Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie jestem po wymianie klocków przód i tył w megane 4 z elektrycznym ręcznym i pytanko bo przed wymianą jak miałem zablokowany hamulec to nie mogłem ruszyć a teraz po wymianie chwilkę przytrzyma lampka automatycznie gaśnie i po chwili puszcza i auto jedzie. Czy można wrócić do poprzedniego trybu? Czy coś się rozregulowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem do końca Twojego problemu. Chodzi o to, że jak włączysz elektryka to chwilę trzyma i puszcza, czy funkcję auto hold?

 

Bo jeśli o pierwsze to faktycznie, coś nie halo z hamulcem i trzeba to ogarnąć, a jeśli o drugie, to ta funkcja działa tak że po zatrzymaniu samoczynnie zaciskają się klocki i puszczają dopiero jak naciśniesz gaz, chyba że wyłączysz to wcześniej to status funkcji jest zapamiętywany dopóki go nie zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto hold wyzwalany jest nogą- trzeba odpowiednio mocno przycisnąć nogą hamulec. Wtedy pompa ABS zamyka zawory i utrzymuje to zbudowane ciśnienie w układzie hamulcowym do czasu sygnału z pedału sprzęgła i podniesienia obrotów że pojazd rusza z woli kierowcy. MIV ph1 nie ma auto hold. Mam elektryczny ręczny. Nie wiem czy ph2 ma autohold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tylko że kolega ma MII (tak wynika z opisu) - MII miała w ogóle elektryczny ręczny (bo ja to pamiętam że miała taką wajchę co jak wolant mocy silnika w samolocie wyglądała) 

autowp.ru_renault_megane_gt_3-door_8.jpeg

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, szwagier24a napisał:

Auto hold wyzwalany jest nogą- trzeba odpowiednio mocno przycisnąć nogą hamulec. Wtedy pompa ABS zamyka zawory i utrzymuje to zbudowane ciśnienie w układzie hamulcowym do czasu sygnału z pedału sprzęgła i podniesienia obrotów że pojazd rusza z woli kierowcy. MIV ph1 nie ma auto hold. Mam elektryczny ręczny. Nie wiem czy ph2 ma autohold.

Miałem ostatnio mIV ph2 na testy z renault i miała autohold. Nie mniej jednak po zaciągnięciu ręcznego jak się chciało ruszyć to tył przysiadał i hamulec puszczał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2021 o 20:06, Baju1007 napisał:

No tak ale przed wymiana musiałem sam odblokować i chciałbym aby tak zostało 

A na 100% jesteś pewny, że przed wymianą klocków musiałeś ręcznie zwolnić "ręczny"?

Ja mam zwykły ręczny i jak dostałem w zastępstwie z elektrycznym ręcznym to też zwalniałem go sam, aż raz zapomniałem i ruszyłem.

Po ułamku sekundy sam się zwolnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!