Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mam problem z falowaniem obrotów, może ktoś pomoże.


Rafal373

Rekomendowane odpowiedzi

Renault Megane 1.6 16 V rok 2005

Mam problem z falowaniem obrotów, może ktoś pomoże. Została wymieniona przepustnica na nową oryginalną, jest zaadoptowana. Wymieniony kompletny rozrząd wraz z fazatorem i kołem pasowym. Wymieniony kanister oparów, zawór odpowietrzenia par paliwa, czujnik ciśnienia kolektora ssącego. Sody lambda obydwie też wymienione, dodatkowo była robiona też uszczelka pod głowicą. Wymienione świece i sprawdzony kolektor.

Może ktoś ma jakiś pomysł z czego wynika to falowanie obrotów. Dodam jeszcze, że komputer był też sprawdzany i jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rafal373 napisał:

Została wymieniona przepustnica na nową oryginalną, jest zaadoptowana.

Wymieniony kompletny rozrząd wraz z fazatorem i kołem pasowym.

Wymieniony kanister oparów, zawór odpowietrzenia par paliwa, czujnik ciśnienia kolektora ssącego.

Sody lambda obydwie też wymienione, dodatkowo była robiona też uszczelka pod głowicą.

Wymienione świece i sprawdzony kolektor.

Wykonałeś kawał dobrej/przydatnej roboty,

 Pomierz na ;  gorącym silniku ( ok;90 C ),wolnych obrotach;

    - kąt wyprzedzenia zapłonu ;

            - prawdopodobnie elektrozawór kzfr do wymiany,

    - podciśnienie w układzie dolotowym;

            - prawdopodobnie uszczelki kolektora dolotowego do wymiany,

            - warto przeczyścić odmę olejową,

            - zadbać o szczelność/drożność wężyków przy przepustnicy,

 Warto stosować markowy olej 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. czasem wskazówka sama zejdzie nawet na zero obrotów , zdarza sie to po odpaleniu.  Czytając na forum zabieram się najpierw za wymiane uszczelek dolotowych odmy, oraz przepustnicy. dodatkowo jeszcze przeczyszcze wszytsko.  Zobaczymy czy coś pomozę, licze ze juz bedzie lepiej. 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.7 :!: - aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!