Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co można zmienić w M III/SC III programem Ddt4all - Ecutweker


Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, dwazero napisał:

powiedz mi jeszcze tak bo na allegro nie widzę gdzie kupić tą przejściówkę?

Napisz do @wobli73, kiedyś dorabiał takie przejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego aniewa,żeby nie tworzyć specjalnie nowego tematu podpowiesz mi jak w Megane 3 ph1 2011r sprawdzić temperaturę silnika? patrzyłem dzisiaj opcję w pyrenie wtrysk,licznik po kolei i np ładowanie akumulatora itp wszystko było ale cyfrowa temperatura nie.. jak można sprawdzić jaka temperatura w stopniach podana jest? np 77stopni itp tak,żeby pisało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzania różnego rodzaju czujników w aucie polecam też "car scanner" (najlepiej w wersji PRO) wszystko jest w jednym miejscu. Tylko czasami mniej więcej przy sprawdzaniu aktualnej ilości paliwa wywala mi błąd od ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedynie kabel elm 327 i aplikacje pyren i ddt4all nie mam kurcze kabla elm327 po BT z apką na androida to muszę z czasem ogarnąć.Może ktoś jeszcze by wiedział gdzie to sprawdzę w tych dwóch programach? kolego aniewa po włączeniu pyrena niby piszą po Polsku pierwsze 11 sterowników ale tam jest tak np 1.Wtrysk 2.Klimatyzacja itp i nic o sterowniku silnika nie pisze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego aniewa powiedz jeszcze czy w ECU licznika za  wyłączenie podpowiadacza zmiany biegów odpowiada 

SANS GESTION FREESHIFT

SANS AFFICHAGE FREESHIFT    

 

w megane 3 ph1 będa dwie takie opcje do wyłaczenia? po zatwierdzeniu zmian trzeba zrobić jeszcze reset licznika czy wystarczy zapisać zmiany tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dwazero napisał:

1.Wtrysk 2.Klimatyzacja itp i nic o sterowniku silnika nie pisze..

Przecież wtrysk to inaczej sterownik silnika. Tam szukaj parametrów pracy silnika. Parametr numer 13.

10 godzin temu, maniek1111 napisał:

Skorzystam z okazji i zapytam. Jak aktywować zegarek w liczniku?

Zegarek w liczniku - ddt4all - strona 2 - Elektr.-Ogólne - Megane III, Scenic III, Fluence - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

 

10 godzin temu, dwazero napisał:

po zatwierdzeniu zmian trzeba zrobić jeszcze reset licznika czy wystarczy zapisać zmiany tylko?

Klikasz u dału w żółty przycisk "configuration application", licznik się zresetuje, wyzeruje się przebieg dzienny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu to mam jeszcze jedno pytanie powiedz mi jeszcze tak bo tam jak dałeś zdjęcie gdzie ustawia się zegarek to widzę takie parametry dwa zaznaczyłem na niebiesko.Czy one odpowiadają za wyłączenie podpowiadacza zmiany biegów? czy koniecznie muszę szukać :

SANS GESTION FREESHIFT

SANS AFFICHAGE FREESHIFT

 

 

Zrzutekranu2023-12-05162321.png.52e2f47ea2f118c4eb1eea8114a2cf8b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze zapomniałem zapytać.. wiesz,może czy w menu licznika bez ddt4all i pyrena sprawdzę jakie jest ciśnienie w oponach? czy to trzeba jakoś aktywować komputerem? np kuzyn ma seata leona 2 to tam jak nabije ciśnienie w oponach to może przytrzymać sobie przycisk na konsoli i zresetują się jakby czujniki w razie błędów

kolego aniewa prosiłbym jeszcze o pomoc w takich ustawieniach:

- ciśnienie opon czy da się sprawdzić to w menu licznika ?  lub ddt4all albo pyrenem ustawić taką możliwość by mieć podgląd ile bar jest w danym kole czy nie ma takiej opcji?

 

-spryskiwacze reflektorów czy da się komputerem jak tak to może wiesz jaki parametr zmienić by spryskiwacze nie uruchamiały się za każdym włączeniem sprysków na szybę tylko co np po kilku psiknięciach na szybę dopiero one się wysuwają?

 

-chciałem dzisiaj aktywować zegarek w menu licznika+ wyłączyć podpowiadacz zmiany biegów,ale nie widzę tych opcji dołączam zdjęcia zrzutu ekranu z mojego sterownika.Widzisz na screenach opcję włączenia zegarka + wyłączenia tego podpowiadacza zmiany biegów?

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

 

 

1.jpg

2.jpg

ttt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program wykrył licznik z Fluence, w nim nie ma konfiguracji dla zegarka i podpowiadacza zmiany biegów. Co do czujników ciśnienia w oponach musisz sprawdzić w zakładzie wulkanizacyjnym czy masz takie czujniki zamontowane fizycznie. Programowo można podejrzeć ich obecność w module UCH w zakładce TPMS. Powinny być widoczne numery czujników i wskazywane ciśnienie. Również samo TPMS powinno być aktywne.

Jeżeli aktywujesz TPMS w liczniku a nie będzie tych czujników w kołach to będzie błąd programowania licznika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniewa kurcze,ale co znaczy licznik z fluence? ktoś zmienił licznik ? czy tak wychodziły megane? bo normalnie w liczniku mam ten podpowiadacz zmiany biegów w sensie podczas jazdy pokazuje strzałkę do góry albo w dół to o tym mówimy?

 

 

Edytowane przez dwazero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dwazero napisał:

aniewa kurcze,ale co znaczy licznik z fluence? ktoś zmienił licznik ?

Miałem na myśli to, że program ddall nie znalazł ecu licznika zamontowanego w Twoim samochodzie. Dobrał najbliższe programowo ecu licznika które występuje w Fluence, dlatego jest zaznaczone na czerwono a nie zielono. W tym ecu może nie być wszystkich funkcji, które są w Twoim liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!