Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozrząd w silniku 1.6 H4M738


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze mówili że co rok ten jest cały czarny.Mówię o filtrze powierza.

6 minut temu, marekwodniak napisał:

Zawsze mówili że co rok ten jest cały czarny.Mówię o filtrze powierza.

Kolego piszesz o filtrze ale benzyny  kabinowy i powierza co rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dokumentach gdzieś posiadam plany przeglądów dla Flu, teraz nie jestem w stanie do nich zajrzeć, ale gdyby kogoś to intresowało mogę sprawdzić w najbliższej przyszłości.

Ale też mi się wydaj, że powietrza i kabinowy co rok, oleju przy wymianie, a paliwa... Możliwe że co 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój prawię identycznie wygląda. Lecz jak się czyta na różnych forach to większość zaleca co roku, myślę że co dwa też by było rozsądnie jeżeli kierowca dużo nie jeździ. Filtr nie kosztuje dużo, a wymienia się go w 5 min więc nie wydaje mi się być częściej to byłby kłopot a na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TubaTubs napisał:

 

To super, że tyle może wytrzymać!

Skrzynię czuć, że nie najlepsza jest, czasami wsteczny dziwnie się wbija lub nie.

 

Dzięki za odpowiedź!

 

Pozdrawiam

No właśnie u mnie jest po wymianie problem ze wstecznym , wypada często. Jak była ta pierwsza skrzynia to też był problem z wbiciem biegu. U mnie olej nie był wymieniany,  więc może dlatego tak szybko padła ale nie była oszczędzana,  bo auto w trasy jeździło i było trzymane na wysokich obrotach i kilku użytkowników. Wiec mógł być to styl jazdy, dlatego padła skrzynia. 

 

Moge tez dodać ze szklanki nie były tykane  auto na fabrycznym LPG landirenzo. 

 

Ale olej wciąga jak szalony ;) ale to powód jazdy na autostradzie i wysokie obroty. No i trochę były wycieki na pokrywie zaworów

Edytowane przez pawelosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2021 o 11:16, pawelosek napisał:

Papuga :?: 

 To ile miało auto przejechane gdy wymieniałeś skrzynie?

Od wielu użytkowników to chyba bardziej sprzęgło dostaje w dupę

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2021 o 13:40, TubaTubs napisał:

Papuga :?: 

210 tyś jak skrzynia powiedziała do widzenia...

No sprzęgło też dostaje, ale skrzynia też może dostawać :) Ktoś źle będzie wbijał bieg ze zgrzytem bez dociśnięcia sprzęgła i można łatwo załatwić i tak kruchą skrzynię w tym silniku. A przypadłość z wstecznym to chyba standard.

Ale auto już dalej kręci kilometry. Na razie nie wymieniam rozrządu, jestem ciekawy ile wytrzyma ?

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2021 o 00:54, pawelosek napisał:

Papuga :!: 

 

A ile zapłaciłeś za nową i robociznę?

U mnie sytuacja taka, że raczej będę jedynym użytkownikiem to może lepiej się będzie trzymać oraz za parę tyś poszukam kiedy warto olej w niej wymienić, może przedłuży trochę żywotność.

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde auto ma jakąś wadę tu ludzie piszą o wstecznym .Olej w skrzyni biegów mechanicy polecają wymianę po 100 tyś km i tak robię.Filtry co rok,paliwa po 60 tyś km.Świece po 60 tyś km.Nie stosuję się do zaleceń serwisów.A nawet mnie na nie nie stać ceny razy 4.Co umie robię sam ,dość często korzystam z różnych forum .A co nie umiem zrobić mam dobrego mechanika.Nie daje auta byle gdzie do naprawy ,Życie wiele mnie nauczyło.

Były duże mrozy auto długo się nagrzewało myślałem że coś nie tak z termostatem.Auto stoi pod domem jestem obecnie w Gdańsku na wyjeżdzie,Zadzwoniłem do Zdunka w Gdańsku wymiana termostatu 370 zł  plus materiał.Potem po znajomości do mechanika kobiety sama wymiana 100 zł.Mrozy odpuściły i auto normalnie się nagrzewa.Ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marekwodniak napisał:

Były duże mrozy auto długo się nagrzewało myślałem że coś nie tak z termostatem.Auto stoi pod domem jestem obecnie w Gdańsku na wyjeżdzie,Zadzwoniłem do Zdunka w Gdańsku wymiana termostatu 370 zł  plus materiał.Potem po znajomości do mechanika kobiety sama wymiana 100 zł.Mrozy odpuściły i auto normalnie się nagrzewa.Ten typ tak ma.

 

Faktycznie dłużej się rozgrzewa przy mrozach. Do pracy jadę około 10 km, a temperatura nie wchodzi ponad -10 st. za dnia przez ponad tydzień, dopiero pod koniec łapie temperaturę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były duże mrozy auto długo się nagrzewało myślałem że coś nie tak z termostatem.Auto stoi pod domem jestem obecnie w Gdańsku na wyjeżdzie,Zadzwoniłem do Zdunka w Gdańsku wymiana termostatu 370 zł  plus materiał.Potem po znajomości do mechanika kobiety sama wymiana 100 zł.Mrozy odpuściły i auto normalnie się nagrzewa.Ten typ tak ma.

Za długo  jak na benzynę miałem kilka aut i bylo lepiej  o wiele lepiej .Thalia  1,5 dci po 8 km była nagrzana .Ale miała sprawne grzałki nurnikowe.Jak na benzynę to za długo w Fluence.

 

Dnia 14.02.2021 o 07:46, TubaTubs napisał:

Mój prawię identycznie wygląda. Lecz jak się czyta na różnych forach to większość zaleca co roku, myślę że co dwa też by było rozsądnie jeżeli kierowca dużo nie jeździ. Filtr nie kosztuje dużo, a wymienia się go w 5 min więc nie wydaje mi się być częściej to byłby kłopot a na pewno nie zaszkodzi.

 

Głupie rozwiązanie z tymi śrubkami od fitra powierza.Można było  dać nakrętki 8 lub motylki łatwo tam zwarcie na plusie zrobić bo ciasno jest.Nawet mała grzechotka nie wchodzi.Kupiłem specjalny klucz do tego.Mam narzędzi masę przez 40 lat się uzbierało.Głupio to wymyślili.

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marekwodniak napisał:

Głupie rozwiązanie z tymi śrubkami od fitra powierza.Można było  dać nakrętki 8 lub motylki łatwo tam zwarcie na plusie zrobić bo ciasno jest.Nawet mała grzechotka nie wchodzi.Kupiłem specjalny klucz do tego.Mam narzędzi masę przez 40 lat się uzbierało.Głupio to wymyślili.

 

Jeszcze tego nie robiłem, samochód od nie dawna mam, filtry i świece zakupione i czekam jak pogoda na kilka w plusie oraz sucho, a tu jak na złość w tym roku konkretna zima. Na pewno klucz do świec muszę dokupić.

Wymieniałeś sam filtr paliwa? Na schemacie widziałem, że jest gdzieś zaraz przy baku, ale słabo to widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!