Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ubytek płynu chłodzącego + ubytek oleju + słabe ogrzewanie


dkruszyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Fluence 1.6 16v, przebieg 130 tys. km. i ostatnio mam taki problem, iż od listopada do teraz ubył mi płyn chłodzący ze zbiornika (z połowy zbiornika do 0) . Zbiornik był całkowicie suchy, jedynie na samym dole, przy wężu było go odrobinę widać. Zauważyłem też, że przy rozgrzanym silniku z rury wydechowej (niezależnie od temperatury, czy -1, czy +20) wydobywa się leciutki biały dym. Był sprawdzany cały układ chłodzenia i nie zauważono żadnych wycieków. Dodatkowo pomiędzy jedną wyminą oleju, a drugą (ok 10-12 tys. km) ubywa mi oleju około 3/4 miernika bagnetu. W zbiorniku od płynu nie ma żadnego masła i na dodatek olej jest czysty. Samochód normalnie odpala, silnik nie dławi się, nie przerywa, nic się z nim nie dzieje.

Nie wiem czy to ma z tym związek, ale "wariuje" też ogrzewanie, przykładowo: mam ustawioną temperaturę w trybie manualnym na 22 stopni i w czasie jazdy nagle zaczyna wydobywać się z nawiewów chłodniejsze powietrze. Dodatkowo wyczuwalna jest także różnica temperatury wydobywającego się powietrza pomiędzy nawiewem na szybę, a nawiewem na twarz i nogi, pomimo ustawionej takiej samej temperatury. Dodam, że nie ma nigdzie wycieków z nagrzewnicy.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł o co tu chodzi, to będę wdzięczny o jakiekolwiek sugestie :)

Edytowane przez dkruszyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest instalacja LPG?

  - konieczność sprawdzenia szczelności instalacji,

39 minut temu, dkruszyna napisał:

 Był sprawdzany cały układ chłodzenia i nie zauważono żadnych wycieków.

 Dodatkowo pomiędzy jedną wyminą oleju, a drugą (ok 10-12 tys. km) ubywa mi oleju około 3/4 miernika bagnetu.

W zbiorniku od płynu nie ma żadnego masła i na dodatek olej jest czysty.

Czy czuć spaliny ze zbiorniczka wyrównawczego?

Wymienić korek zbiorniczka,

Jak zachowuje się termostat ; wskazania wskaźnika temperatury,

28 minut temu, Renia08 napisał:

Zrób test na spaliny w układzie chłodzenia, aby wykluczyć UPG.

Zdaje egzamin, ale tylko przy dużych przedmuchach, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Andrzej-2010 napisał:

Czy jest instalacja LPG?

  - konieczność sprawdzenia szczelności instalacji,

Czy czuć spaliny ze zbiorniczka wyrównawczego?

Wymienić korek zbiorniczka,

Jak zachowuje się termostat ; wskazania wskaźnika temperatury

 

- brak instalacji LPG,

- nie czuć spalin,

- wskaźnik temperatury zachowuje się normalnie, normalnie się rozgrzewa, trzyma temperaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były przypadki nieszczelności chłodnicy cieczy;

    - wszystko co wyleci, momentalnie wyparuje i nawet nie zostanie śladu w aucie,

   - dopiero po sprawdzeniu chłodnicy pod wysokim ciśnieniem ukazała się nieszczelność

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!