Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0 16v benzyna - problem z rozruchem


bobson32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam silniczek w Megane II 2.0 16v.

Podczas jazdy czasami zdarza się, że samochód ne reaguje na pedał gazu jak by nie podawał paliwa po chwili coś załapuje i podaje szarpiąc za perwazym razem. Traci moc w tym czasie. Zdarza się, że podczas jazdy gaśnie pedał gazu wogóle nie reaguje. Muszę zjechać na bok odpiąć klemry z akumulatora i odczekać chwilę, po podłączeniu ponowmie kumulatora wszystko wraca do normy.

Podobnie jest czasami z rozruchem ta sama sytuacjia próbuje kręcić i przygazowuje lekko i czasami załapuje a czasami nie mogę przygazować nie podaje paliwa a co zatym idzie wydobywa się zapach benzyny w kabinie chyba :). Myślałem o czujniku wału korbowego aby go wymienić lub przeczyścić lecz niewiem gdzie się znajduje (jestem laikiem co do mechaniki samochodów).

Możecie coś poradzić? Tylko nie piszcie, że mam zmienić samochód ? :).

Dodatkowo zrobiłem sobie diagnostyke błedów komputerkiem V-Scan Viaken OBD2. Wyskoczyły 3 błędy P0711, P0115, P0136 (mam chyba ziórę w tylnym wydechu bo chałasuje, pierdzi troche przy przyspieszeniu). Błeędy P0115 i P0136 skasowały się lecz błąd P0711 NIE. Po przeczytaniu znaczenia błędu bardzo się zdziwiłem bo tyczy się ten błąd płynu od skrzyni automatycznej a ja mam manualną i z godnie z moim VINem taka była instalowana fabrycznie.

Możecie mnie mniejwięcej nakierować czemu jest ten błąd P0711?

 

Pozdrawiam,

bobson32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz uszkodzony pomiar czujnikiem temperatury płynu chłodzącego czyli P0115 i w następstwie zły odczyt emisji spalin pierwszą sondą lambda (czujnikiem tlenu) P0136.

Należy wyczyścić połączenie czujnika płynu i odpowietrzyć układ chłodzący.

Kwiatek w postaci P0711 nie wystąpił by przy sprawdzaniu interfejsem dedykowanym do Renault i nie zawracaj sobie nim głowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bobson32 napisał:

Podobnie jest czasami  z  rozruchem ta sama sytuacja ;

   - próbuje kręcić i przygazowuje lekko i czasami załapuje a czasami nie,

   - mogę przygazować nie podaje paliwa  a co za tym idzie wydobywa się zapach benzyny w kabinie chyba 

Myślałem o czujniku wału korbowego aby go wymienić lub przeczyścić ;

   - lecz nie wiem gdzie się znajduje (jestem laikiem co do mechaniki samochodów).

Bardzo dobry kierunek działania;

   - sprawdź czy interfejs diagnostyczny przy rozruchu pokazuje  > 200 obr/min,

Czujnik znajduję  się  na  łączeniu skrzyni z silnikiem od strony chłodnicy,

        - dojście z kanału, 

        - przykręcony  na  jedną śrubkę ( klucz 10),

        - tylko oryginał -inne szybko padają.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś ponownie problem podobny przy próbie odpalenia całkowicie zostało odcięte wszystko. Coś takiego jakby padł mi akumulator 1 sek zapaliła się deska rozdzielcza i nagle cały padł. Odcięcie zasilania.

Po chwili otworzyłem maske ruszyłem akumulatorem zasilanie wróciło ale w okolicacch silnika wydobywał się dziwny dzwięk. Wstawiam nagranie:

 

 

 

Po uruchomieniu silnika piszczecnie i tykanie znika. Jak gasze silnik tez brak tych dziwnych dzwięków.

 

 

Pozdrawiam,

bobson32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w porządku.  Tak zachowuje się przepustnica jak silnik nie pracuje a zapłon jest załączony.

Popraw styk na słupkach akumulatora - ołów zrobił się czarny. Do konserwacji użyj wazeliny bezkwasowej lub smaru miedziowego, ale lepiej wazeliny. Jeśli dłużej był użytkowany w ten sposób akumulator to napewno wymaga doładowania.  To że odpala to nie znaczy że jest ok. Ta instalacja koło akumulatora nie wygląda zbyt profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!