Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mechaniczne stukanie z silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam Mégane IV 1,3 TCe 115KM w wersji Limited. Pojazd zakupiony w 2020 w lutym z salonu jako wersja demo (1 rok używany), rocznik 2019.

Jakiś miesiąc temu jak zaczęły się te najgorsze mrozy zaobserwowałem, że z silnika zaczął wydobywać się niepokojący dźwięk jakby stuki etc podczas gdy silnik pracuje.

Załączam filmik z nagranym hałasem. Potwierdzam, że na początku jak jeździłem asem to takiego dźwięku nie było silnik pracował cicho i bez problemów.

Parę dni po zaobserwowaniu hałasu wyskoczyło Check engine razem z komunikatem "Skontroluj układ wydechowy".

Udałem się do ASO i po godzinę w serwisie dostałem info, że jest to błąd od czujnika temperatury prawego lusterka i błędu nie ma. Dźwięk niby w porządku.

Po dalszej jeździe po ok. tygodniu komunikat znowu wyskoczył. Udałem się z nowy do ASO to dostałem info, że wcześniej tylko błąd skasowali ale czujnika nie wymienili (masakra jakaś...).

Czujnik został zamówiony i wymieniony, na razie błąd nie pojawia się znowu (ale robią się już cieplejsze temperatury). Hałas w silniku jednak pozostał.

Udałem się do zewnętrznego serwisu gdzie na słuch majster zakomunikował, że może to być pompa wtryskowa / wysokiego ciśnienia... nie wiem nawet co to bo się kompletnie nie znam.

Udałem się z powrotem do ASO gdzie po testach stwierdzili, że porównali z 3 innymi modelami na placu i mój chodzi najgłośniej, ale że pompę sprawdzili i jest wszystko ok... za 3 miesiące kończy mi się gwarancja i zastanawiam się, czy nie wchodzę na minę przypadkiem, która będzie mnie kosztować parę tysięcy.

Jak wpisuję pompa wtryskowa w Googlach do Meganki to wyskakują mi same diesle, czy w ogóle Benzyniak ma coś takiego jak pompa wtryskowa?

Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o silnikowe sprawy etc. Proszę o pomoc was forumowicz, co to może być za dźwięk, może ktoś się już z tym spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mashtre napisał:

Udałem się z powrotem do ASO gdzie po testach stwierdzili, że ;

  - porównali z 3 innymi modelami na placu i mój chodzi najgłośniej, ale że

  - pompę sprawdzili i jest wsyztsko ok...

  - za 3 miesiące kończy mi się gwarancja i zastanawiam się, czy nie wchodzę na minę przypadkiem,

    która będzie mnie kosztować parę tysięcy.

Należy mieć dowód zgłaszanej awarii;

   - raczej należy zmienić aso,

   - czy hałas nie dochodzi ze strony pasażera ( rozrządu ) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ma tą wersję silnikową Mégane jest mi w stanie potwierdzić, czy silnik brzmi jak "zdrowy okaz". Może jestem przewrażliwiony, ale skoro to pojawiło się po czasu użytkowania to raczej nie może dobrze świadczyć...

 

Cytat

Papuga :?: 

 

Ta wersja jest na łańcuchu, czy na pasku?

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.13  :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk silnika z tego filmiku w porównaniu do mojego brzmi praktycznie identycznie. A kiedy zmieniałeś olej? Ja obserwuję, że po każdej wymianie przez jakiś czas silnik chodzi ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro t.j. 2021-03-09 mam wizytę w serwisie zewnętrznym na wymianę oleju + ekspertyzę silnika. Dam znać jakie tego będą wyniki, może komuś pomoże ta informacja :)


Jest też opcja, że jestem przewrażliwiony, ale takie brzemienie silnika pojawiło się nagle i wolę to sprawdzić (może rzeczywiscie zmiana oleju sprawi, że przez jakiś czas silnik będzie pracował ciszej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie wtrysku to zaledwie max 250 bar (1.5 TSI ponoć 350).

Mój pracuje zdecydowanie ciszej. Po zamknięciu maski i odejściu około metra od auta jest niesłyszalny.

Ten pracuje jakby nie było w nim oleju.

Wymień na RN-17 ten olej i załóż oryginalny filtr oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!