Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 1.4 tce dziwne piszczenie pod maską na włożonej karcie i wyłączonym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie będę zakładał nowego wątku bo mam podobny objaw, jednak u mnie oprócz pisku jest jeszcze jakieś przerywane grzechotanie zresztą na filmie dokładnie słychać. Mam problem z lekkim drżeniem silnika na jałowym. Przepustnice czyściłem i robiłem adaptacje jednak to nic nie dało. Myślicie że ta przepustnica jest do wymiany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 14.05.2021 o 18:33, n1x0n napisał:

Witam

Nie będę zakładał nowego wątku bo mam podobny objaw, jednak u mnie oprócz pisku jest jeszcze jakieś przerywane grzechotanie zresztą na filmie dokładnie słychać. Mam problem z lekkim drżeniem silnika na jałowym. Przepustnice czyściłem i robiłem adaptacje jednak to nic nie dało. Myślicie że ta przepustnica jest do wymiany?

 

podepnę się pod temat mam tak samo jak na filmiku u kolegi wyżej.. czy to normalna praca to piszczenie + przerywanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to normalny dziwiek tego silniczka elektrycznego w przepustnicy, od tamtego czasu nic z tym nie robiłem i wszystko pracuję, jeżeli  dysponujesz czasem można skonsultować się z kimś kto posiada nowa przepustnice, może telefon do aso do działu z częściami tam czasami ktoś ogarnięty na telefonie siedzi i będzie wiedział jaki dźwięk wydaje nowa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda temat dotyczy silnika TCe, ale w 1.6 przepustnica zachowuje się dokładnie tak samo, jak na filmie powyżej. Po włączeniu zapłonu piszczała sobie w moim Megane 2 i piszczy sobie w obecnie posiadanym przeze mnie Fluence, z tym samym silnikiem. Megankę drugiej generacji miałem jakieś 7-8 lat i piszczała sobie tak cały czas na zapłonie i nigdy jej nie wymieniałem. Czy dźwięk jest obecny też podczas pracy silnika, to nie wiem, nigdy mnie to nie nurtowało to nie sprawdzałem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!