Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Padło oświetlenie tablicy rejestracyjnej ?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

Tak dla informacji brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej może być również spowodowany faktem całkowitego zgnicia styków w samej lampce. Jestem pewien tego co piszę ponieważ w mojej Megi coś takowego ma miejsce, lewa lampka świeci, prawa nieistnieje, blaszki w które wstawia się żarówkę po prostu wypadły. Pytanie za 100 punktów czy lampki do HB pasują do GT i odwrotnie? Mam GT na portalu na A znalazłem same lampki i chciałbym uniknąć nietrafionego zakupu.

Edytowane przez Obiboc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie sprawdziłem organoleptycznie ale pasować nie będą. Wczoraj wieczorem odkreciłem listę oswietleniową , wstawiłem oprawkę za 4 złote ( połącznie kabli przy pomocy tulejek). I świeci. Jak będe miał troszkę wiecej czasu i chęci to wymienię całą instalację w tym czymś kable są badziewne raz , układane przez idiotę. 3 Samo uszczelnienie tego elementu woła o pomstę do nieba. Jak się pytam ma niezamarzać zamek przewody mają być nie zalewane skoro pianka do uszczelnienia jest za krótka i pomiędzy klapa a listwą zacieka woda do środka.

Edytowane przez Obiboc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam ten sam problem w GrandTour, nie łączy mi w harmonijce w przejściu z klapy do auta. Jak poruszam to działa. Przestają świecić światła tablicy rejestracyjnej oraz otwieranie zamka. Czy można wyjąć jeden bezpiecznik, żeby tylko odłączyć klapę, czy trzeba odpinać akumulator żeby to polutować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posiada ktoś schemat przewodów tam występujących? Szukam na forum, ale nie mogę namierzyć. Czy odłączenie aku nie spowoduje resetu niczego więcej, niż szyb i radia? Ma znaczenie kolejność odłączania klem akumulatora?

 

Pierwsza usterka w nowym nabytku, dość irytująca, bo trzeba było bagażnik od środka otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność odłączania teoretycznie nie ma znaczenia.. Praktycznie jednak lepiej najpierw odłączać minus, ponieważ przy odkręcaniu klem może nastąpić dotkniecie kluczem masy.

Przy podłączonych obydwu klemach jak to zrobisz na klemie minusowej to nic się nie stanie, bo minus i tak jest na masie. Jak takie dotkniecie nastąpi przy klemie plusowej, to przynajmniej lecą bezpieczniki na klemie plusowej z powodu zwarcia.

Dlatego najpierw zacznij od odkręcenia minusa i zdjęcia zacisku z klemy, a potem plus możesz już przypadkowo do masy zwierać wiele razy, bez skutków ubocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posiada ktoś schemat przewodów tam występujących? Szukam na forum, ale nie mogę namierzyć. Czy odłączenie aku nie spowoduje resetu niczego więcej, niż szyb i radia? Ma znaczenie kolejność odłączania klem akumulatora?

 

Pierwsza usterka w nowym nabytku, dość irytująca, bo trzeba było bagażnik od środka otwierać.

W dziale download są potrzebne schematy razem z rozmieszczeniem każdej wtyczki i kabla na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożesz to namierzyć? Znalazłem tam schematy, ale jest tego tak dużo, że nie mogę się w tym odnaleźć...

Dzisiaj sprawdziłem, mam 15 przewodów. Mam przerwy w przewodach od podświetlania rejestracji i otwierania klapy bagażnika. Które to mogą być przewody?

 

post-22290-0-52985300-1420211504_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lukam, tylko niewiele wiem z tych schematów... Na razie doszedłem, że moduł zamka ma oznaczenie 1322 i przychodzi do niego 4 kable w tym 2x masa z rozdzielacza R372, natomiast nie wiem jakim kablem przychodzi masa do rozdzielacza (oznaczenie NO). Niestety kable, które przychodzą ze złącza R2 pod siedzeniem też wg schematu mają ten sam kolor NO (czarny?). Kabel podświetlania rejestracji to jest chyba niebieski + i ta sama masa co do otwierania. Usterka nie występuje jednocześnie, więc zakładam, że przerwę mają kable plusowe, czyli niebieski i dwa kable zamka. Tylko nie mogę dojść które...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz przewód omomierza na R372 i drugim sprawdzasz drugie końce czarnych przy zamku albo gdzie tam jeszcze biegną w ten sposób "przedzwaniasz" (potoczne określenie stosowne w elektryce) sobie poszczególne przewody czy są całe czy przerwane.

W ten sposób także identyfikujesz który jest który, jeśli są podobne i w wiązce biegną wspólnie w to samo miejsce albo wychodzą razem, a potem się rozgałęziają każdy w innym kierunku..

Jak nie masz omomierza to żaróweczka albo dioda z własnym zasilaniem, baterią.

Potocznie zwana probierlampką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale R372 jest już w klapie, a ja mam przerwę w harmonijce łączącej klapę z nadwoziem pomiędzy R2 i R372. Musiałbym rozebrać wszystko i dostać się do złącza pod siedzeniem też i przedzwaniać każdy kabel po kolei. Gdybym znał, który kabelek odpowiada dokładnie za zamek (bo do niebieskiego jestem przekonany), to tylko wstawiłbym kawałek biegnący przez harmonijkę. Wiele ludzi widzę miało ten sam problem, więc może ktoś pamięta jaki kolor ma kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten wątek aczkolwiek pasuje on do tematu uszkodzonego zamku otwierania. Otóż pisałem już na tym forum że miałem problem z otwieraniem klapy w kombi. Wymieniłem popękane kable na połączeniu klapy z nadwoziem - problem nie minął, wymieniłem sam przycisk otwierania - problem nie minął, wymieniłem cały zamek - problem nie minął. Tzn może minął ale tylko jak jest temperatura powyżej +10 i nie pada... wtedy to jakoś działa. Tak więc wku...y tym problemem i tym że elektrycy samochodowi nawet nie potrafili mi wymienić komputera sterującego który również odpowiada za to że mam uszkodzone światła przeciwmgłowe z tyłu, postanowiłem zrobić alternatywne otwieranie. I tak zamiast wierzyć w elektroniczne gadżety postawiłem na mechaniczne otwieranie zamka za pomocą linki. Przeciągnąłem pancerzyk, w nim stalową linkę 1mm która jest przymocowana do białego elementu otwierania zamka bagażnika od środka, przy fotelu kierowca umieściłem kupiony na szrocie otwieracz maski i zamocowałem do niego linkę. Teraz jak chce otworzyć bagażnik to ciągnę za uchwyt, bagażnik się otwiera i mam całą tą elektrykę z głowy :) Polecam wszystkim których wkurza to otwieranie elektryczne... czas pracy to około 1h. a koszt... no cóż ja na to wydałem 60pln bo musiałem te rzeczy na alledrogo kupić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się poddałem (z braku ogrzewanego garażu nie chciałem na mrozie klapy rozdzierać) i pojechałem do elektryka. Ten wymienił wszystkie cienkie kable na harmonijce i działa, ale mówił, że luty w tym miejscu będą się ułamywać i żeby wymienić całą wiązkę. Pytanie tylko ile cała wiązka kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!