Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co można zmienić w M III/SC III programem Ddt4all - Ecutweker


Rekomendowane odpowiedzi

Ten przełącznik w niektórych modułach ELM 327 wyszukiwał sterowniki can multimedia. W tym przypadku powinien wyszukać radio, nawigację i BIC. W innych modułach był przełącznikiem na moduły Forda. Nie podpowiem, jak jest u Ciebie, bo nie mam styczności z modułami multimedia w M III.

6 godzin temu, monkahead napisał:

odczytuje mi te dane przez ddt4all ale nie potrafiłem zapisać ustawień

Klikasz na dole w "New  configuration application"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego aniewa wiesz,moze czy parametr poniżej odpowiada za włączenie/wyłączenie spryskiwaczy lamp xenon? myślę to przetestować czy po wyłączeniu i zapisaniu zmian spryskiwacze zadziałają na lampy czy nie bo jak nie to fajnie by było bo na zimę można by sobie wyłączyć :) musiało by to w takim razie odpowiadać za odcięcie zasilania od pompki spryskiwaczy xenon w zbiorniczku 

 

HEADLAMP_WASHER_CF – Headlamp washer is present  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jeszcze kolego drogi dwie rzeczy

 

-jest opcja,żeby nie dało się w megane 3 ph1 2011r włączyć zegarka w liczniku? ddt4all znajduje mi licznik tak jak wspomniałeś od fluence natomiast pyren niby prawidłowo ale w pyrenie  w liczniku w ostatniej linijce jak się wejdzie bodajże DDT SCREEN to tam jak załaduje się już to niby jest ten spis cały funkcji itp ale ustawiając zegarek bo pisze :NO Display Clock  i do ustawienia jest jedynie Display Clock ale mimo trybu ekspert po zapisaniu nie zapisuje i wraca z powrotem do no display clock widać nawet na dole na czerwono wyskakuje od ELM komunikat

 

-mam ten kabel elm 327 mój z przełącznikiem i faktycznie w pyrenie znajduje mi 1.radio 2. nawigacja 3. już nie pamiętam tylko w necie nie ma żadnych opisów jak w przypadku innych rzeczy co się robi.Wiesz,może co tam fajnego można uruchomić w fabrycznej navi ?  ustawione mam na pewno,że jak jest mapa pokazana to na dole pisze stacja radiowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacze xenon wyłączone komputerowo.Trzeba zmienić w DDT4ALL HEADLAMP_WASHER_CF – Headlamp washer is present   z aktywnych na nieaktywne i zapisać w trybie ekspert mode i spryskiwacze już nie psikają na lampy tylko na szybę :) na wiosnę z powrotem sobie aktywuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie da się tego regulować jak w poprzednim moim aucie bmw,że co piąte psiknięcie uruchamiały się spryskiwacze xenon dopiero a nie co psiknięcie na szybę,ale myślę wrócić do tego bo mimo wszystko zas w zimę jadąc za innym autem reflektory brudzą się momentalnie.Generalnie leje dobry płyn zimowy zawsze motul winter 5l za około 35zł i nie szkoda mi płynu bo w bmw więcej go szło niż w megane raczej chodzi o to czy jak by były minusowe temperatury to w razie przymarznięcia spryskiwaczy  nie urwie się coś? czy to zaślepki czy pompki xenon nie rozsadzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego aniewa mam dwa pytanka pomożesz?

1.po połączeniu się z multimediami pokazuje mi już drugi raz po jeździe błąd ''obwód czujnika temp zewnętrznej'' tylko tak  w nawigacji na boku pokazuje mi temperaturę.. i niby jest ok bo pokazuje np 1/2 stopnie i + - się to zgadza wszystko. Ale w liczniku tam jak km przejechane itp. to nie mam żadnej temperatury a powinna być i tam? 

2.Która z tych opcji odpowiada za włączenie podpowiadacza zmiany biegów? bo o dziwo go wyłączyłem, ale jakoś fajniej jak był :) i teraz nie wiem która z tych opcji odpowiada za włączenie jego: 

1.With FS and Without Symbol permanently Disp
2.With FS and With Symobol permanently Displayed

Jedno ma With i Without w nazwie a drugie dwa razy With nie wiem jak to rozumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego aniewa chodzi o to? to po prawej  to tyczy się licznika czy ekranu nawigacji? bo jak ustawię tak jak na żółto i dam w trybie ekspert write a2/a3 configuration to po lewej jak na zielono to pisze dalej no temperature to by displayed tylko nie wiem czy to od navi jest czy od wyświetlacza na liczniku?

obraz_2023-12-15_222247825.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewa niestety DDT4ALL wykrył mi licznik "L38VE_GEN2" w tym Fluence, który jest podświetlony na czerwono, także jak rozumiem, to nie dokładnie ten mam w aucie? Da się coś z tym zrobić? Są jakieś inne bazy danych, gdzie może być wersja mojego licznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo rzadko do czynienia z M III, włączałem zegarek w liczniku w M III ph2 z licznikiem "CLUSTER_B95_L38_ph2_V1.2" i uważam, że to nie ma najmniejszego sensu. Zegarek jest w pasku z kilometrami i po każdym uruchomieniu silnika należy przewinąć komputer pokładowy na wskazania zegarka. Co innego w liczniku SC III gdzie godzina jest wyświetlana cały czas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!