Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co można zmienić w M III/SC III programem Ddt4all - Ecutweker


Rekomendowane odpowiedzi

Postępuj według tego rysunku od 1 do 8. Zieloną otoczką zaznaczyłem przycisk lupy by sprawdzić jakie masz ecu w samochodzie. Dołączony schemat dotyczy licznika pierwszego z listy, możesz mieć ten drugi ale kolejność będzie ta sama.

 

 

427806868_licznikclioIV.thumb.jpg.fb6a44d8a411e08dc7b9b6d65e4b60ff.jpg

 

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewa wszystko super elm327 i ddt4all z forum dacii, ale nie mam lupki, a kiedy wybieram to samo ecu z kroku 1 to nie mam niżej w ogole zakladki "cluster" . Mam CAN2 i od razu niżej DCM. Czy to znaczy, że nic się nie da zrobić ? ? 

Przy włączeniu DDT4 wybieram BT, port6 i daje połącz i jest ok, ale dalej to już tak jak wyżej ? 

 

Alleliuja, zaktualizowalem ddt4all i działa. Chlopie jesteś wielki. Wiesz co jeszcze mogę dolożyć w Clio Iv Ph2 ? przy okazji nie wiem czy to ma jakiś związek, ale ! nie gaśnie godzina na radiu ( duża czcionka, dotykowy ekran) nie wiem czy to ma związek z tym licznikiem :D. Wcześniej gasło

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie by było gdyby w pierwszym poście pod nazwą zmiany funkcji był podlinkowany konkretny temat. Niestety nie wszystko udało mi się znaleźć na forum.

Mam jeszcze pytanie. 

Co to są scandinavian lights i Swiss lights? 

Nie mogę nigdzie znaleźć opisu zwłaszcza tych drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scandinavian - oczywista sprawa, niezależnie od pory dnia światła mijania zaświecą się z chwilą uruchomienia silnika i zgasną po zgaszeniu silnika. Położenie manetki nie ma najmniejszego znaczenia.

Swiss - dla samochodów z czujnikiem zmierzchu. Normalnie podczas jazdy w trybie "auto" i zapadnięciu zmroku światła mijania automatycznie zaświecą się. Po zgaszeniu silnika zgasną. Tryb "Swiss" powoduje, że po zgaszeniu silnika światła dalej świecą, chyba ma to związek z dużą ilością tuneli i w razie awarii silnika pojazd jest oświetlony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, dasz instrukcje jak to uruchomić?

Dnia 10.01.2021 o 21:26, aniewa napisał:

4-włączyć funkcję, że po dwusekundowym przytrzymaniu przycisku otwierania bagażnika klapa bagażnika odskoczy automatycznie na 1 cm od zamka.

i to

Dnia 10.01.2021 o 21:26, aniewa napisał:

5-włączenie alarmu fabrycznego - po zaryglowaniu drzwi i otwarciu np. od wewnątrz włączy się fabryczny klakson

i to

Dnia 10.01.2021 o 21:26, aniewa napisał:

8-aktywacja TPMS

i to

Dnia 10.01.2021 o 21:26, aniewa napisał:

2-wyświetlanie zegarka w liczniku

i jeszce to

Dnia 10.01.2021 o 21:26, aniewa napisał:

6-wyłączenie brzęczyka nie zapiętych pasów (program ddt4all lub pyren w nowszych wersjach licznika)

i to

Dnia 10.01.2021 o 21:26, aniewa napisał:

7-aktywacja komunikatu o załączeniu ogrzewania foteli

i to

Dnia 10.01.2021 o 21:26, aniewa napisał:

1- zmiana rozmiaru opon

I jeszcze jak zmienić , zwiększyć dystans po zapaleniu rezerwy paliwa

Bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aniewa napisał:

Nie papuguj

Dzięki. Udało mi się uaktywnić kontrolkę grzania foteli na liczniku, otwieranie bagażnika ale potem nie działa HF (trzeba odpalić silnik) Zegarek w liczniku pojawiła mi się możliwość ustawienia godziny (tylko 24h), jest wolna ramka koło temperatury ale zegarka nie wyświetla

Pozdrawiam

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.13:!: - aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bsikorsky napisał:

potem nie działa HF (trzeba odpalić silnik

Zgodnie z instrukcją obsługi, każde naciśnięcie dowolnego przycisku pilota dezaktywuje HF do momentu powtórnego uruchomienia silnika.

Co do zegarka to może Twoja wersja licznika tego nie ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2021 o 21:26, aniewa napisał:

Licznik

5-w nowszych licznikach włączanie demo wszystkich wskaźników przed startem silnika (meganeIII ph III)

Zainteresowała mnie ta opcja

Dobrze rozumiem że jak mam Megane RS z 2016r (zegary tradycyjne) to podczas uruchomienia się silnika wszystkie wskazówki po aktywacji tej opcji zrobią "podróż" od początku do końca skali?

Jeśli tak to jak to aktywować za pomocą ddt4all? ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zobaczyć cluster-b95-l38-ph2_v1.2 należało wgrać nowszą bazę ddt4all, po jej wgraniu zobaczyłem tą pozycję jednak w Config Generale 2 & Odometrie pozycje były już takie na jakie powinno się zmienić (wg instrukcji) i pomimo tego brak animacji powitalnej :/ (zrzut ekranu dołączam jak to wygląda)
Więc dla potomnych w Meganie 3 RS z 2016r. najprawdopodobniej nie da się tego ustawić...
Chyba że ktoś ma pomysł jak to zmienić :)

zegary.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!