Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Różne dźwięki z pomoc w interpretacji i diagnozie.


Renia08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Planuje zrobić gruby przegląd i wydać kupę kasy na ten samochód. Chce dowiedzieć się z czego dochodzą niektóre dźwięki. Film nagrany z wydechu i silnika, czy to norma, że tak pracuje? Silnikiem nie szarpie w kabinie chodzi cicho i nic nie wibruje, to, że wydech do wymiany to wiem, ale czy te meganki tak sobie pracują.

 

Kolejne filmiki są ciemne, gdyż w ciemnej uliczce nagrałem (robiłem koło) gdy zwracam i podczas ruszania i skręconych kół w lewo, słychać takie wycie, jak przez trąbe słonia na to mówię. Bardziej to słychać gdy auto się nagrzeje. Był gdzieś temat z megabka II lecz ludzie się skupiali na felgach, a to nie był ten trop. Dźwięk dochodzi z prawej strony auta, jakby z albo półosi, albo łożyska podpory a może z osprzetu silnika? 

 

Jak możecie to pomóżcie :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten tłumik to faktycznie tragedia, u mnie nie ma czegoś takiego. Chyba by mnie szlak trafił jakby tak to brzęczało :D. To wycie kiedyś miałem w jednym aucie ale no kurdę nie przypominam sobie co to może być, pogadam na dniach z mechanikiem co mi to robił, może On będzie pamiętał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To wycie to pokazuje się dopiero gdy np. przejadę 20km, albo jak jest fest gorąco to szybciej się pokazuje. Dochodzi jakby z prawej strony siedząc w środku. Gdy cofam na lekkim wzniesieniu i skręcam to dopiero wtedy jest jeszcze gorzej. Myślicie, że to łożysko podpory? Podczas jazdy też czuje jakbym cały czas jechał po małych kamyczkach i niesie się to po pedałach, jakby jakiś element był luźny i uderzał o podwozie. Nie raz nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!