Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane 4 GT 1.6 205KM


Radekst

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Stoje przed zakupem auta i wstepnie wybor padl na Megane IV GT.

Prosilbym Was o porady czy jest to dobry wybor. Z tego co znalazlem na forach problemaryczna moze okazac sie skrzynia EDC. Czy te skrzynie we wszystkich latach produkcji byly wadliwe? Planuje zakup auta z rocznika 2017-2018 i przebiegiem do maksymalnie 50tys km.

Czy oprocz skrzyni cos jeszcze moze stwarzac problemy w uzytkowaniu?

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6  PL-literki. :!: - aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko skrzynia. Poza tym wóz super, najlepsza wersja Meg 4 z najlepszym silnikiem. 
skrzyni też nie ma się do bać. Wymiana oleju, adaptacja sprzęgieł jeżeli jest coś z nią nie tak. W ostateczności wymiana sprzęgieł i koła dwumasowego. 
Ale przy założeniu kupna samochodu z tak małym przebiegiem to nie powinno być problemu lub problemy już były i zostały ogarnięte na gwarancji.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Posiadam Megane GT 205KM 2016 rok, przebieg aktualny 83000km . Jestem właścicielem od roku. Skrzynia z tego rocznika miała jakieś wady. Od 2017 wszystko git. Moje auto właśnie jest tydzień po serwisie. Wymienione części w skrzyni, jestem mega zadowolony bo przyjęli to na gwarancję. Dodatkowo wymienili sprzęgło, też na gwarancję, powiedzieli że przez wade skrzyni sprzęgło się za bardzo zużywało. Olej w skrzyni też gwarancja mimo że właśnie pojechałem na serwis na wymianę oleju. Jakieś duperelki też na gwarancję. Zapłaciłem tylko za przegląd, wyciągnięcie gwoździa z opony, nowy stabilizator.

 

Ogólnie auto mega, na pewno nie jest nudne. Polecam bardzo ale lepiej nie ryzykować i brać rocznik 2017-2018.

 

Mogę jeszcze napisać że mieszkam w Holandii i nie wiem czy w Polsce tak chętnie by przyjęli tyle rzeczy na gwarancję.

 

Rzeczy które warto sprawdzić jeszcze przed zakupem to stablizatory, oświetlenie ambient( lubi czasami pomrugać)

Na masce popatrz na lakier w miejscu gdzie wycieraczki stykają się właśnie z maską. Jest to wada tego auta, gdy podnosisz wycieraczki, ocierają o maske.

Pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!