Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.4 98km benzyna+gaz przestał odpalać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zgłaszam się z prośbą do kolegów o podpowiedź w sprawie mojej Meganki 2. Przeglądałem różne artykuły, jednak nie znalazłem odpowiedzi na mój konkretny przypadek.

 

Parę dni temu samochód odpalał jak należy, wróciłem ze sklepu wieczorem i następnego dnia w dzień już nie odpalił.

Zadzwoniłem po taxi z kablami, po kablach samochód odpalił, dojechałem nim do sklepu, wróciłem i po paru godzinach już nie odpalał.

Akumulator został zakupiony w październiku 2020, więc nie ma jeszcze nawet roku. Jednak zakupiłem prostownik, akumulator ładował się pod nim około 4 godzin i w prostowniku zapaliło się już "naładowano", podpiąłem akumulator do samochodu i odpalił tylko za pierwszym razem, za kolejnymi próbami niestety już nie odpalił.

W samochodzie po włożeniu karty i wciśnięciu START zapalają się normalnie podświetlenie tablicy, załącza się radio oraz nawiew. Jednak po wciśnięciu tego START wydobywa się dźwięk jakby coś się włączyło(dźwięk jakby napięcia) i jest jedno metaliczne stuknięcie. Za każdym razem kiedy wciskam start powtarza się ten dźwięk i stuknięcie jednak nic się dalej nie dzieje.

Sprawdziłem do tej pory napięcie na akumulatorze, wynosi ponad 12,5. Zamierzam także sprawdzić napięcie przy włączonym silniku, lecz do tego muszę znowu wziąć pewnie akumulator i go podładować na max by mi odpalił. 

Co jeszcze mógłbym sam sprawdzić żeby zdiagnozować co może być przyczyną usterki? 

Czy jeżeli uda mi się odpalić po ponownym podładowaniu akumulatora samochód i napięcie będzie ok, to na pewno nie będzie to alternator i będzie to kwestia rozrusznika? Czy np może być też winny np regulator napięcia lub szczotki i czy jakoś mogę to wykluczyć?

Z góry dziękuję za każdą podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, megocki napisał:

 - Jednak po wciśnięciu tego START wydobywa się dźwięk jakby coś się włączyło ( dźwięk jakby napięcia)

    i jest jedno metaliczne stuknięcie.

-  Za każdym razem kiedy wciskam start powtarza się ten dźwięk i stuknięcie jednak nic się dalej nie dzieje.

 

Czyli rozrusznik nie kręci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

Papuga :?: 

 

Nie kręci, po podpięciu do kabli zapala za pierwszym razem. Tak samo było, jak podładowałem akumulator i za pierwszym razem od razu odpalił. Nigdy nie miałem problemu z odpaleniem, zrobiło się to przez noc. 

Z tym przyciskiem START jest o tyle problem, że nie mogę go przytrzymać czyli nawet nie słyszę czy próbuje kręcić.

Wczoraj naładowałem na full akumulator, dzisiaj odpaliłem na nim tylko raz, wziąłem do domu i teraz pod prostownikiem się ładuje się już godzinę, tak jakby się rozładował po tym jednym odpaleniu. To raczej nie możliwe tak myślę.

Chyba niestety będzie to ten wadliwy akumulator. 

Bo w innym wypadku, czemu odpala po kablach a nie chce od akumulatora. Czy coś może na to wpłynąć? 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, megocki napisał:

To raczej nie możliwe tak myślę.

Chyba niestety będzie to ten wadliwy akumulator. 

Jest to możliwe;

   - zwarcie wewnętrzne w akumulatorze,

   - spadek napięcia i spadek prądu rozruchowego,

5 godzin temu, megocki napisał:

Akumulator został zakupiony w październiku 2020, więc nie ma jeszcze nawet roku.

Akumulator do reklamacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek - instalacja zaniedbana.

Wyczyść dokładnie papierem ściernym 320-400 wszystkie skręcane połączenia na zaciskach dodatnich i ujemnych akumulatora.

Po skręceniu zakonserwuj wazeliną techniczną. Wyczyść największy pojedyńczy pin włączający elektrowłącznik rozrusznika, który wychodzi ze skrzynki UPC (za akumulatorem)

Zapalając z kabli masz napięcie o ok. 1V wyższe niż z akumulatora. Udrażniając drogę dla prądu ułatwiasz rozruch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!