można to zrobić programem Ecutweacer na androida. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewa, mam już tę aplikację MaxiEcu i umiem się nią posługiwać. Gdybym chciał wejść na wyższy poziom diagnozy elektroniki to, czy ten ELM 327 będzie OK? ELM327 Vgate OBD2 BT4.0 Android/iOS PIC18F25K80 Przemyśl - Allegro.pl  Czy sugerujesz inny? Bo rozumiem, że próba emulacji tego interfejsu MaxiEcu do ELM 327 raczej się nie uda? Przynajmniej mnie się nie udała po próbie z MaxiTools i aplikacją SDPROG. Po drugie, ściągnąłem ddt4all i zasadniczo, jak zacząć? :)

image.thumb.png.d7903c3a3b2079915486718787372c87.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu kupiłem https://allegro.pl/oferta/elm327-bt-pic18f25k80-bluetooth-mini-obd2-torque-8866002504 i działa dobrze z ddt4all, pyren, pyclip i ecutweacer. Ten z linku też powinien działać, ogólnie Vgate jest polecany.

Interfejs maxiecu u mnie nie działa z ddt4all.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć od instalacji ddt4all na komputerze, sparować ELM 327 z komputerem - kod 1234, w programie wybrać port, zaznaczyć zgodę i powinno ruszyć. Włączyć skanowanie ecu przyciskiem lupa i działać. Jest dużo opisów tego programu, są filmiki na YT. Na początku używać tylko odczytu parametrów, klikać na "send" tylko w zakładkach "configuration" po zaznaczeniu opcji "ekspert". Włącz tryb demo programu to go opanujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak, tylko ja się na tym etapie zastanawiam, czy wszystko wgrałem, bo mam okno, gdzie aplikacja próbuje coś wywołać, czego prawdopodobnie nie ma. Tak patrzę teraz po youtube i mam, ze do tej aplikacji trzeba doinstalować:

- PyQ

-python

Też to instalowałeś dodatkowo?

 

image.thumb.png.874fc9bafebd3a90cef87a9509d40a20.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz błąd ale nie dotyczący bazy.

Bazę masz w pliku ecu.zip.

Folder ecus był w starszej wersji DDT4ALL.

W wersji 5.5 masz już spakowany ecu.zip właśnie.

 

U Ciebie wywala błąd już po inicjalizacji bazy - masz QWaitCondition: Destroyed itp....

Niestety nie jestem Ci pomóc czego on dotyczy ale coś z QT czyli środowiskiem graficznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dziękuję kolego, tak właśnie myślałem, ze ten .zip to bazy danych. W ogóle cos jest nie tak, bo ja w tej liście nie mam co wybrać a przecież te porty powinny być widoczne, bo co mi da, ze się połączę wcześniej via bloototh do interfejsu??

 

image.thumb.png.257438be631f0e9e5172519b538b9606.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łączyłem się po kablu, bo to jednak najpewniejsze przy operacjach :rolleyes:

Co do BT to przy wcześniejszym połączeniu nie zajmujesz danego portu i dzięki temu w programie powinien się pojawić?

Dawno się DDT4ALL nie bawiłem i nie pamiętam co jest pod poszczególnymi opcjami komunikacji.

Edytowane przez Papf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port wybierasz tylko podczas połączenia elma w pojeździe, zaznaczasz BT i wybierasz np. com 5. W trybie demo portu nie wybierasz, zaznaczasz tylko, że to tryb demo. Będziesz miał elma, podłączysz do samochodu i powinno ruszyć. Co do pliku "ecus" to obecnie jest tak jak napisał @Qbak. Możesz go dodatkowo wypakować do folderu "ecu". U mnie nie jest spakowany, może to ma jakieś znaczenie.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!