Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Męska pomoc, depresja z Meganką.


Renia08

Rekomendowane odpowiedzi

Problemów coś dalszy. Zamówiłem tarczę z jednej aukcji, którą tutaj kolega polecał na forum. Numery na paczkach się zgadzają. Zakładam jedna tarczę, wszystko git. Biorę si3 za drugą. Zły rozmiar pierścienia ABS i otworu. No świetnie. Auto mam rozwalone. I teraz nie wiem czy mogę założyć jedna stara tarczę i zwrócić jedna i przyślą nową, bo przecież muszę ruszyć autem. Auto stoi na posesji lecz nie może tutaj stać. Na decyzję mam 40min razem z założeniem tarczy... Tarcze SNR + klocki TRW 500zl komplet i takie jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadro części. Tylko kiedy to zamontować, dnia i urlopu braknie ?

16316460814158238053207623603943.jpg

Tarcze założone, jak szumiało tak szumi. Mniej na nowych ale dalej. Na podnośniku cisza przy obracaniu kołami. Pozostają jeszcze opony.

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiedzcie mi jedno. Stałem dzisiaj autem na lekkim zjeździe nie bardzo stromy, na ręcznym i na biegu, tak z 3 godziny auto stało. Gdy odpaliłem i ruszyłem, to miałem zero wibracji. Pedały sprzęgła chodzi i płynniej biegi wchodziły łagodniej i auto lepiej przyspieszało. Jak to wytłumaczycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2021 o 19:04, Renia08 napisał:

Wiadro części. Tylko kiedy to zamontować, dnia i urlopu braknie ?

16316460814158238053207623603943.jpg

Tarcze założone, jak szumiało tak szumi. Mniej na nowych ale dalej. Na podnośniku cisza przy obracaniu kołami. Pozostają jeszcze opony.

Miałem kiedyś taki przypadek z szumieniem: pomogła wymiana opon - wcześniejsze to Dayton dw500 - nigdy więcej. Były głośne,  przez nie wymieniłem łożyska w kołach,  śliskie.

Nie wiem co kupiłeś z kamoki ale to chińszczyzna.

8 godzin temu, Renia08 napisał:

Powiedzcie mi jedno. Stałem dzisiaj autem na lekkim zjeździe nie bardzo stromy, na ręcznym i na biegu, tak z 3 godziny auto stało. Gdy odpaliłem i ruszyłem, to miałem zero wibracji. Pedały sprzęgła chodzi i płynniej biegi wchodziły łagodniej i auto lepiej przyspieszało. Jak to wytłumaczycie?

Miałem podobnie w Clio: już zacząłem notować jaka jest faza księżyca.  Auto sprzedałem, ale przypuszczam że chodziło o Mapsensor - warto wyczyścić i uszczelnić silikonem. Będzie różnica odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym księżycem dobre, ale naprawdę mam wrażenie, że na spadku np. płyn hamulcowy bądź olej w skrzyni inaczej się rozlewa i możliwe, że poduszka silnika się inaczej układa. Zawsze mam tak po ruszaniu po długim postoju na wzniesieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Miałem długo problemy z tym autem. Na razie chyba się uspokoiło. Chociaż ostatnio na gazie nie dało się jechać. Szarpał dławił się itd. Podjechalem na serwis instalacji i wyszło, że mam nieszczelny kolektor dolotowy. Gdzieś byli słychać syszenie. Okazało się, że mimo założenia nowych oringów na Mapsensorze, to tam brał lewe powietrze. Tak samo na rurce odmy od kolektora do rury dolotowej. Gaziarz uszczelnił Map sensor, założył opaski na tamtej rurce(nie było ich cholera wie gdzie wcieło). Teraz zero szarpania, na gazie jedzie jak na benzynie. I nawet spod świateł mogę się ścigać :)

taki to mały happyending.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!