Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co można zmienić w M III/SC III programem Ddt4all - Ecutweker


Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam.

Auto:Megane III GT 220

Mam takiego ELM'a https://allegro.pl/oferta/elm327-bt-pic18f25k80-bluetooth-mini-obd2-torque-8866002504 i jestem w stanie odczytać wszystkie parametry z USM takie jak STOPSTARTInhibit, Dist, VehSpeed itp., jednak podczas próby zapisu SS na "Stop Start inhibited" dostaję błąd (w wolnej chwili spiszę jaki dokładnie). Testowałem USM 2010_SW6 oraz USM 2010_SW7 i jest ten sam błąd (Megane/Scenic III Ph2, robiłem to z włożoną kartą).

Tym samym ELM'em byłem w stanie np. aktywować otwieranie klapy bagażnika z pilota bez problemów. Dziwne, że parametry odczytuje poprawnie ale nie chce nadpisać.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś może powiedzieć w jaki sposób mogę zmienić język w menu Renault Traffic 2016r ? auto od dwóch lat w posiadaniu, ściągnięte z DK ale niestety cały komputer pokładowy jest w języku angielskim. Dla mnie żaden problem, ale autko użytkują sobie rodzice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2021 o 21:26, aniewa napisał:

6-czas przerwy między wahnięciami  tylnej wycieraczki w zależności od prędkości

Witajcie  Powiedzcie mi jak  to ustawić.  Natomiast  powiedzcie mi czy da się  wyłączyć  ten podpowiadacz biegów bo mnie denerwuje

silnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2023 o 16:23, czik3n napisał:

Czy ktoś może powiedzieć w jaki sposób mogę zmienić język w menu Renault Traffic 2016r ? auto od dwóch lat w posiadaniu, ściągnięte z DK ale niestety cały komputer pokładowy jest w języku angielskim. Dla mnie żaden problem, ale autko użytkują sobie rodzice.

Jeżeli nie ma opcji w menu to pewnie trzeba wgrać wersję językową. Nie wiem skąd jesteś, ale jest magik w Bytomiu.
https://www.facebook.com/RenoTechBytom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kaza2 napisał:

Natomiast  powiedzcie mi czy da się  wyłączyć  ten podpowiadacz biegów bo mnie denerwuje

W tym temacie masz już podaną odpowiedź: Co można zmienić w M III/SC III programem Ddt4all - Ecutweker - strona 5 - Interfejsy diagnostyczne i oprogramowanie - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

 

16 godzin temu, kaza2 napisał:
W dniu 10.01.2021 o 21:26, aniewa napisał:

6-czas przerwy między wahnięciami  tylnej wycieraczki w zależności od prędkości

Witajcie Powiedzcie mi jak to ustawić.

Spróbuj pobawić się zaznaczonymi elementami.

804296751_Zrzutekranu2023-05-08095321.thumb.png.9a083ef597a8e702a6490b825607c69b.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do @aniewa i innych grzebiących trochę w elektronice. Czy da się przepisać czujniki ciśnienia kół z jednego zestawu ( oryginalnego) do drugiego ( z alliexpress dedykowane do modelu). Auto pokazuje wartości ciśnienia w każdym kole, ale błąd się świeci. 

Temat o tyle trudny, że auto to Mazda, niestety nikt na forum mazdy nie ogarnia tematu programów itd. Nawet nikt nie wie jaki program ogarnia mazdę, wszyscy polecają jechać do ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czik3n napisał:

Mam pytanie do @aniewa i innych grzebiących trochę w elektronice. Czy da się przepisać czujniki ciśnienia kół z jednego zestawu ( oryginalnego) do drugiego ( z alliexpress dedykowane do modelu). Auto pokazuje wartości ciśnienia w każdym kole, ale błąd się świeci. 

A tego próbowałeś 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracuję w Mazdzie więc nie wiem czy to zadziała ale taki myk podaje amerykański kolega:

 

Samodzielna wymiana opon Jeśli Ty lub ktoś inny zmienia opony, Ty lub inna osoba możecie również podjąć kroki, aby system TPMS dokończył rejestrację kodu sygnału identyfikacyjnego. 1. Po zmianie opon włącz zapłon, a następnie z powrotem w położenie ACC lub OFF. 2. Odczekaj około 15 minut.
3. Po około 15 minutach prowadź pojazd z prędkością co najmniej 25 km/h (16 mph) przez 10 minut, a kod sygnału identyfikacyjnego czujnika ciśnienia w oponach zostanie zarejestrowany automatycznie.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłączyłem dzisiaj ELMa żeby sprawdzić ewentualne błędy oraz zmienić interwał wymiany oleju ale, po pierwsze, interfejs mam po francusku, pomimo ustawionego języka na polski, w samochodzie oraz w ddt4all, po drugie, chyba mi nie czyta tej funkcji, zrzut ekranu poniżej:

 

857820605_Zrzutekranu2023-06-18104309.thumb.png.253a842a8b772a0e38817103962d1aa9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!