Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z obrotami po czyszczeniu przepustnicy


dwwfewfq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z obrotami po czyszczeniu przepustnicy. 

Od czyszczenia przejechałem już 150 km. Wyczytałem, że można zrobić adaptacje, która polega na wkładaniu karty i odczekaniu 30 sekund, odpaleniu auta na kilka minut itp.

Nic nie pomogło. 

Obroty wyglądają tak, że gdy dojeżdżam do świateł i wrzucam luz, to trzymają się na poziomie 1500 i powoli (4-5 sekund) opadają, ale nie opadają do 800/850, tylko poniżej 800, co skutkuje 2-3 sekundowymi wibracjami i wracają do prawidłowych. 

Dzisiaj rano odpaliłem samochód i obroty były na poziomie 1100, czyli tak, jak przed czyszczeniem. Myślałem, że już wszystko w porządku, ale jednak nie.

Zauważyłem także, że wskazówka obrotomierza lekko drga, raz w górę raz w dół. 

Czyściłem zmywaczem do hamulców. Wszystko podpiąłem prawidłowo, wszystkie zaciski dobrze dociśnięte. Przepustnica była dosyć mocno ubrudzona, porównując z tym, jaka jest PO czyszczeniu. Jakieś pomysły? 

Megane 3 1.6 16V 110KM. 

Oczywiście uszczelka wymieniona na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja może trwać nawet i 500 km. W serwisówce od MII jest opisany sposób przyuczenia: trzeba rozpędzić auto na (nie pamiętam) 3 czy 4 biegu do 4 tys i puścić gaz i zaczekać aż obroty spadną  do takich przy których sterownik sam uchyli przepustnicę aby utrzymać obroty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę sie, żeby nie zakładać nowego tematu. Mam problem z obrotami po czyszczeniu przepustnicy. Po uruchomieniu jest wszystko ok, po chwili schodzą na te 850, ale np. jak zrzucę bieg i dam na luz przy 1500 obrotów, to tak zostają i spadają po kilku sekundach od zatrzymania. Jak jadę na np. 3 lub 4 i osiągnę te 1500 obrotów, to już tak zostają i auto ciągle jedzie, jakby na tempomacie. Proszę o pomoc. Wszystko szczelne, sprawdzałem 4 razy. 

Przejechałem ponad 300km od czyszczenia.

Oczywiście robiłem różnego rodzaju przyuczania itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!