Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej Megance z klimatronikiem pojawił się problem z działaniem klimatyzacji. Bez względu na ustawienie temperatury dmucha ciepłym powietrzem. Co może być tu powodem takiego zachowania. Czy muszę się obawiać że to padła sprężarka?

Dzień wcześniej wszystko było w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może padła sprężarka, może odmówił posłuszeństwa presostat, mogła się rozszczelnić instalacja jak napisał kolega powyżej... Tak czy inaczej należałoby zacząć od wizyty w dobrym warsztacie obsługującym klimatyzacje, uzupełnieniu czynnika z kontrastem i obserwacji pod kątem wycieków. Alternatywnie, jeśli masz taką możliwość, sprawdzić jakie diagnoskop (najlepiej clip) pokazuje ciśnienie w układzie, oraz spróbować uruchomić nim sprężarkę diagnostycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jak piszecie a może po prostu dawno nie była przeglądana i jak jest zbyt mało czynnika w układzie i wtedy też zaczyna lecieć ciepłe a nie zimne powietrze.

Klimę max co dwa lata powinno się sprawdzać i uzupełniać oleum z czynnikiem, że o prawidłowej eksploatacji, zwłaszcza w zimie, nie wspomnę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło powoli przez lata ubywać aż przestało działać ale to byś pewnie zaóważył że coraz słabiej działa. Mi po tej zimie rozszczelniła się klimatyzacja przy skraplaczu (dolna rura) i przy sprężarce (od strony niskiego ciśnienia). Sprężarka rozumiem że nie startuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michoxx kolega zakupił auto w marcu tego roku, jeśli dobrze rozumiem, więc mógł nie zauważyć. @Kris07 tak jak napisałem wcześniej, jeśli masz interfejs diagnostyczny lub dostęp do niego za free, to od tego bym zaczął. Jeśli musisz zapłacić za diagnostykę clipem, to lepiej od razu lecieć na serwis klimy, tylko taki w którym ogarną temat, a nie tylko uzupełnią ewentualne braki czynnika i skasują za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem umówiony do mechanika, chociaż trzeba długo czekać bo wszędzie kolejka.  

Sprężarki nigdy w tym samochodzie nie słyszałem żeby startował, więc na słuch nie wiem.
Nie to co w niektórych samochodach, jak start Concorde dzwięk.

Edytowane przez Kris07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!