Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Różne et opon w renault megane II


Bartson

Rekomendowane odpowiedzi

KDKJ

W sobotę jechałem do Zakopca. Tylko to było tak że koledze w audi wysunął się przegub i rozsypał, laweciarz wziął moje auto przywiózł do nas a kumpla audi zabrał l. Wszystko byłoby OK ale jak przyjechał zobaczyłem że z przodu jest opona dyntka. Jama wywalona taka że szok ale laweciarz nie wie skąd. Mniejsza z tym. Modliłem się tylko żeby zapasowka spasowała do przodu, zeby nie blokowało koła. Udało się zapasowka pasowała. Normalnie mam w zapasówce rozstaw śrub 4x100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KDKJ

Rozumiem. Tylko że z tyłu śruby od alusów podeszły do stalówki bez problemu i z tyłu wszystko jest git. Tylko z przodu coś powoduje że felga dociska zacisk i koła się nie obracają. Normalnie po założeniu stalówek na przód śrubami od alusow udało się zakręcić koło tylko ze się blokujei nie kręci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KDKJ napisał:

Ale z tego co ja przynajmniej wiem to są różne śruby. Ja mam w kole zapasowym 5 śrub do stalówki, więc przy zmianie na zapas musze też zmienić śruby.

Do felg aluminiowych są śruby samocentrujące (stożkowe, lub z "pływającym kołnierzem). 

W zależności od typu felg stalowych można je stosować, aczkolwiek nie jest to zalecane.

Natomiast nie powinno się stosować kulistych do felg aluminiowych.

 

Co do problemu kolegi @Bartson nie ma większego znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic jutro wstawie zdjęcie alusa tylniego (tam też chyba jest ten "krzyż") bo one są zdjęte i założone stalowe. I pogadam z tym Panem najwyżej podjadę spróbujemy założyć 16". Najwyżej wynienie z dopłatą. Oby się udało bo ten watek ciągnie się u mnie od grudnia... 

 

Tak wygląda ten alus od środka: 

https://drive.google.com/folderview?id=1oMT4YKkTaeP8OC39MNfda6L6ITV40Xc-

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alusy są OK, nic tam nie ma nadzwyczajnego, ale poprzeczki są dość głęboko osadzone (ET36) więc pewnie dlatego felga nie dotyka zacisków.

Raczej nie znajdziesz tak wyprofilowanych stalówek 15" więc jedyna opcja to 16".

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz jak pisałem wyżej, co wymieniałem w sobotę koło na zapasowe. Zapasowka jest stalowa i jest R15 i pasowała. No ale nic jutro będę się kontaktował z Panem od opon. Wiecie może jaka jest cena felgi 16'' nie nowej tylko używanej z opona? Z tego co wyczytałem opcjonalnie do renowki można dać 205/55 R16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zerknij na zapasówkę. Tam masz oznaczenia wraz z ET. Później na opony i skompletuj zestaw :D Ewentualnie podjedź na szrot. Może będzie rozbitek na kołach :D  Aczkolwiek jak ja szukałem dwóch stalówek 4x100 to w mojej okolicy (Chojnice) nie było żadnej. Same od VW o takim rozstawie, ale finalnie coś się znalazło. 

 

Znalazłem oznaczenia ze zapasówki z poprzedniej Megi, gdzie miałem 4 śruby (M2ph2 1.5 dci): 15''; 4x100; 6,5J; ET45

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga, feldze nie równa. Dwa ogłoszenia poniżej:

1. LINK 

2. LINK

Zwróćcie uwagę na kształt profilu z otworami.  Te z pierwszego linku są wyprofilowane na zewnątrz a te z drugiego do środka.

Tak więc 15" może będzie pasować, ale nie każda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!