Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Męska pomoc, depresja z Meganką.


Renia08

Rekomendowane odpowiedzi

Buda ani grama rdzy, no może cokolwiek na masce od kamieni. Sprzęgło szarpie przy ruszaniu, raz klei dobrze raz już naprawdę jak ruszam powoli na parkingu to auto prawie gaśnie, na rozrządzie zrobione jakieś 40tyś, jeśli poprzednie właściciel nie zrobił mnie w bambuko. Tłumiki z zewnątrz są cacy, ale ich dźwięk podczas odpalania auta i podczas przyspieszania to masakra, jak pusta puszka i rezonans przy 1.2tyś obrotów 2.1tyś i 3.8tyś obrotów. A chłodnica to chłodnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum od 3 lat ponad- dokładnie tyle ile czasu mam Megankę, czytam twoje posty i po krótce choć rozumiem dołek finansowy bo codziennie trzeba jeść i rachunki co miesiąc płacić to jednak obstaję za tym, że pchasz najtańsze części do auta dlatego się sypie. Pamiętam jak wrzucałem Ci w temacie poduszek z łożyskami to co założyłem Ja ( do dziś jeździ i pewnie przejeździ XX kilometrów),Ty powiedziałeś że to za drogie- włożyłeś tańsze, i zrobiłeś to sam. Części nie wytrzymały, chłodnice też Ci wrzuciłem to chcesz włożyć najtańszy zamiennik. Ja rozumiem, że ktoś może nie mieć pieniędzy, ale jak mam 300zł i mam włożyć badziewną chłodnicę przez którą w środku polski w podróży może mi auto stanąć to poczekam miesiąc i założę taką za 600zł i mam spokój. Ja to tak widzę, dodatkowo tak jak ktoś napisał czekasz z wymianą do ostatniej chwili, a wiadomo że jedna "wyruchana" już część przenosi wszystko na resztę dużo bardziej przez co inne podzespoły padają. Sprzęgło w tym aucie kosztuje jakieś śmieszne pieniądze w porównaniu do 1.4T w Astrze J którą chcesz kupić. 
Ja bym raz a dobrze zrobił Megankę i jeździł, chyba że stać Cię i czasowo i gotówkowo na zabawę z zamianą/sprzedażą/szukaniem nowego auta.
Nigdy nie wkładałem do auta ani regenerowanej części ani jakiegoś taniego zamiennika, jeśli zamiennik to nie najdroższy, ale ten z drugiej pozycji bądź taki który kupuje najwięcej osób bo mam pewność, że się sprawdzi. 

Nie bardzo rozumiem czego oczekujesz, śmiało możesz pozbyć się meganki ale z VAGiem też są problemy, z fordami jeszcze większe. 
Francuskie auta nie są wcale złe, ale nadmierne oszczędzanie na samochodzie wychodzi po czasie, i tutaj na prawdę nie hejtuję. Współczuję

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o części to zakładałem ostatnio same markowe, no wyjątkiem były łożyska mcperson. Już były tak zużyte, była zima musiałem zrobić szybko i wyszło jak wyszło. Gdy padła mi chłodnica klimatyzacji to jak oddałem to warsztatu to mechanik wymienił, nabił Klime i elo. Podziałała z 7 miesięcy i chłodnica dziurawa. Założyłem sam drugą, droższą o 50zl NRF I jeździ już 1.5 roku i dalej gazu nie ubywa. A nie była 2x droższa od tej co była wcześniej. Nie myślę tylko o najtańszych zamiennikach, ale o takich których marki znam i zakładałem przez lata do innych samochodów i nie było problemów. Są tanie zamienniki i te lepsze no i oryginały.  Sprzęgło zaczęło się walić z 3 miesiące temu, chłodnica wody wyszła dopiero co. To nie jest tak, że jeżdżę i mam w dupie i lecę na zamiennikach bo mnie nie stać. Po prostu wszystko walnęło na raz. Z tygodnia na tydzień można powiedzieć. I zamiast wymieniać część i żeby ubywało wydatków to co tydzień jak w sklepie, coś nowego. Tydzien temu złapałem wkręta w oponie, wulkanuzator ogarnął ale opona już śmietnik. I to moje zaniedbanie czy ? Czy kwestia przypadku i losu? Tak jest z każdą rzeczą w tym aucie. Parkuje pod blokiem, i na drugi dzień Wracam i już coś jest zwalone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Renia08 napisał:

z 7 miesięcy i chłodnica dziurawa

A dlaczego nie pojechałeś na gwarancję?

 

6 godzin temu, Renia08 napisał:

Tydzien temu złapałem wkręta w oponie, wulkanuzator ogarnął ale opona już śmietnik

W którym miejscu się wbił wkręt i dlaczego śmietnik?

 

Proponuję kupić zestaw naprawczy do opon typu sznur. Za około 10zł jest ich kilka.

Sam sobie zrobisz oponę nawet na drodze. Tylko pompka fajnie jakby była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiałbym zmienić samochód, pracę i się wyprowadzić, żeby pozbyć się zmartwień. Doszedłem do wniosku dzięki waszym radom, że nie ma sensu się pozbywać tego samochodu. Tyle co zębów i nerwów na nim zjadłem, że to ja teraz dam mu popalić. Zrobie co trzeba żeby go doprowadzić do porządku. Będzie mnie to kosztować, trudno. Pali jeździ, klima działa, wczoraj na trasie Nisko-Lublin-Nisko aż mnie mroziło, wiem, że priorytetem są tylne tarczę i przednie łożyska mcperson, bo przez te dwie rzeczy jeździ mi się najgorzej, kolejną rzeczą są tłumiki. Dzwonią podczas przyspieszania i w danym zakresie obrotów co stanowczo pogarsza komfort jazdy. Nie wiem tylko co to może drżeć gdy jadę z niską prędkością przy 1.3tyś obrotów, jakby coś wypadało w mega rezonans i dudni aż w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tak czytam to co pisał kolega, to na twoim miejscu został bym przy tym co masz jak Ci wyżej tam ktoś pisał żebyś nie sprzedawał jednak. Nie wiadomo na co trafisz i czy gorsza padaka nie będzie, nie wiem jakiś dziwny egzemplarz trafiłeś. Ja mam 2 meganki z tym silnikiem jedną już z 11 lat i jeden rok miałem taki ze co miesiąc co chwile coś padało :D tzn większość z elektryka, a tak to tylko elementy eksploatacyjne do wymiany i nawet mimo tego ze juz ma trochę nalatane to szkoda mi jej sprzedawać. Teraz druga kupiłem i mam nadzieje ze tez tyle posłuży a patrząc na awaryjności to jakos moim zdaniem nie odbiegają od innych i cenowo też jest ok tak więc trzymaj to co masz powoli ogarniesz i będzie latać. Nikt znowu dobrego auta nie sprzedaje a jak ma to też kasę trzeba wydać, w tej swojej wiesz już co tam masz to zawsze to inaczej.

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre podejście, spisz wszystko i wymień po kolei to co jest najważniejsze. Oponami się nie przejmuj do zimy dolecisz, później zimówki a przez zime kupisz komplet letnich i święto, chyba że chcesz to jeszcze taniej rozwiązać a zimówki kiepskie to po zimie nie przekładaj tylko lataj całe lato i na zime kup lepszy wielosezon jak latasz tylko okolice niska i ewentualnie lublin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nisko Lublin Rzeszów Kraków Warszawa Lwów. Takie mam trasy najczęściej. Opony mam aktualnie Michelin CrossClimate, i takie chce kolejne założyć, genialne ciche ale nie tanie. Szkoda, że nie da rady zrobić małego spota gdzieś w okolicach Niska, Stalowej Woli, Leżajska albo Rzeszowa. Byście zobaczyli mój wytwór którym jeżdżę i od razu bym zobaczył wasze :D

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mija kolejny miesiąc. Zrobiłem listę rzeczy do zrobienia w Megance, zamiast ubywa to przybywa. Na dzień dzisiejszy.

 

Sprzęgło i chyba skrzynia.

Rozrząd

Wydech (nie wiem czy sam tył czy kompletny, po filmiku ocenicie)

Chłodnica wody

Tylne tarczę

Poduszki i łożyska McPerson

 

Nie wiem od czego zacząć bo parę tyś się uzbiera. W skrzyni chce wymienić olej i dolac ceramizera, jak nie pomoże to będę szukać skrzyni od rocznika 2012, już przeboleje brak tempomat chyba na rzecz braku wycia. Łożyska Mperson wymienię sam, tylne tarczę też. Ew. Czy jest ktoś w okolicach 30-40km od niska kto ma warsztat i by mógł moja meganke oglądnąć? Potrzebuje drugich męskich oczu i uszu.

 

A to jest filmik z wnętrza auta, pierwsze drżenie jest przy 1100 obrotów, a drugie przy 2100.

https://youtu.be/s3oAnutYMm8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!