Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MaxiEcu z ELM327 a kasowanie błedów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Renault Scenic II, 1.6 , silnik k4M 782 , JMOC.

Mam pytanie czy tym programem z interfejsem ELM327 udało się komuś skasować błędy w  ty aucie ?

Bo ja mam z tym problem. Robię to na wyłączonym silniku i włączonym zapłonie i nic to nie daje.

Nawet mam problem z wprowadzeniem nowej inspekcji po wymianie oleju. Nie działa t.

Pytanie , czy jest wadliwy ELM czy po prosty w tym aucie za wiele nie mogę nim nic zrobić .

 

Pozdrawiam

 

Zrzut ekranu (9).png

Zrzut ekranu (4).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno masz włączony zapłon?

Jak usuniesz niesprawności to "nie musisz" kasować tych błędów.

Problem jest znaczny w tym aucie z instalacją elektryczną. Cewka do wymiany, czujnik położenia wałka rozrządu najprawdopodobniej również - gaśnie na wolnych obrotach? Jest napis skontroluj układ wydechowy?. Czujnik od klimy również. Wiązka od regulatora alternatora do UPC do sprawdzenia. Nie wiem tylko jak ugryźć magistralę CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bravo8 napisał:

Pytanie , czy jest wadliwy ELM czy po prosty w tym aucie za wiele nie mogę nim nic zrobić .

Gdyby był wadliwy to by nie odczytał błędów. Błędy sporadyczne możesz pominąć, są mało istotne. Aktualne do naprawy i ewentualnego skasowania. Zapłon najlepiej włączyć przy karcie włożonej do slotu jeżeli masz HF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELM z MaxiEcu ma stosunkowo ograniczoną funkcjonalność (dedykowany interface to MPM-Com) i w Renault niektórych funkcji nie obsłuży, są to jednak sprawy specyficzne dla marki.
Podstawowe sprawy załatwi. Oczywiście - błędów nie usunie się, jeśli usterka nie została wcześniej naprawiona - to chyba oczywiste.

Pracuję z maxiEcu już kilka lat, do tej pory okazał się niezawodny (no, nie dał sobie rady z zablokowaną klimatyzacją w Sc.II)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!