Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grubość lalkieru - Mikrometr to ile


Sylwek54

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Od dawna mnie to nurtuje mianowicie sprawdzanie auta na grubość lakieru fabrycznego, która mniej więcej wynosi około 100- 130 mikronów, choć i fabryczny lakier się trafia oscylujący w granicach i 200 mikronów i czasem i więcej. Widzę że masę ludzi uzależnia zakup samochodu od grubości lakieru i czy ta grubsza powłoka lakieru oscylująca w granicach 400 mikronów może deklasować zakup samochodu ? Pomyślcie jaka to grubość ? Dla mnie naprawa delikatnych zarysowań, które i w Polsce się zdarzają na wszystkich miejscach gdzie parkujemy samochód a nawet maluteńka rysa przy naprawie z reguły wymaga lakierowania całego elementu, nie wspominając cieniowania następnego. Rozumiem, że trafiamy na grubszą powłokę lakieru i wtedy trzeba się zainteresować jak ta grubsza powłoka przebiega góra dół i na boki, która czasem świadczy np. o ciętym i spawanym słupku ale równe powłoki grubsze jak lakier fabryczny nie muzą deklasować samochodu.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikrometr? bardzo mało :) To tak, jakbyś podzielił mm z linijki na 1000 części. Czyli 0,001x100=0.1mm Bo tak, na urządzeniu wyświetla Ci się owo 100

Oznacza to 0,1mm Czyli dzielisz mm z linijki na 10 części. To już znajduje się w granicach wyobraźni, dlatego taki przelicznik producenci mierników przyjmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dobry jesteś z liczenia ale w gruncie rzeczy nie o to chodziło przemądrzałość zwyciężyła.

@Sylwek54 zmień tytuł bo wprowadzasz w błąd i dziwisz się, że otrzymujesz odpowiedź adekwatną do tytułu tematu. aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie grubość lakieru to pierwsza weryfikacja, czy sprzedający mówi prawdę czy auto jest pokolizyjne. Taki trochę rachunek prawdopodobieństwa, który wymaga dalszego sprawdzenia (nie jedyny) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Grubość lalkieru - Mikrometr to ile

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!