Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co można zmienić w M III/SC III programem Ddt4all - Ecutweker

Recommended Posts

Wielu z nas posiada Elm 327 na chipie PIC18F25K80 oraz program Ddt4all i jego odpowiednik na androida - Ecutweaker. 

Programy posiadają multum możliwości konfiguracji w różnych podzespołach samochodu, w niniejszym poście zebrałem możliwe zmiany w fabrycznej konfiguracji samochodu.

Większość z podanych poniżej opcji przetestowałem na swoim SC III. Jeżeli są nieprawidłowości w tym spisie to proszę o korekty lub dopisywanie nowych sprawdzonych konfiguracji. Pominąłem tu możliwość programowania czujników ciśnienia opon, wpisywania ich numerów i zalecanych ciśnień, po prostu tego nie mam i nie prowadziłem takich konfiguracji.

Pominąłem sterowniki silnika, tam można podejrzeć parametry pracy, korekty wtryskiwaczy, zapełnienie DPF itp.

Co można włączyć/wyłączyć programem ddt4all lub ecutweaker:

UCH
1- kierunkowskazy autostradowe - w zależności od wersji UCH, opcja możliwa przy SW25 V1,1
2-czas do ponownego zaryglowania drzwi po naciśnięciu przycisku otwierania pilotem i nie otwarciu drzwi, przy ustawieniu na 0 drzwi ponownie nie zaryglują się
3-po dłuższym przytrzymaniu spryskiwacza przedniej szyby - wycieraczka nie wykona czwartego wahnięcia po pięciu sekundach
4-włączyć funkcję, że po dwusekundowym przytrzymaniu przycisku otwierania bagażnika klapa bagażnika odskoczy automatycznie na 1 cm od zamka.
5-włączenie alarmu fabrycznego - po zaryglowaniu drzwi i otwarciu np. od wewnątrz włączy się fabryczny klakson
6-czas przerwy między wahnięciami  tylnej wycieraczki w zależności od prędkości
7-możliwość uruchomienia silnika bez wciskania pedałów, wystarczy mieć załączony luz w mechanicznej skrzyni biegów
8-aktywacja TPMS
9-zdecydować czy po włączeniu świateł długich mają świecić/nie świecić światła mijania
10-ustawić czułość czujnika zmierzchu
11-włączyć światła skandynawskie
12-aktywować światła dzienne
14-aktywować przekaźnik pracującego silnika przy dokładaniu ogrzewanych foteli (o ile ten przekaźnik występuje pod fotelem pasażera)
i pewnie jeszcze inne opcje których sam nie sprawdzałem.

UPC/USM

1-wyłączyć system S&S

Licznik
1-zmiana języka, przydatne rozwiązanie w przypadku odłączenia akumulatora nie trzeba w ustawieniach ponownie wprowadzać języka polskiego
2-wyświetlanie zegarka w liczniku
3-zmiana interwału przeglądów, zarówno km jak i miesięcy
4-aktywacja w menu licznika włączenia/wyłączenia świateł dziennych
5-w nowszych licznikach włączanie demo wszystkich wskaźników przed startem silnika (meganeIII ph III)
6-wyłączenie brzęczyka nie zapiętych pasów (program ddt4all lub pyren w nowszych wersjach licznika)
7-aktywacja komunikatu o załączeniu ogrzewania foteli
8-aktywacja czujników parkowania tył/przód tył

9-aktywacja tempomatu-ogranicznika prędkości

10-korekcja wskazań komputera pokładowego (zawyżanie - zaniżanie wartości)
itp...

Moduł drzwi kierowcy
1-aktywacja światełka w drzwiach kierowcy
2-aktywacja blokady przed dziećmi  tylnych drzwi

3-składane lusterka

ABS
1- zmiana rozmiaru opon
2-odczyt przebiegu

3-aktywacja HSA po zmianie czujnika ESP z 2RD na HSA

Automatyczny hamulec parkingowy

1-włączyć tryb zimy, spowoduje że hamulec nie zaciąga się automatycznie po zgaszeniu silnika

2- włączyć tryb wymiany klocków a następnie tryb po wymianie klocków

Radio i nawigacja - należy zastosować przejściówkę can2

1-zmiana radia na nowszy model
2-wyświetlanie na ekranie nawigacji parametrów i komunikatów radia
3-zmiana vin radia w przypadku wymiany radia - po tej operacji nie trzeba ponownie wpisywać kodu radia po odłączeniu akumulatora.
4-aktywacja kamery tylnej

• Like 3

oooo i tu już mam potrzebę, napisałeś czułość czujnika zmierzchu. Chciałbym, żeby mi się wcześniej aktywował, bo teraz to zdecydowanie za ciemno już jest jak reaguje. Podasz jak to się robi? ps. nie mam jeszcze interfejsu, ale widzę, że jutro już będzie.

Robisz wszystko w kolejności od 1 do 7. Wybierasz tylko swoje ecu UCH, możesz mieć inne niż moje SW25.

1119842523_czuoczujnikzmierzchu.thumb.jpg.c55c7196cb55c4f0bb38a631c4e39356.jpg

Super, dziś myślę że już sprawdzę. Sylwek dał mi też filmik odnośnie alarmu, ale nie ma tam napisów co by je przetłumaczyć, tylko ktoś mówi jak... wielbłąd? Może po samych screenach dam radę.

@aniewa, dałem tak z lekka, powinno się zaświecać ciut wcześniej?

bylo.jpg  jest.jpg

W zakładce Ekstrenal Light - configuration masz jeszcze ustawienie strefy North-South, podobno też ma wpływ na moment zadziałania czujnika.

Widzę, że masz ecu UCH  SW25, to jest praktycznie najwyższa opcja UCH więc możesz w zakładce Flasher aktywować kierunkowskazy "autustradowe". Przy lekkim dotknięciu dźwigni kierunków nastąpi trzykrotne mrugnięcie. Przydaje się przy zmianie pasa ruchu.

Ale czy to zrobiłem pomoże? No tak, też chciałbym takie kierunkowskazy :) Dasz mi na screenie na spokojnie taki opis jak dla czujnika zmierzchu?

Dwa lata temu pisałem o tej aktywacji w poście z 26 października 2018: https://megane.com.pl/topic/43818-komfortowe-kierunkowskazy-scenic-iii-megane-iii-laguna-iii-info/page/2/?tab=comments#comment-535595 tam zamieściłem scren.

Dziękuję Aniewa, rysunek ląduje do mojej biblioteczki reno. Tam mała literówka w opisie Ci wskoczyła, nie "send" na "true" a false na true. Jutro zmienię i dam znać.

• +1 1

Bez przesady. Raczej mniej grzeczny, bo zwróciłem uwagę :) Zapewne zauważyło to wielu użytkowników.

No dobra, kierunki już mam w trybie tzw. autostradowym. Podoba mnie się to. "Podkręcony" czujnik zmierzchu dziś mi nie włączył świateł wtedy jeszcze, kiedy uważam, ze powinien. Dałem na hight, zobaczymy jutro/pojutrze

Szkoda bo by sie przydało , a jeszcze tak sobie kombinowałem czy nie dało by rady pokombinować tak, żeby przy włączaniu  długich włączały się też halogeny ?

Programowo tego nie włączysz, jedynie fizycznie poprzez np. dodatkowy przekaźnik. Ale to wszystko niezgodne z przepisami.

• Like 2
  • +1 1