Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Kupiłem Megane 3 Ph2 sprowadzone z Austrii i zauważyłem, że przy przełączeniu świateł na pozycyjne lub mijania nie świecą się DRL wcale. Wiem już, że powinny świecić przyciemnione. W kloszach są W5W ale nie świecą nigdy. Na trybie Auto swięcą się DRL z pełną mocą, a po zmroku włączają się mijania, niestety DRL gasną całkowicie. Nie widać żadnych autorskich modyfikacji w instalacji elektrycznej, DRL też oryginalne. 

 

Ktoś się spotkał z takim problemem, coś trzeba przełączyć? 

Edytowane przez Krogoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krogoth zmienił(a) tytuł na Brak ściemniania DRL
19 godzin temu, jabrze napisał:

Naruszasz zasady cytowania. Regulamin 5.13 aniewa

No właśnie nie bardzo. W trybie pozycyjnych (mała żarówka na obrazku manetki) z przodu nie świeci się nic. Z tyłu owszem - pozycyjne. Zgodnie z prawem przy światłach mijania też powinny się świecić pozycyjne, a poza H7 nie świeci się nic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić jaki masz  typ dziennych. Były na dwa piny i robiły tylko jako dzienne i były na trzy piny i miały pozycyjne. Przy dwupinowych powinno być zasilanie dla pozycyjnych w reflektorze przednim na pinie 2, biały przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny się przyciemniać, bezpieczniki odpadają bo te same zasilają tył. Sprawdziłbym czy do kostki na  sześć pinów umieszczonej z lewej strony zderzaka dochodzi napięcie na piny 3 i 4. Jeżeli tam też brak napięcia to pozostaje moduł USM z bezpiecznikami pod maską silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kostki chwilo się nie dobiorę, ale do bezpieczników owszem. Wiesz może które to? Patrze na te rozpiski ale wszędzie co innego piszą i to raczej z własnych eksperymentów. 

 

Edit: w międzyczasie zdjąłem jeden reflektor i w kostce nie ma kabla na pinie 2, który daje prąd na pozycyjne. Masa idzie z H7. 

Edytowane przez Krogoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje skrzynki i stąd różne wyjścia do pozycyjnych przód w ledach. Jeżeli masz skrzynkę jak na załączonym poniżej rysunku to kreskami zaznaczyłem wtyczki z których jest przyciemnione zasilanie ledów.

1663385976_pozycyjneprzd.thumb.jpg.71933f21bc217e3f3f87e4f67b5ece19.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem swój interfejs, którego używałem do innego auta (viaken vscan mdx36) i po doinstalowaniu modułu renault okazało się, że sporo mogę. Clip to to nie jest, ale można sporo funkcji konfigurować czy przeprowadzić jakąś diagnostykę. Miałem jakieś nic nie wnoszące błędy na UCH (nieaktualne) raczej wynikające z wyciągania bezpieczników. Pousuwałem je, niestety w swojej nieskończonej mądrości na odpalonym silniku. Z poziomu aplikacji mogłem też bez problemu sterować wszystkimi żaróweczkami i reflektorami - w tym DRL ze ściemnianiem włącznie. Tak czy inaczej po kasowaniu 4 błędów pojawiło mi się z 15 nowych jeszcze głupszych. DRL zaczęły za to normalnie działać i się ściemniają :) Nawet domykanie szyb z pilota ożyło. 

 

Dziękuję za zaangażowanie i wsparcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 23:31, Krogoth napisał:

viaken vscan mdx36

Dasz radę tym urządzeniem ustawić automat świateł tj. przy jakim zaciemnieniu przechodzi z dziennych na mijania?

Mam to urządzenie ale jeszcze nie zdecydowałem się na odblokowanie marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ddt4all niby jest taka opcja ale czy działa trudno powiedzieć. Zmieniałem u siebie ale na 100 % nie powiem, że zadziałało. Niektórzy piszą, że zmiana z pólnoc na południe pomaga.

 

1874452331_Beztytuu.thumb.jpg.f80e8ed230321063afc4808359d8746c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.05.2021 o 22:25, Krogoth napisał:

Nie. Nie ma takiej opcji. 

 

A jest opcja włączenia licznika wypadania zapłonu?

 

Przepraszam, że tak wypytuję ale zastanawiam się nad tym czy odblokować markę czy w coś innego zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!