Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Padło oświetlenie tablicy rejestracyjnej ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ten wymienił wszystkie cienkie kable na harmonijce i działa, ale mówił, że luty w tym miejscu będą się ułamywać i żeby wymienić całą wiązkę. Pytanie tylko ile cała wiązka kosztuje...

Coś około 2500zł w ASO tylna wiązka. To jakiś partacz a nie elektryk. Osobiście przedłużyłbym przewody aby w peszlu były nowe, a lutowanie zrobiłbym w kabinie oraz w klapie bagażnika i nie ma prawa nic się połamać ma lutowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mi również padło oświetlenie tablicy, najpierw nie świeciła prawa strona, a po 4 dniach lewa strona. Myślałem że to żarówki ale niestety pomyliłem się... jutro sprawdzę mutimetrem napięcie na gnieździe. I mam pytanko, czy da się odczepić ten plastikowy dół od bagażnika gdzie wychodzą te lampki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W tym gumowym połączeniu klapy z kabiną ?

To odpada bo wówczas żadna żarówka by się nie świeciła. Obie żarówki zasilane są z jednego przewodu który później już w klapie bagażnika rozgałęzia się na dwa niebieskie kabelki do poszczególnych żarówek. Jeżeli masy są dobre to możesz zrobić krótkim kabelkiem mostek z jednej żarówki do drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Powiem tak, dziś przerobiłem ten problem w Megane II HB i wykonałem takie czynności jak:

Zdjąłem tapicerkę klapy począwszy od odkręcenia 4 śrub (dwie w słupkach i dwie w uchwytach do zamykania klapy), potem zacząłem ściągać plastiki począwszy od nadszybia (łatwo schodzi) potem słupki (dwa klipsy na słupek, odchylać od strony śruby)

Następnie ściągnąłem największą część( można ją od razu ściągnąć, ale przy zakładaniu słupki muszą być ściągnięte).

Gdy mamy wszystko ściągnięte, to szukamy małej kostki na lewo pod silniczkiem, ta owa kostka jest z oświetlenia rejestracji.

 

Wykonujemy takie czynności jak:

Sposób 1: Bierzemy probówkę samochodową i sprawdzamy czy jest prąd w kostce, (ja robiłem dwoma, począwszy od tego )

Sposób 2: Bierzemy kabelek około 30 cm i przykładamy go do kabelka z prądem w owej kostce, u mnie był to cienki niebieski, jeden koniec wkładamy od tyłu kostki do niego(kabelka niebieskiego) a drugi ciągniemy do lewej lampki (wcześniej ją wyciągamy "lampę", ściągamy obudowę, i przykładamy kabelek do plusa lampki "blaszka tylko z dziurką") i powinno man się świecić (jeżeli prąd jest w kostce).

Jeżeli tak owa sytuacja nastąpiła co opisałem wyżej, to znaczy, że w miejscu łączenia dwóch kabelków niebieskich (widać je po wyciągnięciu tej lewej lampki), znajdują się one pod plastikową obudową klapy, której za ujja :/ nie idzie ściągnąć i nie polecam gdyż grozi to uszkodzeniu jej i to właśnie tam jest problem z lampkami (bynajmniej ja tak miałem).Przechodzimy do prostej naprawy.

 

Naprawa: Gdy nam świeciły lampki po sprawdzeniu opisanym wyżej to szukamy przejścia z wnętrza klapy na zewnątrz pod tą obudowę, takie owe znajduje się po lewej stronie (wędrujemy tam po kostce, znajduje się tam maskownica kabli materiałowa) polecam ją ściągnąć trzyma się tylko na taśmie izolacyjnej i da się ją otworzyć (jest przepołowiona).

Gdy już to zrobimy mamy tam gumę izolującą wnętrze od wody z której ściągamy nawinięta taśmę izolacujną i przepuszczamy kabelek który łatwo wchodzi i ciągniemy go do pierwszej lampki i tam go łączymy z kablem niebieskim (można ten kabel niebieski przeciąć ale trzeba go potem z powrotem połączyć wraz z nowym kabelkiem ponieważ nie będzie nam druga lampka świecić.

Następnie, gdy już je połączyliśmy to wracamy się do początku naszego nowego kabla i wciągamy nadmiar z powrotem i łączymy go z niebieskim kabelkiem izolujemy gumę taśmą i zakładamy osłonkę ( materiałowa która owinąłem taśma bo zbierała wilgoć i mam rdze :/). Składamy plastiki i koniec zabawy jaką nam zapewnili Francuskie "projektanty". Życzę miłej zabawy.

Edytowane przez lapka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dziś ja miałem przeprawę z niedziałającym podświetleniem tylnej tablicy rejestracyjnej w Megane Combi 2007r.

 

Skończyło się jak u kolegów pod gumową harmoniką przy otwieraniu bagaznika znalazłem zerwany / przepalony jasnoniebieski przewód (+) doprowadzający napięcie do żarówek podświetlenia tablicy.

Moje Uwagi:

1) musiałem rozebrać plastikową tapicerke bagaznika.

2) od gumowej harmoniki przewody idą razem z przewodem do czujnika otwierania bagaznika az do 1 kostki

3) w pierwszej kostce 1 przewod (+)-brązowy idzie na otwieranie drzwi a kolejny (+)-jasno niebieski na podświetlenie tablicy. Co ciekawy mają wspólny przewód (-)- czarny.

4) dalej czarny (-) i jasnoniebieski (+) idą do kolejnej kostki gdzie łączą się z kabelkami od 1 - wszej, prawej żarówki podświetlenia rejestracji.

5) od prawej do lewj żarówki jest zrobiony tylko równoległy mostek prądowy. Czyli może nie być prawej zarówki a bedzie świecić lewa i na odwrót.

 

Podsumowanie

czyli na to wszystkie bolączki pomogło dolutowanie 15 cm kabelka który włożyłem do wnętrza gumowej czarnej harmoniki a jego końce dolutowałem do urwanych/przepalonych 2 koawałków 1 przewodu (+) - jasnoniebieskiego.

Działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mogę dojść do naprawy tablicy rejestracyjnej. Przepala mi bezpiecznik 7.5A, gdy załączam manetką światła. Pozycyjne też nie działają, renault megane 2 grandtour. Kable w wiązce chyba są ok, ale muszę dokładnie sprawdzić.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam podobny problem - nie działa oświetlenie tablicy rejestracyjnej i (jeśli dobrze pamiętam) pozycyjne tylne światła.

Czy ktoś wie gdzie mogą być jeszcze jakieś bezpieczniki od tego albo coś, oprócz tych ogólnodostępnych w kabinie?

pod maska za akumulatorem górnym lewym rogu znajdziesz bezpieczniki 7A i 7B ale to są tylko i wyłącznie na światła pozycyjne

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!