Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 4 1.5 dci dpf


mateusz9986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym właścicielem Renault Megane 4 Grandtour 1.5 dci 110 koni. Auto zakupiłem myśląc że dpf wyposażony jest w 5 wtrysk, okazało się że tak nie jest. Filtra jest podobno zaraz za turbiną i według ASO również jest bezobsługowy. Mam pytanie jak wygląda to w rzeczywistości. Dodam że autem poruszam się głównie do pracy około 13 km w jedną stronę, głównie drogami z ograniczeniem do 50 i 90 km/h. Raz, dwa razy w miesiącu wyjazd 50-60 km i do tego raz w roku dalej na wakacje. Zajadę go takim jeżdżeniem czy raczej będzie ok ?. Macie jakiś sposób po którym rozpoznajecie że właśnie wypala się DPF ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka meganką z tym silnikiem od dwóch lat jeździ tylko po mieście. 4 km do pracy i ewentualnie 1 km do sklepu lub do mnie. Raz na jakiś czas wypad do 40 km. Żadnych problemów z filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiedziałem, myślałem że ten nowy twór jest tylko w Megance IV :). Jaki w takim razie jest system działania tego filtra. Czy dlatego że znajduje się przy turbinie to wypala się on automatycznie w momencie osiągnięcia odpowiedniej temperatury czy jest jakiś proces, dana prędkość, obroty ?. Czy można też wyczuć w jakiś sposób że w danym momencie jest wypalanie, no i chyba najważniejsze co w przypadku przerwania takiego wypalania czy paliwo rozrzedza olej jak w innych markach ?. Planuję zakup elm i używanie programu dtt4all do sprawdzenia stanu zapchania filtra. Używa ktoś może tego programu do sprawdzenia stanu dpf ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mateusz9986 napisał:

Używa ktoś może tego programu do sprawdzenia stanu dpf ?

Używam od czasu do czasu. Pokazuje stan zapełnienia filtra.  Wygodniej w Torque po dodaniu pid-a dla silkika k9k 636.

Co do wypalania to jest tak jak piszesz, dodatkowo może być zwiększona dawka paliwa i opóźniony wtrysk dla podniesienia temperatury spalin. Olej jest rozrzedzany ale w bardzo małym stopniu. Stan rozrzedzenia jest kontrolowany przez sterownik i w razie zbyt dużego będzie odpowiedni komunikat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!