Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozrząd w silniku 1.6 H4M738


Rekomendowane odpowiedzi

Rozrząd na łańcuchu.To silnik Nissana.Dopóki cicho pracuje nie słychać łańcuszka to nie m potrzeby coś tam robić.84KW-115KM.Pewnie kiedyś trzeba będzie wymienić pasek   klinowy. Mam takie auto i tak mi powiedzano w serwisie Reno.Ciekawe jakie masz spalanie.Mi trudno zejść obecnie poniżej 9 l.Jazda mieszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A mniej więcej jaki dźwięk by wydawał ten łańcuszek?

Zrobiłem nim 2,5 tyś i spalanie pokazuje 8,5. Głownie jazda w mieście. Za jakiś czas planuję trasę ok. 550 km w jedną stronę to po przebyciu mogę przekazać osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyty łańcuch to szum obcierania w śilniku.Ale piszą że rozrząd wytrzymuję około 150-200 tyś KM.spalanie masz dobre.Muszę coś z tym zrobić.Auto kupione w Pażdzierniku.Serwisowane a na filtrze powietrza data 2017.Od wymiany jego zacznę.Pieczątki wbijają w książce  a nie powymieniane filtry.Brudny filtr powietrza  to jedna z przyczyn dużego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie znalazłem filmiki jak te filtry wymienić i to prosta sprawa, dlatego sam się podejmuję tego. Jeszcze świece zamierzam, ale to chyba zrobię z pomocą mechanika.

Filtr kabinowy: 27 27 749 36R

Filtr powietrza: 82 01 092 697

Filtr oleju: 15 20 857 58R

Filtr paliwa: 77 00 845 961

 

Świece zapłonowe: Denso 4712 lub NGK 94951

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 27.01.2021 o 23:05, marekwodniak napisał:

Zużyty łańcuch to szum obcierania w śilniku.Ale piszą że rozrząd wytrzymuję około 150-200 tyś KM.spalanie masz dobre.Muszę coś z tym zrobić.Auto kupione w Pażdzierniku.Serwisowane a na filtrze powietrza data 2017.Od wymiany jego zacznę.Pieczątki wbijają w książce  a nie powymieniane filtry.Brudny filtr powietrza  to jedna z przyczyn dużego spalania.

W dacii identyczny silniczek mam. Przebieg 210 tyś rocznik 2017 i nadal oryginalny rozrząd i nic nie hałasuje. Jedynie co padło to skrzynia biegów ;) Chyba z plasteliny one są... Nowa skrzynia wrzucona, nowe sprzęgło (stare miało 210 tyś) i hula dalej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 14.02.2021 o 00:42, pawelosek napisał:

Papuga ?

To super, że tyle może wytrzymać!

Skrzynię czuć, że nie najlepsza jest, czasami wsteczny dziwnie się wbija lub nie.

Dzięki za odpowiedź!

Pozdrawiam

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2021 o 01:02, TubaTubs napisał:

Też papuga :?: 

 

Mam takie auto 2015 rok kupione w 2016.Silnik na mrozie długo się nagrzewa powyżej -10.Wsteczny faktycznie dziwnie wchodzi. Mam auto serwisowane tylko 42 tyś przebiegu. Pieczątek nawbijane  a na filtrze powietrza data 2017.Tak wymieniają w serwisach. Pozdrawiam. Auto kupiłem w październiku 2020.

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!