Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 1.4 tce dziwne piszczenie pod maską na włożonej karcie i wyłączonym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nurtuje mnie pewien dźwięk który wydobywa się spod maski, a dokładniej kiedy wkładam kartę i podniosę maskę słyszę piszczenie, tak jak by coś miało zwarcie, wszystko w okolicy akumulatora nie wiem czy to normalny dźwięk dla mnie to dziwne ze na zimnym silniku nie odpalonym cała noc coś tam skwierczy xD

 

Szukałem odpowiedzi ale nic konkretnego nie znalazłem. 

Proszę o pomoc techników. 

 

https://drive.google.com/file/d/1aDYpCy7rJksB535QiBM2q-Q_ldi_MRCa/view?usp=drivesdk

Edytowane przez dzik_wlkp
Wgrany film
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem link do filmiku które zrobiłem przed chwilą, taki głośny dźwięk jest z przepustnicy? Nikt w tym nic dziwnego nie widział to jestem w szoku, mi to przypomina jakieś smażenie się kabelków ale nie znam się?

 

https://drive.google.com/file/d/1aDYpCy7rJksB535QiBM2q-Q_ldi_MRCa/view?usp=drivesdk

 

Link odblokowany dla każdego, jeżeli nadal ma ktoś problem z odpaleniem proszę dać znać. 

Edytowane przez dzik_wlkp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dzik_wlkp zmienił(a) tytuł na Megane 3 1.4 tce dziwne piszczenie pod maską na włożonej karcie i wyłączonym silniku

Świeży temat sprowadzony z Niemiec j ma na liczniku 130 000 tak wyrównując, w piątek wymieniłem olej filtry, bagnet bo górą się wylewało przy okazji dzisiaj zwróciłem uwagę na ten dźwięk, dodam że żarówki od światełek drogowych wymieniałem parę dni temu i wydaje mi się że wcześniej czegoś takiego nie słyszałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że kamień spadł mi z serca mimo wszytko jadę we wtorek na warsztat i sprawdzę swojego mechanika czy postawi tą djagnoze co ty ? 

Planuję dodatkowo zlecić mu wymianę oleju przekładniowego i czyszczenie przepustnicy jeżeli ogarnie na tyle że trzeba przeprowadzić adaptacje itd... 

Dodatkowo zrobię NAPINACZ z paskiem na łańcuch poczekam aż zacznie stukać a jak mi starczy kasy to tarcze klocki i tuleje plan jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne tarcze z łożyskami to pewnie wiesz, cena potrafi powalić. Olej w skrzyni dobrze zmienić, ja dopiero muszę. Czyszczenie przepustnicy git, sama się powinna zaadaptować no ale jeśli jest komp to można od razu.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ceny ? powiem że do tanich nie należą ale po cichu liczę że jak wszytko wymienię to z 6lat na spokojnie się pokulam wokół komina, nasze renault to spoko francyzy ale jako świeży w temacie nie spodziewałem się że jest taki deficyt z częściami to jest chyba główny minus bo głupiej miski olejowej nowej dolnej nie ma nigdzie nawet na eBayu tylko szrot ? no ale dla chcącego nic trudnego, dzięki za pomoc lecę spać  pewnie spotkamy się za jakiś czas w innym temacie pozdro ?

 

Edit:

Zleciłem diagnozę tego wydźwięku mechanikowi jak czegoś ciekawego się dowiem dam znać. 

Edytowane przez dzik_wlkp
Diagnoza dźwięku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik w przepustnicy do naprawy czy w innym miejscu? I przy okazji jaki koszt naprawy takiej zabawki. 

Z linku który wkleiłeś nic nie wychodzi obstawiam silniczek przepustnicy, najlepsze jest to że raz chodzi cicho raz głośno, mechanik powiedział że szkoda kasy, koszt nowej przepustnicy sprawdzałem to ok 700zł ja mam rabat i za 620 dostanę ale mimo wszystko szkoda peklu ? tym bardziej że to problem tylko w momencie włożenia karty do stacyjki, pod maska nie ma nic czy można by się pochwalić więc w momencie odpalenia silnika tego nie słychać ? więc diagnozę chłopak dał dobra wcześniej, nawet na odległość ale naprawa nie jest adekwatna do ceny i problemu. 

Edytowane przez dzik_wlkp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wymieniaj, WTF, żeby przepustnice za 700 kupować. Ja wymieniłem swoją na taką za 50zl z aledrogo z odzysku i chodzi, pracuje nic się nie dzieje już rok, ale moja się okazała nieoryginalna jak zacząłem przy niej grzebać.

Świst czy wycie czy jak kto woli piszczenie to normalna sprawa i normalny objaw, w przepusrnicy jest silnik elektrycznyz który steruje klapą i on taki dźwięk wydaje. I tak w ogóle to w Megankach PH1,PH2,PH3 nie ma silników krokowych.

 

16172219645361198591185842067253.jpg

To jest ta, która była w kupionym aucie, więc już ktoś grzebał wcześniej. Oryginalną za 50zl kupiłem. W stanie jak nowa. Więc takie kwoty to dla mnie kosmos jakiś.

Edytowane przez Renia08
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!